Zimní dovolená Česko
Arriving on a Saturday will increase the number of available properties

Zimní dovolená v Čechách

Zimní dovolená v České republice
 

Oblasti vhodné v Česku pro lyžování a zimní sporty nabízejí vynikající podmínky pro využití zimní dovolené v Čechách k zotavení a mnoha zážitkům. Českou kotlinu formují Středohoří, na západě a jihozápadě je obklopuje Šumava, na severozápadě Krušné Hory, na severu Jizerské Hory, Krkonoše na severovýchodě pak Beskydy a na hranici se Slovenskem Bílé Karpaty.

Některá sportovní střediska se nacházejí v národních parcích nebo přírodně chráněných oblastech a vybízejí k poznání krásné krajiny. Krkonoše jsou se svojí nejvyšší horou Česka Sněžkou (1602m) vyhlášeny národním parkem, a proto by se měli turisté i lyžaři pohybovat po vyznačených stezkách a sjezdovkách. Kontinentální klima na severu Česka přispívá k pravidelným studeným zimám bohatým na sníh a jsou základem pro lyžařské radovánky.

Na začátek

Zimní dovolená v České republice
 

Domovina pověstného Krakonoše má podalpský charakter s četnými horskými jezery a vyznačuje se pasekami se vzácnými keříky ostružníku morušky. Malé osady v horách nabízejí dobrá pohoštění a rekreační domy v Čechách. Ideální období pro jejich návštěvu je kolem vánoc a Silvestra, ale zasněžená idyla zůstává často až do Velikonoc.

Na 30 sportovních zimních středisek dosáhlo úrovně 4 až 5 hvězdičkového hodnocení a tak pro zimní dovolenou Česko rodin s dětmi vytváří nejlepší předpoklady ke spokojenosti a pro různá dobrodružství. Vedle moderních vleků všeho typu a upravovaných sjezdovek pro alpské lyžování a snowboardisty je k dispozici přes 2100km upravovaných běžeckých tratí, podle potřeby uměle zasněžovaných, které protkávají krajinu hor.

Zájemci se mohou projet na saních tažených koňmi, ale i na koních samotných. K odpočinku po náročných hodinách strávených na sněhu lákají také k dobrému pohoštění četné restaurace a hospůdky, které nabízejí nejen vydatnou českou kuchyni, ale i dobré pivo.

Na začátek

Zimní dovolená v České republice
 

Komu nestačí jen krátké posezení, může využít pohostinnost après-ski-barů, hospod a diskoték otevřených do dlouhých nočních hodin. Kdo touží po klidu a uvolnění ať zamíří do regionům nabízejícím lázně s termálními prameny nebo do Wellness- a Aquaparků. Dobrý příbytek vám poskytnou rekreační domy, chaty a chalupy v Čechách.

Na své si však přijdou i milovníci kultury. Kromě hlavního města Prahy je k vidění řada zajímavých měst s muzei, zámky a hrady, z nichž mnoho je prohlášeno jako kulturní dědictví UNESCO a slibuje požitek z architektury i uměleckých předmětů. Rozvoj turismu a potřebné infrastruktury je příslibem rozšíření cestovního ruchu. Ale přesto najdete mnoho městeček a vesnic, které si zachovávají klidný starobylý ráz. Pohostinnost patří tu stejně jako výhodné ubytování v rekreačních domech v Čechách k předpokladům poznání této země a jejích obyvatel. K dalším pozitivům náleží i blízkost horských středisek ze sousedních zemí. Zimní dovolená v Čechách nabízí zvláštní atmosféru a určitě stojí za to ji využít.

Na začátek