Chaty Česko Západní Čechy
Arriving on a Saturday will increase the number of available properties

Krásná dovolená a kvalitní ubytování v západočeském lázeňském trojúhelníku!

Dovolená v západních Čechách

Západočeský lázeňský trojúhelník tvořený městy Karlovy Vary, Mariánské Lázně a Františkovy Lázně je mimořádně cenným turistickým regionem nejen v tuzemském měřítku a tak se právem diskutuje o tom, že by se jednou mohl jako unikátní celek stát součástí Světového kulturního dědictví UNESCO. Poznejte s námi tento překrásný kout České republiky! Rezervujte online naše rekreační domy v Čechách.

Dovolená v západních Čechách

Město Karlovy Vary je metropolí Karlovarského kraje a největším lázeňským městem u nás. Kolem 60 teplých a horkých pramenů (nejteplejší Vřídlo má teplotu 72,7 C) byla postavena spousta nádherných staveb (Grandhotel Pupp, Císařské lázně, Městské divadlo), které dobře ilustrují zlatý věk Karlových Varů, kdy byl jejich hostem např. J. S. Bach.

Pod stejnými kolonádami (Mlýnská, Vřídelní, Sadová, Zámecká) můžete samozřejmě kráčet i vy, pronajmete-li si NOVASOL rekreační chaty, apartmány nebo rekreační domy v Čechách buď přímo v Karlových Varech anebo v jejich blízkém okolí. A nezapomeňte vystoupat na některou z karlovarských rozhleden (Diana, Goethova)!

Dovolená v západních Čechách

Není lepší příležitost než si na dovolené v Karlových Varech zajít na divadelní představení, na koncert nebo do kina, anebo zavítat na světově proslulý Filmový festival Karlovy Vary konající se pravidelně začátkem července. Milovníci sportu určitě vyzkouší krásné golfové hřiště a extraligový hokejový zápas v moderní aréně je zážitkem. Co si od ubytování v Čechách přát víc?

Slavkovský les a Doupovské hory jsou protkány sítí turistických tras a cyklostezek, v Bečově nad Teplou se nachází fascinující zlatý relikviář sv. Maura a zimní i letní střediska v Krušných horách (Boží Dar, Pernink, Nové Hamry, Stříbrná) jsou nedaleko.

Dovolená v západních Čechách

Mnozí považují Mariánské Lázně za nejkrásnější lázeňské město v celé České republice. 100 minerálních pramenů (Křížový, Ambrožův, Rudolfův, Lesní, Ferdinandův a další) dalo na počátku 19. století vzniknout novému lázeňskému městu, které se brzy stalo jedním z nejznámějších lázeňských měst v Evropě. Horské chaty v Čechách jsou to pravé pro Vaši dovolenou.

A výčet několika jmen jeho slavných hostů mluví za své: Richard Wagner, Gustav Mahler, Mark Twain, Thomas Alva Edison, baron Pierre de Coubertin, anglický král Edward VII. nebo císař František Josef II.!

Pronajměte si některou z našich rekreačních chat a chalup a přesvědčte se na vlastní kůži, že zdejší studené kyselky mají opravdu léčivou moc.

Dovolená v západních Čechách

Mariánské Lázně však nejsou jen tyto léčivé prameny. Můžete se těšit na nádherné lázeňské parky, které se báječně hodí pro pěší procházky, nordic walking a cyklovýlety.

V Mariánských lázních se ovšem nachází také nejstarší golfové hřiště v Evropě a v zimě se v okolí města upravuje na 90 km běžeckých stop. Skiareál Mariánky uspokojí začínající i pokročilé lyžaře. Bohaté kulturní vyžití v Mariánských Lázních představuje divadlo, kino, galerie a samozřejmě kolonády s pravidelnými koncerty.

Zpívající fontána hraje denně od 7:00 do 19:00 každou lichou hodinu a je v provozu od 30. dubna do 31. října. A nesmíme zapomenout na naučný geopark nebo zajímavý park Boheminium s maketami významných památek (Karlštejn, Ratibořický zámek, kamenný most v Písku a jiné). Naše apartmány v Čechách Vás jistě nadchnou.

Dovolená v západních Čechách

V roce 1793 založil rakouský císař František I. v okolí 21 léčivých pramenů nejstarší slatinné lázně na světě, Františkovy Lázně. Na sklonku 19. století se z malé osady staly jedny z nejnavštěvovanějších lázní v Evropě, které navštívili mimo jiné také J. W. Goethe nebo L. van Beethoven. Během dovolené v Čechách se rozhodně nebudete nudit.

Anglické parky, pavilony, altány, hotely a kolonády tvoří unikátní soubor, který byl 1992 prohlášen městskou památkovou rezervací. Z našich apartmánů a rekreačních chat přímo ve Františkových Lázních nebo jejich okolí to budete mít jen kousíček také k proslulé soše malého Františka anebo k unikátnímu Meteorologickému sloupu.

Dovolená v západních Čechách

Návštěvníci Františkových Lázní by si určitě neměli nechat ujít představení v divadle B. Němcové anebo mnohé festivaly, koncerty a slavnosti. A nesmíte určitě vynechat skvělý akvapark Aquaforum ve stylu antických lázní! Dovolená v Čechách je záruka skvělého zážitku pro každého.

Kvalitní a kompletně zařízené apartmány nebo rekreační chaty ve Františkových Lázních a blízkém okolí vám poskytnout maximální pohodlí a soukromí, takže si budete moci nerušeně prohlédnout také spoustu jiných zajímavých míst a atrakcí tohoto pozoruhodného regionu: přírodní rezervace Soos, CHKO Slavkovský les, lespopark Amerika, pramen Ohře, město Cheb, zámek Kynžvart nebo např. motýlí dům Žírovice.