Rekreační domy Holandsko
Arriving on a Saturday will increase the number of available properties

Rekreační domy Holandsko

Dovolená v Holandsku
 

Nizozemské království je zemí se spoustou atrakcí a zajímavostí pro mladé i starší. Ideální volbou pro krátkodobý pobyt, ale i obvyklou letní dovolenou.

Jako snad žádná jiná země je Holandsko také oblíbeným cílem vodních sportovců, milovníků přírody, ale i těch, kteří hledají jen klid a odpočinek.

Přečtěte si více informací o dovolené od NOVASOL.

Vámi pronajatý rekreační dům v Nizozemsku nebo apartmán bude perfektním zázemím pro Vaše výlety do okolí. Přečtěte si, na jaké atrakce a zajímavosti v Holandsku se můžete těšit, a objednejte si online svůj rekreační byt nebo dům v Holandsku.

Na začátek

  • Rekreační chaty, domy a apartmány v Nizozemsku jsou ideálním typem ubytování pro Vaši dovolenou v klidu a soukromí.

Dovolená v Holandsku
 

Vychutnejte si perfektní polohu našich rekreačních domů a bytů v Nizozemsku, např. na pobřeží mořských jezer Ijselmeer a Markermeer nebo v okolí prázdninových parků De Efteling, Madurodam, Beekse Bergen a De Keukenhof. Plně zařízený rekreační dům nebo byt Vám přitom poskytne veškeré pohodlí a svobodu. Každý rekreační objekt z naší nabídky je zařízen dle osobního vkusu majitele a rekreační byt v Holandsku se tak může stát i zajímavou inspirací.

Na začátek

Dovolená v Holandsku
 

U pobřeží Severního moře se na ploše 41 526 kilometrů čtverečních rozkládá Nizozemsko. Spolu se zámořskými ostrovy Aruba, Curaçao a Svatý Martin tvoří Nizozemské království. Vyzkoušejte ubytování v Holandsku, jak země bývá často také označována. Jedná se o neformální, avšak obecně zažitý název – fakticky však označuje jen historické území v západní části státu.

Populace Nizozemska čítá téměř 17 miliónů obyvatel, z nichž přes osmdesát procent tvoří Nizozemci a zbytek nejrůznější národnostní menšiny jako Němci, Turci, Indonézané, Surinamci a jiné. Nizozemí sousedí na východě s Německem a na jihu s Belgií. Celý kraj je velmi úrodnou nížinou, v níž nejvyšší bod Vaalserberg leží pouhých 321 metrů nad úrovní moře.

Na začátek

Dovolená v Holandsku
 

Podívejte se na naše prázdninové domy v Holandsku, v němž jsou úředními jazyky nizozemština a fríština. Nábožensky převládá z 30 procent katolické vyznání, přes 20 procent tvoří protestanti a zbytek ateisté a menšinové víry. Nizozemsko je parlamentní konstituční monarchií s dvoukomorovým parlamentem, jež je hlavním zákonodárným orgánem. Výkonnými orgány jsou monarcha a rada ministrů v čele s premiérem.

Metropolí Holandska je miliónový Amsterdam, město v severovýchodní části země s historií sahající až do prvního tisíciletí našeho letopočtu. Dalšími významnými aglomeracemi jsou sídelní město nizozemské vlády a Mezinárodního soudního dvora Haag, největší evropský přístav Rotterdam a středověký Utrecht. Tato velkolepá města se spoustou kulturních památek byste rozhodně neměli během své dovolené v Holandsku minout.

Na začátek

Dovolená v Holandsku
 

Holandsko je jedním ze zakládajících členů Evropské unie a průmyslově značně vyspělou zemí s mimořádně propracovanou infrastrukturou silniční a lodní dopravy. Holandsko vyniká v chemickém a elektrostrojírenském průmyslu, v potravinářství a díky úrodnému území je zde na vysoké úrovni také zemědělství. Nizozemsko je známo především jako největší světový pěstitel okrasných květin, zejména tulipánů.

Dovolená v Nizozemsku může být i kulturně obohacující, neboť díky bohaté historii země disponuje množstvím památek evropského i světového významu. Čeká tady na vás Van Goghova galerie, grachty v Amsterdamu, duny v Kennemerlandu, starobylý Haarlem nebo vodní pevnost Naarden s hrobem J. A. Komenského.

Na začátek