Chaty a chalupy Rakousko
Arriving on a Saturday will increase the number of available properties

Lyžování na ledovci v Rakousku - Ledovce Rakousko

Zimní dovolená v Alpách
 

Perfektní zimní dovolená a skvělé lyžování na ledovci, to jsou Rakouské Alpy a jejich úchvatné ledovce. Ten nejbližší (Dachstein) je od České republiky vzdálen jen pár hodin jízdy po kvalitních dálnicích. Zažijete zde oproti ČR nesrovnatelný lyžařský komfort a vždy útulný a pohodlný standart ubytování. NOVASOL vám zajistí to nejlepší a zároveň cenově nejdostupnější, co je během zimní dovolené v Alpách u ledovců k mání, například ubytování v Rakousku přímo u sjezdovky.

Rakouské ledovce je široký pojem, od našich hranic nejblíže jsou ledovce Schladming – Dachstein a ledovec Kaprun - Kitzsteinhorn. Nejznámější rakouský ledovec už díky jeho dostupnosti po celý rok je ledovec Hintertux. Současně s NOVASOL apartmány Tyrolska se seznámíte s ledovci Kaunertal, Ötztal-Sölden, Pitztal, Rettenbach, Tiefenbach a Ledovec Stubai. Ledovce v kraji Štýrsko jsou ledovec Ramsau a Schladming Dachstein (apartmány Štýrsko). Ledovce v kraji Korutany jsou ledovec Mölltal - ledovec, Mölltal-Ankogel (apartmány Korutany). V kraji Salcbursko doporučujeme ledovec Kaprun - Kitzsteinhorn (apartmány Salcbursko). Abyste se nemuseli trápit jazykovou bariérou, obsahuje naše nabídka také množství českého ubytování v Rakousku, kde se bez problému domluvíte rodným jazykem. Zimní dovolená v Alpách se tak pro vás stane naprosto příjemným zážitkem, při němž si budete vychutnávat jen fantastické lyžování, nezapomenutelná panoramata alpských třítisícovek a jedinečnou rodinnou atmosféru příjemných lyžařských středisek.

Na začátek

ledovce Rakousko
 

Nejlepší lyžařské areály Rakouska jsou vám k dispozici zejména na osmi ledovcích. Každý se pyšní desítkami kilometrů perfektně upravených sjezdovek, komfortním a laciným ubytováním a výbornými službami, které bez problému zvládají jakékoliv nápory turistů. Vy si tak vždy dokonale užijete lyžování na ledovci v Rakousku.

Pojem ledovce Rakousko zahrnuje vetšinu známých lyžařských areálů. Velkorysý tyrolský Ledovec Hintertux je od Brna vzdálen necelých 600 kilometrů, má celoroční provoz a nabízí 60 kilometrů sjezdovek s výbornými sněhovými podmínkami. Nejbližšími ledovci pro české turisty jsou salcburský ledovec Kaprun a štýrský ledovec Dachstein – Ramsau (oba necelých 500 km od Brna). Každý skýtá 40 kilometrů výborných lyžařských tras.

Největším rakouským lyžařským areálem je ledovec Stubai v Tyrolsku se 100 kilometry sjezdovek, ležící 600 kilometrů od Prahy. Levné ubytování Rakousko a nezapomenutelnou lyžovačku si však užijete i v ostatních čtyřech střediscích, kterými jsou korutanský ledovec Mölltal či tyrolské ledovce Kaunertal, Pitztal a Ötztal-Sölden, všechny ve vzdálenosti do 800 kilometrů.

Na začátek

zimní dovolená v Alpách
 

Co by bylo ubytování v Rakouských Alpách bez kochání se nádhernými výhledy. Právě proto jsou nejlepší rekreační domy a chaty s panoramatickým výhledem na bělostné štíty speciálně označeny. Jestliže toužíte po dennodenním, nerušeném pohledu na okolní horské masivy, řiďte se při volbě rekreačního domu typickým symbolem. Nejbližší lyžování v Rakousku hledejte v sekci Horní Rakousko.

Vzhledem k tomu, že zimní dovolená v Alpách je hlavně o sportu, jistě oceníte i další koncept NOVASOL zahrnující výhradně nekuřácké domy. V poslední době se stávají pevnou součástí nabídky a jejich počet stoupá. Tyto domy jsou na 100 % nekuřácké a označuje je jednoznačná ikonka usmívajícího se domečku. Žádáme vás zároveň o striktní dodržování zákazu kouření v těchto objektech a to i během trávení Silvestra v Alpách.

Na začátek

chaty přímo u sjezdovky
 

V rekreačním domě v Alpách se budete cítit jako doma – a možná ještě o trochu lépe. Pokud si vyberete ubytování v Rakousku u sjezdovky, nemusíte se vůbec obávat snížení komfortu, všechny domy jsou ve výtečném stavu, udržované a pravidelně rekonstruované. Určitě vám nebude zima, neboť disponují zimní izolací, centrálním topením a většinou taktéž krbovými kamny. Vychutnejte si lyžování na ledovci v Rakousku a podvečer se vraťte do svého útulného domku, dejte si teplou sprchu či koupel a užijte si zbytek dne.

Kuchyně, ať v levných chalupách, nebo viz luxusní ubytování na horách, jsou zařízené potřebnými přístroji. U ubytovacích kapacity v podobě chat, chalup i rekreačních domů situovaných přímo u sjezdovky nechybí přívod teplé a studené vody, elektrický sporák s digestoří, lednice, mrazicí box, kávovar a mnohdy ani toustovač. V Rakousku je součástí chaty zpravidla též terasa což platí i pro chaty přímo u sjezdovky, u rekreačních domů pak zpravidla prostorná zahrada se zahradním nábytkem a samozřejmě parkování (často i v garáži).

Na začátek

ubytování v Rakousku u sjezdovky
 

Alpy jsou krásné a se společností NOVASOL máte také jistotu bezproblémové dovolené na jejich svazích. Zajistíte-li si ubytování v Rakousku u sjezdovky, vždy se spolehněte na rozsáhlý servis. V případě problému kontaktujte správce nebo majitele objektu a on se pokusí poradit vám a přijít s co nejschůdnějším řešením.

Nezastihnete-li ho, je tu pro vás servisní kancelář NOVASOL v Innsbrucku na adrese Grabenweg 71. Její telefonní číslo je +43 512 344 470, faxové číslo +43 512 344 490 a e-mail info@novasol.at. Obrátit se však můžete i na servisní kancelář v Praze na adrese Politických vězňů 1597/19. Její telefon je 222 311 715, mobil 602 395 443, fax 222 329 097, e-mail novasol@novasol.cz a otevřeno má od pondělí do neděle mezi 9 a 20 hodinou. Lyžování v Alpách se skipasem si rozhodně nenechte zkazit!

Na začátek

Ledovec Hintertux
 

Lyžování na ledovcích v Rakousku, to nejsou jen perfektně připravené sjezdovky, vleky bez front a luxusní ubytování na horách! Čeká vás tam i další pestrá škála zimní zábavy. Všechna nejbližší rakouská střediska vesměs disponují také desítkami kilometrů výborných běžkařských tratí a hlavně rozlehlými snowparky, kde si užijí na umělých adrenalinových překážkách zejména snowboardisté. K dispozici je zde i řada tras pro freeride či pravé alpské lyžování v hlubokém sněhu. Všude skvěle fungují i lyžařské školy, kde zdokonalíte své umění, a také se tu naučí lyžovat vaše ratolesti.

Mimořádně bohaté na zimní zábavu je zejména třicetikilometrové údolí Zillertal, které uzavírá Ledovec Hintertux. Přímo na něm si užijete obrovský adrenalinový park s nejvyšší evropskou U-rampou nebo Eis Palast, rozsáhlou jeskyni s gigantickými rampouchy. Celé údolí mimo ledovec pak lemuje řada velkých lyžařských středisek se stovkami kilometrů sjezdovek, kde si můžete vychutnat lyžování v alpách se skipasem který je platný pro všechny sjezdovky. Zmožený lyžař tu pak nalezne vítané relaxační útočiště v četných wellnessech, krytých akvaparcích a bazénech.

Na začátek

luxusní ubytování na horách
 

Lyžařské areály Rakouska nabízejí i řadu dalších atrakcí. Přímo na ledovcích a v přilehlých střediscích jsou v sezóně pořádány rozličné zimní párty a koncerty, na velmi kvalitních a rozlehlých sjezdovkách v okolí Söldenského ledovce se každoročně konají závody Světového poháru ve sjezdovém lyžování. V údolí řeky Innu se můžete během zimní dovolené v Alpách zastavit v malebném Innsbrucku, obkrouženém horskými velikány, kde se v letech 1964 a 1976 konaly zimní olympijské hry. Zalyžujete nebo zaběháte si tu na bývalých olympijských tratích, budete svědky rozličných vzpomínkových závodů a pokocháte se působivou architekturou vskutku nádherné metropole Tyrolska.

Fantastické vyhlídky na působivý alpský masiv z ptačí perspektivy se vám naskytnou z nejvyššího visutého mostu v Rakousku, který objevíte na ledovci Dachstein. Ze zdejší prosklené vyhlídkové plošiny se vám bude doslova tajit dech a budete mít pocit, že létáte.

Na začátek

Lyžování v Alpách levně
 

Asi nejúchvatnějším kulturně-historickým místem, jaké si můžete při cestě ke své chatě nebo chalupě v Rakousku v blízkosti ledovců prohlédnout, je bezesporu skvostné středověké město Salcburk, rodiště W. A. Mozarta. Stopadesátitisícová metropole stejnojmenné spolkové země vzkvétala od středověku zejména díky bohatým nalezištím kvalitní soli. V okolí města stále můžete podniknout zajímavé výpravy do starobylých solných dolů u Altausee, Hallstadtu a Halleinu, kde se svezete po unikátních hornických skluzavkách nebo se projedete lodí po působivém podzemním jezeře.

Lyžování v Alpách levně si nejblíže odtud vyzkoušíte na ledovci Kaprun. V Solnohradu každého návštěvníka okouzlí zejména fantastická, starobylá architektura, která se zde citlivě snoubí s tou moderní. Neustále se zde pořádají rozličné hudební festivaly, věnované zejména zdejšímu nejslavnějšímu rodákovi. Ochutnáte tu i slavnou kulinářskou specialitu, známe marcipánové pralinky, zvané Mozartovy koule, které se zde připravují už od roku 1890. Dalším populárním krajovým dezertem jsou Salcburské noky, sladké pečivo, které svým tvarem připomíná alpské horské vrcholky.

Na začátek

letní lyžování na ledovci v Rakousku
 

Pronájem chaty v Alpách vám garantuje, že budete po celou dovolenou obklopeni vskutku okouzlující a čistou vysokohorskou přírodou, plnou blankytných jezer, jeskyní, vodopádů a majestátních třítisícových vrcholků. Alpy se táhnou přes celé dvě třetiny Rakouska a jejich masiv je rozdělen do tří pečlivě chráněných národních parků – Hohe Tauern, Nockberge a Kalkalpen. Pod pojmem ledovce Rakousko si můžete např. představit nádherné polárních ledové čepičky. Bohužel díky globálnímu oteplování není zcela jisté jak dlouho ještě bude tento pohled nedílnou součástí tamních panoramat, proto neváhejte a nechte si ujít nabídku na letní lyžování na ledovci v Rakousku s NOVASOL.

Z vašeho ubytování v rakouských v Alpách se vždy budete kochat úžasnými panoramaty spektakulární přírody. Ta se tu vesměs skládá z hustých smrkových lesů, zelených horských luk a kosodřevin ve vyšších polohách. Kromě typické spárkaté zvěře se zde můžete setkat s typickou vysokohorskou faunou, například s kamzíky, svišti či kozorožci. Nejvyšší horou Rakouska je Grossglockner, který měří 3 798 metrů a tyčí se ve východní části Alp na hranici spolkových zemí Korutany a Tyrolsko. Zdatní turisté mohou na vrchol vystoupat schůdnou hlavní trasou, horolezci se pak nahoru vydávají řadou obtížných lanových cest.

Na začátek

lyžování na ledovci v Rakousku
 

Z České republiky se k lyžování na ledovci v Rakousku či k rakouským Alpám v létě dostanete velmi rychle, pohodlně a bezpečně. Ledovce v Rakousku jsou naprosto bezpečně dostupné díky síti moderních a v každém ročním období perfektně udržovaných dálnic. Pokud vyrážíte směr Rakouské ledovce přes Moravu je k nejbližším alpským vrcholkům nejpohodlnější trasa přes Brno směrem na Vídeň, odkud vede dálnice A1 až do Salcburku, a dále pokračuje jako A10 směrem na jih ke Slovinsku, jako A8 na západ k německým hranicím a jako A12 na jihozápad k tyrolskému Innsbrucku. Nejrychlejší cesta z Čech k ledovcům v Rakousku vede přes České Budějovice do Lince a následně po dálnici A1 směrem na Salcburk či po dálnici A9 na Graz.

Na rakouských dálnicích jsou povinné dálniční známky, které zakoupíte téměř u všech příhraničních čerpacích stanic nebo na hraničních přechodech na rakouské straně. Celkové náklady za cestu na ledovce v Rakousku se zpravidla bez zakoupení dálniční známky prodraží díky spotřebě paliva navíc. Desetidenní známka stojí 8,9 Eur a dvouměsíční 25,90 Eur. V Rakousku platí stejné dopravní předpisy jako v České republice. Mimo obec je tu povolená vyšší rychlost 100 km v hodině. Pro občany ČR platí v zemi celní předpisy Schengenského prostoru a cestovat můžete pouze s platným občanským průkazem, pas není zapotřebí.

Na začátek

Zimní dovolená v Alpách
 

Ať už si chcete kvalitně a bez čekání zalyžovat na rakouských ledovcích, nebo jen sháníte levné ubytování na horách s dětmi, NOVASOL vám vždy najde přesně to, co hledáte. Zimní dovolená v Alpách pro Vás reprezentuje pohodlné a útulné chaty a chalupy uprostřed nádherné alpské přírody se prakticky vždy nachází v bezprostřední blízkosti sjezdovek či jiných zajímavých turistických atrakcí. Nadšeni budou zvláště sportovci a milovníci rozmanitých zimních pohybových aktivit. Neváhejte a prožijte s námi nezapomenutelnou zimní dovolenou v prostředí majestátních evropských velehor s krystalicky čistým vzduchem, úchvatnými panoramaty, skvělými sjezdovkami a spoustou neotřelé zimní zábavy. Rakouské Alpy a jejich výtečně udržované ski areály bezpochyby stojí za to!

Na začátek