Dovolená na ostrově

I když hlavní letní sezóna skončí, nemusí si milovníci moře, slunce a teplého počasí zoufat, a dokonce nemusí za těmito lákadly ani cestovat do dalekého Karibiku. I v Evropě totiž najdeme spoustu míst, kde se lze vykoupat a slunit se např. o Vánocích nebo na Silvestra, a to za zlomek ceny během hlavní sezóny! Naše rekreační domy a apartmány na Kanárských ostrovech, na Krétě, na Sicílii nebo v Chorvatsku čekají jen na vás.

Wondering what the stars mean? Our experts use these to clarify the quality of the holiday home. It's pretty simple; the more stars, the more comfort you can expect.
Stiskněte pro aktivaci karty

Moře, slunce, písek a teplo po celý rok

Evropa však nabízí spoustu dalších ostrovních destinací pro dovolenou v rekreačním domě, které nutně neznamenají jenom slunce a koupání. Už jste slyšeli o ostrovech Bornholm nebo Rømø (Dánsko), Öland nebo Gotland (Švédsko), Rügen nebo Sylt (Německo)? Pojďte je s námi rychle prozkoumat.

Dovolená Kanárské ostrovy

Jen stěží najdete jiný region, který by byl svým klimatem člověku příjemnější než právě Kanárské ostrovy. Pasátové větry tam osvěžují přírodu a teploty kolísají během roku pouze o několik stupňů, takže se zdá, že na ostrovech panuje věčné jaro. Nejen v říjnu či listopadu, ale i v zimních měsících vás moře láká ke koupání (průměrná teplota moře v listopadu 21 °C, v prosinci 20 °C a v lednu 19 °C).

Proto jsou rekreační domy a byty Kanárské ostrovy ideálním místem k trávení zimní dovolené. Souostroví se skládá ze 7 hlavních ostrovů: ve středu leží ostrovy Tenerife a Gran Canaria, západně od nich La Palma, La Gomera a El Hierro, na východě jen asi 100 km od afrického pobřeží jsou Lanzarote a Fuerteventura. A krajina je mimořádně rozmanitá. Prázdné bezútěšné pustiny, fascinující lávová pole, stále zelené subtropické vavřínové lesy, horské vrcholy, písečné pláže a tropické zahrady.

Dovolená Kréta

Evropský, asijský i africký kontinent jsou blízko: na Krétě se setkává Orient se Západem. A nabízí fascinující spojení přírody a historie, muzea a památky světového významu, koupání v křišťálově čisté vodě u bílých písečných pláží, procházky po květinami posetých horách a pahorcích, malé útulné kavárničky nebo oblíbené rybářské taverny v přístavech.

Rodinná dovolená v rekreačním domě nebo apartmánu Kréta potěší vás i vaše blízké. Vychutnejte si pohostinnost Kréťanů, kteří jsou ještě řečtější než pevninští Řekové. Báječný cíl nejen na Velikonoční svátky, kdy to všude voní jehněčím, ale i na podzim, kdy můžete znovu utéct za létem. Rezervujte si rekreační domy na Krétě po celý rok.

Dovolená Sicílie

Málokterý kraj nabízí tolik rozmanitosti a barevnosti jako Sicílie: od skalnatého pobřeží na severu až po rozsáhlé písečné pláže na jihu. Celému pobřeží je přitom společný nespočet zátok, zálivů a samozřejmě nádherné čisté moře. Již před mnoha lety se stala Sicílie díky vlídnému podnebí, azurovému nebi a zářícímu slunci doslova rájem ve Středozemním moři. 

Z rekreačního domu nebo rekreačního bytu Sicílie si i v zimě užijete spoustu tepla a navíc to budete mít jen krůček k historickým památkám. Západní část ostrova ukrývá stopy po antické době: téměř na každém vršku objevíte zbytky řeckého nebo římského chrámu (Agrigento, chrámy u měst Selinunte a Segesta).

Dovolená chorvatské ostrovy

Pokud chcete strávit dovolenou na ostrově, máte skvělou příležitost i v Chorvatsku! Podél chorvatského pobřeží vykukuje z Jaderského moře přes 1 200! Mezi nimi jsou malé, nedotčené ostrůvků, ale také mnoho velkých s prosperujícím cestovním ruchem, jako jsou Krk, Pag, Hvar, Cres, Rab nebo Brač. Pronajměte si rekreační dům v Chorvatsku a zažijte jedinečný ostrovní svět, který vás určitě zaujme!