Nejkrásnější pláže v Evropě

Milujete válení na pláži, nebo vás jen baví procházet se po písku, pozorovat vlnící se vodu u západu slunce a užívat si přítomný okamžik? 

Připravili jsme pro vás seznam těch nejkrásnějších pláží v Evropě!

Wondering what the stars mean? Our experts use these to clarify the quality of the holiday home. It's pretty simple; the more stars, the more comfort you can expect.
Stiskněte pro aktivaci karty

5 nejlepších pláží Chorvatska

Chorvatské pláže se často pyšní Modrou vlajkou. Aby ji mohly získat, musejí splnit přísná kritéria čistoty, vybavenosti, servisu, hygieny a přístupu k pitné vodě. Většina chorvatských pláží je oblázkových. Najdou se zde samozřejmě i kamenité pláže, ze kterých se do vody dostanete z mola po schůdkách, v některých regionech dnes jsou výjimečně i pláže písečné.

Pláž nebo spíše mys Zlatni Rat u městečka Bol na jižním cípu ostrova Brač je přírodní písečná pláž měnící svůj tvar vlivem větru a vln a patří k nejkrásnějším plážím v celém Středomoří

Pláž Srebrena u městečka Rukavac na ostrově Vis je přírodní pláž pokrytá částečně oblázky a částečně skalnatá s bohatou vegetací kolem, která poskytuje dostatek stínu

8 km východně od městečka Hvar se na stejnojmenném ostrově Hvar nachází záliv Dubovica s nádhernou velkou oblázkovou pláží a průzračnou vodou

Křišťálově čistá voda a bohatý podmořský život přitahují do Igrane na Makarské riviéře nejen spoustu potápěčů, ale Igrane nebo blízké letovisko Podgora jsou ideální volby pro rodiny i s těmi nejměnšími dětmi

Pláž Zrče u městečka Novalja v severovýchodní části ostrova Pag je oblíbená oblázková pláž s oddělenými částmi i pro neplavce, děti a postižené. Samozřejmostí je bohatá nabídka půjčoven a stálá pobřežní hlídka.

5 nejlepších pláží Itálie

Rodiny s malými dětmi i vášniví sportovci nedají dopustit na čisté italské moře. Itálie se pyšní dlouhým mořským pobřežím (8 tisíc km), které omývá Jaderské, Jónské, Tyrhénské, Ligurské a Středozemní moře. Pláže Itálie jsou oceněny Modrou vlajkou a lákají potápěče, surfaře i věčné romantiky.

Porto Nuovo u Lupetto, Apulie: velice jemný a žlutý písek, perfektně čistá modrozelená voda.

Rena Bianca u Santa Teresa Gallura, Sardinie: pláž s nejjemnějším pískem a neuvěřitelně čistou vodou ukrytá mezi skalisky.

Lido al Sabbione u San Vito Lo Capo, Sicílie: opravdu jemný a úplně bílý písek, zcela čistá a nádherně modrá voda.

Le Bombarde u Fertilia, Sardinie: světlý a ten nejjemnější písek vytvářející v okolí duny, křišťálově čistá a fantasticky modrá voda.

Biodola a Procchio, Elba: jemný zlatý písek a úžasná čistá voda s modrozelenou barvou.

5 nejlepších pláží ve Španělsku

Na rodinnou dovolenou do Španělska je jezdí za sluníčkem a opalováním na pláži. Je jedno, budete-li na pobřeží kontinentálního Španělska, Baleárů či Kanárských ostrovů, všude na vás čekají pláže vskutku úchvatné.

Playas les Marines u Dénia, Costa Blanca: 13 km pláží s tím nejjemnějším zlatým pískem a pozvolným vstupem do moře, které je ideální volbou pro rodiny i s opravdu malými dětmi.

Playa de los Genoveses u Alméria, Costa Dorada: zlatý bílý písek, křišťálová voda, romantické útesy a navíc přírodní park Cabo de Gata-Níjar kolem.

Playa la Fontanilla, Cádiz: zde se sluní samotní španělští králové, 200 m široká a více než 1 km dlouhá písečná pláž proslavená sběrem mušlí.

Playa Isla Canela, Huelva: 5 km dlouhá a naprosto rovná pláž na severozápadním výběžku Andalusie s tyrkysovou průzračnou vodou jako v Karibiku.

Playa de Magazón, Sevilla: za nejdelší pláží Španělska měřící neuvěřitelných 50 km se nachází největší španělský národní park Coto de Doňana, kde každoročně přezimují milióny ptáků.

5 nejlepších pláží Francie

Pokud jste doslova plážový typ, je pro vás Azurové pobřeží Francie správnou volbou. Krásné pláže se však ukrývají i v dalších francouzských regionech.

Baie de Rondinara, Korsika: má nejjemnější a úplně bílý písek, křišťálově čistou a fantastickou modrou barvu moře.

Plage de Saint Gonvel - Le Verlenn, Bretaň: je malá, ale široká pláž s jemným pískem, velmi čistou a modrou vodou.

Plage de L´Argentiére Quest, Azurové pobřeží: nabízí velmi jemný a zlatý písek, úžasně čistou a azurově modrou vodu.

Le Pingouin Bleu u Guerre Vieille, Azurové pobřeží: rovná se jemný světlý písek a podél pláže několik zajímavých skalisek, čistá a blankytně modrá voda.

Plage de la Madrague u La Ciotat, Bouches du Rhone: to je jemný bílý písek a mimořádně čistá modrá voda.