Zimní dovolená v Jizerských horách

Dovolená v České republice

Lyžařské a turistické oblasti vašim rodinám i přátelům slibují vydařenou zimní dovolenou v České republice . Hřeben Ještědu poskytuje dobré sněhové podmínky pro sjezdování i využití běžeckých tratí. V Bedřichově každoročně startuje mezinárodní lyžařský běh na 50km, evropsky známý běžecký maratón. Jen 13km severně odtud je město Liberec, u kterého je na říčce Černá Nisa malá přehrada.

Wondering what the stars mean? Our experts use these to clarify the quality of the holiday home. It's pretty simple; the more stars, the more comfort you can expect.
Stiskněte pro aktivaci karty

Jizerské Hory

Jizerské Hory jsou nejseverněji položenou horskou oblastí Čech, přičemž jejich část leží i na polském území a jejich nevyšším vrcholem je do výše 1124m se tyčící Smrk. Jejich krajina má alpský charakter s jedinečnými bukovými a smrkovými lesy, četné vyznačené stezky probíhajícími vlhkými loukami i širokými rašeliništěmi snadno dostupnými z našich chat a chalup v Česku.

Ta je uvolněna při vyšších mrazech také pro běžkaře. Při výletu do obce Kořenov mezi Jizerkami a Krkonošemi lze doporučit výstup na vyhlídkovou věž Štěpánka umožňující nádherný výhled po okolních horách a krajině. Kdo chce poznat tradici místního sklářství může při zimní dovolené v Čechách navštívit huť, kde se fouká sklo. Dostupné jsou i sportovní zimní areály v sousedním Německu, jejich sjezdovky a běžecké tratě.

Země našich sousedů je snadno dostupná prostřednictvím dobré sítě spojení. Výhodné ceny a dobře vybudovaná střediska určená k mezinárodnímu provozu jsou přímo stvořeny pro vaši rodinnou zimní dovolenou Česká republika v Jizerských Horách.

Přijeďte do Jizerských Hor a využijte daleko od všedního života klidné dny v jedné z rekreačních chalup a chat v Čechách.

 

1: Bedřichov

Zimní dovolená v Čechách, v Jizerských Horách v Bedřichově

Bedřichov v Jizerkách je lyžařskou oblastí poblíž měst Liberce a Jablonce nad Nisou. Tím nabízí vedle zimní dovolené v České republice , spojené se sportováním, možnost rozšířit volný čas k návštěvě plaveckých zařízení a fitnesscenter, ale též k prohlídce zajímavých muzeí. V Bedřichově se nabízí komplexní lyžařské servisy i pro snowboardisty a lyžařské školy pro děti. K dobře připraveným sjezdovkám dopraví lyžaře osm vleků, aby se potěšili dospělí i mladší z pěkných zážitků z lyžování.

Osvětlení sjezdovky nabízí svah zvaný „Malinovka“. Vedle sjezdování je známá Jizerská hlavní hřebenová stezka s upravenými běžeckými tratěmi, vedle nichž nabízí zimní dovolená v Česku v Jizerských horách další možnosti vyžití. Ze sedmi vyhlídkových věží je v zimním období vždy několik přístupných, aby turisté mohli pozorovat nádhernou okolní krajinu. Dvě bezplatná parkoviště mají kapacitu pro parkování vašich automobilů. A pokud chcete zvolit jiný způsob dopravy, zvolte služby autobusů pro lyžaře.

Velká nabídka chat a chalup v Česku vašim rodinám a přátelům zaručuje vydařenou zimní dovolenou v Čechách.

 

2: Josefův Důl

Zimní dovolená Česko, v oblasti Josefova Dolu

Ve východní části Jizerských Hor, ve výši ca. 700m n.m. leží v údolí řeky Kamenice lyžařská oblast Josefův Důl, po kterém je pojmenována nedaleká přehrada. Klimatické podmínky přispívají k tomu, že je zde pravidelně v zimě dostatek sněhu. Obec a místní sportovní spolek provozují tři malé lyžařské areály, totiž Lucifer, Jatka a Bukovka několika vleky, které je možno využívat i při večerním lyžování. Sjezdovky jsou ve stupnici lehké a střední kategorie a snadno dosažitelné z horských chat v Čechách, takže jsou vhodné pro rodiny s dětmi. Také je nabízeno půjčování lyžařských potřeb. Ačkoli obec Josefův Dvůr čítá jen na tisíc obyvatel, poskytuje návštěvníkům zimní dovolené v České republice komfort a různé služby.

Milovníci běžek se mohou pohybovat na blízkých tratích dlouhých skoro 100km a využívat i jizerskou magistrálu, na níž je každoročně v únoru pořádán závodní běh „Jizerská padesátka“ (50km). Pro změnu lyžování za kulturní zájem se nabízí návštěva nejstarší továrny na výrobu dřevěných hraček v Čechách v Albrechticích-Jiřetíně.

Chaty a chalupy v České republice v oblasti Jizerských Hor nabízí k zotavení dovolenou s mnohými možnostmi zábavy především rodinám s dětmi.

 

3: Severák-Hrabětice

Zimní dovolená v Čechách, v Jizerských Horách – lyžařská oblast Severák – Hrabětice

Lyžařský areál Severák-Hrabětice se nachází v průměrné nadmořské výšce 800m v nádherné zalesněné krajině. Tamní klima je drsnější se silnějšími srážkami, které ovšem v zimě zajišťují dostatek sněhu. Horské chaty v Čechách jsou lehce dosažitelné a poskytují vhodné ubytování při zimní dovolené v Čechách v Jizerských Horách jak pro celé rodiny, tak i pro ty, kteří chtějí přijet s přáteli.

Lyžařské středisko Severák-Hrabětice má ideální podmínky pro děti, které se tu mohou pod vedením lektorů učit lyžování, návštěvníci si mohou vypůjčit lyžařskou výbavu i snowboardy. Sjezdovky jsou pravidelně ošetřovány a zčásti osvětlovány pro noční lyžování. Pro milovníky běžeckého sportu je k dispozici na 170km protahovaných tratí včetně Jizerské magistrály. Úzká spolupráce s provozovateli vleků a pečovatelů o běžecké cesty zajišťuje spojení s dalšími lyžařskými areály v Jizerkách a na polské straně hor.

Od rekreačních domů v Čechách lze podnikat na koni taženými sáněmi nebo si jednoduše pronajmout koně k projížďce krásnou zimní krajinou.

V blízkosti areálu Severák-Hrabětice v Jizerských Horách se nachází města Liberec a Jablonec, jejichž návštěvou můžete rozšířit svůj dovolenkový pobyt prohlídkami Severočeského muzea, regionální galerie, využít aquaparku nebo se věnovat prohlídce jedinečného Muzea skla a bižutérie.

 

4: Desná-Černá Říčka

Zimní dovolená v České republice v Jizerských Horách – Desná – Černá Říčka

Na okraji jizerské obce Desná byl připraven lyžařský areál Černá Říčka, který leží na trojmezí České republiky, Německa a Polska na úrovni kolem 700mn n.v. Jeho poloha se sice zdá pro lyžování nízká, ale klimatické podmínky tu přesto vybízejí ke strávení zimní dovolené v Česku. Je něco pravda na soudech místních obyvatel, že ve zdejších horách je půl roku chladno a druhý půlrok zima. Právě horské chaty v Čechách vytvářejí zázemí pro zimní dovolenou České republiky v Jizerských Horách.

Žádané sjezdovky pro děti a dospělé jsou denně upravovány a zimní ráj doplňují též večer osvětlené úseky, které zase mohou využívat lyžaři i snowboardisté. Běžkaři se potěší na četných stopami připravených tratích vedoucích romantickými údolími podél Bílé Desné. Nedaleko vzdálený Liberec a Jablonec n.N. vyzývají k výletům za zábavou ve městech, po nichž můžete buď „jako doma“ nebo v restauracích soukromých horských chat a chalup Česko krásně zakončit sportovní den.

Určitě si pronajměte některý z rekreačních domů v Čechách s celou rodinou nebo přáteli k zajímavé zimní dovolené v Česku.

 

5: Tanvaldský Špičák

Lyžařské oblasti Tanvaldský Špičák v Jizerských Horách

*Tanvaldský Špičák je jedno z nejvýznamnějších lyžařských středisek v České republice a je největší v Jizerských Horách, v nejsevernějším pohoří Čech, které leží v blízkosti Albrechtic. Vyhlídková věž s pohoštěním nabízí krásný pohled na Jizerské Hory a na Krkonoše. Sjezdovky jsou denně udržovány a v případě potřeby pravidelně zasněžovány.

Zimní dovolená v Čechách u Tanvaldského Špičáku je určitě ideální pro rodiny s dětmi, hosté tu najdou lehké i náročnější tratě, využít se dají školy lyžování i půjčovny lyžařských potřeb. Okolí je bohaté na srážky a v zimě sněžení, zvláště na vedlejších silnicích leží vrstvy sněhu a tak je třeba používat sněžních řetězů, které by ostatně měly být součástí automobilové výbavy. Rekreační domy v Čechách v Jizerských Horách jsou vhodné pro pohodlnou zimní dovolenou Česko v oblasti typické krajiny vyznačující se vysokými pláněmi a horskými loukami. Hory bývají zasněženy až půlroku a příznivci zimních sportů, lyžaři a snowboardisté, se mohou radovat se zážitků na sjezdovkách.

Využijte ke své zimní dovolené v Česku k pobytu v jedné z našich rekreačních chat a chalup v České republice, určitě se sem rádi podíváte znovu.

 

6: Kořenov–Rejdice

Zimní dovolená v Čechách, v lyžařské oblasti Jizerského Kořenova- Rejdice

Lyžařský areál Kořenov-Rejdice leží na hranici Jizerských Hor a Krkonoš mezi městy Tanvald a Harrachov ve výšce asi 800 m. n.m. Nabízí skvělé podmínky pro sjezdování i komfortní ubytování v chatách a chalupách Česko. Je známé jako jeden z největších sněžných parků České republiky, 02 extra park, vrchol pro všechny milovníky volných lyžařských stylů.

Patnáct překážek, skoků a rails včetně vytvořené u-rampy zajišťuje jejich příslušnost k první třídě této kategorie lyžařských sportů. Samozřejmostí jsou půjčovny lyžařských potřeb a příslušný servis, dětem i dospělým jsou k dispozici školy lyžování. Z horských chat v Čechách mají hosté dobrý přístup k lyžařskému areálu, v němž si mohou užít mnoho hezkých sportovních zážitků i zúčastnit soutěže o Český pohár ve volném stylu snowboardingu, který doplňuje 02 Rookie Cup nebo různé mezinárodní dětské závody.

Ale i lyžaři nepřicházejí o své zážitky na sjezdovkách červené a modré kategorie na tratích stále preparovaných a večer dlouho osvětlených. Běžkařům se otevírají skvělé stezky na Jizerskou magistrálu a na ni napojené tratě.

Pro vaši zimní dovolenou v Čechách, v Jizerských Horách si zajistěte pobyt v jedné z chat a chalup Česká republika v Jizerských Horách, užijte si krásné dny v zasněžené krajině.

 

7: Kořenov – Příchovice

Zimní dovolená v Čechách v Kořenově-Příchovicích v Jizerských Horách

Lyžařská oblast Kořenov-Příchovice leží poblíž areálu Kořenov –Rejdice ve výšce asi 800m n.m. mezi Tanvaldem a Harrachovem, je tak dobře dostupná autem nebo autobusy. K lyžařskému vyžití pomáhají četné vleky, pravidelně udržované tratě i lyžařské školy a servisní služby.

Okolí bohaté na sníh umožňuje podnikat s průvodci na sněžnicích krásné túry, další zážitek pro vydařenou zimní dovolenou v Česku v Jizerkách. Kamenná novogotická rozhledna poskytuje při pěkném počasí nádherný pohled na české i polské části Jizerských Hor, takže se jistě vyplatí na ni vystoupat. Chaty a chalupy v Čechách slibují pohodlné útulky pro celé rodiny v počasí, které je tu drsnější.

Po dnu plném lyžování nebo pěších túr vás pohostí restaurace v celém okolí a nabídnou vám vydatná jídla, která vás posílí pro další sportovní aktivity.

Atraktivní ceny a moderní infrastruktura vyzývají k pěkné zimní dovolené Česko v Jizerských Horách. Vaši dovolenou a uvolnění v krásné přírodě zajistí horské chaty a chalupy v Česku.

8: Ještěd

Zimní dovolená Česko na Ještědu v Jizerských Horách

Ještěd vysoký 1012m a tvořící krásnou kulisu nad Libercem je dominantou celého okolního kraje a tradičním lákadlem pro návštěvníky a v zimě milovníky lyžování. Areál byl kompletně renovován v roce 2009 a s 10km sjezdovek patří k největším v Čechách. Nové vleky spojují svahy s vrcholem a nabízejí červené i černé sjezdovky sjízdné z horského hřebenu Ještědu, ale také lyžařský park pro volnostylaře. Vydařenou zimní dovolenou Česko rodinám zaručují sáňkařské dráhy a cvičné louky na úpatí horského areálu, kde najdete servis pro lyže a snowboardy a jejich půjčovny.

Působí tu školy lyžování pro dospělé i děti, pro malé je zajištěna pečovatelská služba, pokud si rodiče chtějí sjet náročnější sjezdovky. Jejich různorodost umožňuje pro středně až nejnáročnější milovníky lyžování to pravé vyžití na v případě potřeby moderním způsobem zasněžovaných tratích. V blízkosti lanovek se nacházejí rekreační domy v Česku, které nabízejí příjemné přijetí a v nichž si můžete dopřát odpočinek i pohoštění. Je opravdu ideální pro rodiny s dětmi i skupinky přátel si naplánovat zimní dovolenou v Česku v Jizerkách.

Lyžařské centrum má velmi dobré spojení s většími městy v Čechách i Německu prostřednictvím autobusů, ale nabízí parkoviště také pro ty, kdo se sem dopraví auty.

Rekreační domy v Čechách zajišťují krásnou dovolenou v Jizerských Horách s příjemný pobyt v překrásně zasněžené krajině.

| Editor
(First published: )