Zimní dovolená v Krušných horách

Zimní dovolená, Česká republika, Krušné Hory

Ke středně vysokým pohořím patří Krušné Hory, tvořící hranici severozápadních Čech se Saskem. Jejich nejvyšším vrcholkem je 1244m vysoký Klínovec a o 24m nižší Fichtelberg. Po staletí byly Krušné Hory přetvářeny lidskou činností, především dolováním kovů (např. stříbra, cínu i mědi). Tak se vytvořila různorodá kulturní krajina se sportovními středisky, vhodná ale i pro pěší turistiku. S ní se nejlépe seznámíte výlety z našich rekreačních chat a chalup v Čechách. V horních úsecích a na zasněžených hřebenech jsou výborné podmínky pro zimní dovolenou v Čechách.

Wondering what the stars mean? Our experts use these to clarify the quality of the holiday home. It's pretty simple; the more stars, the more comfort you can expect.
Stiskněte pro aktivaci karty

Krušné Hory

Nejznámější lyžařská oblast pro zimní dovolenou v Čechách se rozkládá po obou stranách masivu Fichtelberg – Klínovec na hranici mezi Božím Darem a Oberwiesenthalem, ale potřeby lyžařů naplní i lyžařské areály Plešivec a Bublava-Stříbrná. Více než 1000km upravených tratí potěší milovníky běžek a tratě patří k jejich nejoblíbenějším. Ze zimních chat a chalup v Čechách, poskytujících dobré předpoklady pro hosty s různými požadavky náročnosti, není na zimní sportoviště vůbec daleko

 

Mimo to se lze seznámit s krušnohorskou kuchyní, která nabízí jednoduchá a vydatná jídla na doplnění kalorií a sil po náročném lyžařském či turistickém dnu. V období adventu a vánoc ožívají staré hornické zvyky, např. okna ozdobená planoucími svíčkami téměř v každém z domků, které měly dříve horníkům ukazovat cestu k domovům v krušnohorských vesničkách a samotách.

Přejeme vám hezkou zimní dovolenou v Čechách, v Krušných Horách a šťastnou volbu při pronajmutí rekreačního domu v Čechách podle vašich nejlepších představ.

 

1: Bublava-Stříbrná

Zimní dovolená v Bublavě - Stříbrné poblíž Karlových Varů, Česká republika

Moderně vybavené čtyřhvězdičkové středisko leží v západní části Krušných Hor na hranici s Německem. Sestává většinou z lehčích nebo středně těžkých sjezdů a je proto velmi vhodné pro rodiny, které se rozhodly ve zdejších horských chatách a chalupách v Čechách trávit svou zimní dovolenou v Čechách.

V provozu je sedačková lanovka a četné vleky, mimo to i na 150km běžeckých tratí. Společný lanovkový pas s oblastí na německé straně ležícím areálu Schöneck rozšíří okruh vašich lyžařských možností okolo 15km. Atraktivní okruh Bublava-Olověný vrch - Stříbrná zahrnuje kompletní servis pro lyžaře i snowboardisty, možnosti půjčování lyžařských potřeb, ale i nabídku škol lyžování pro děti i dospělé během zimní dovolené v Čechách.

 

Malí hosté se mohou vyřádit ve školách lyžování s lanovkami, na plochách určených k hraní nebo v horské boudě. Školy lyžování pro děti do pěti let jsou zdarma. Do 20:00h jsou sjezdovky osvětleny a tak můžete sportovat až do pokročilejšího večera. Nabídku pohoštění nabízejí jak horské boudy, tak i restaurace podél sjezdovek a tak spolu s bezplatným parkováním zajišťují vaši příjemnou zimní dovolenou v České republice.

V našich rekreačních domech v Čechách vám a vaší rodině zabezpečíme k zotavení dovolenou v příjemné atmosféře a zdravém prostředí.

 

2: Boží Dar-Neklid

Zimní dovolená v Česku, Boží Dar–Neklid v Krušných Horách

Těsně na hranici s Německem vyrostlo v 1028m městečko Boží Dar, které se postupně proměnilo v jedno z nejvýznamnějších středisek zimních sportů Krušných Hor. Má nejlepší předpoklady pro pěstování různých typů zimních radovánek všech druhů pro sportovce každého věku. Zarezervujte si včas vaše ubytování v Čechách.

Své umění si můžete vyzkoušet na osmi sjezdovkách rozdílné náročnosti, zve vás také dobře vybavený funpark lákající milovníky volných lyžařských stylů i snowboardingu, jimž případně i uměle zasněžené sjezdovky poskytují skvělé vyžití.

 

K tomu pomáhají školy lyžování a nabídky servisů všech lyžařských potřeb. Rodiny s dětmi si zde mohou užít zimní dovolenou v Česku. Mezi areály Boží Dar-Neklid a Klínovec provozují pravidelně dopravu autobusy, v zimním období bezplatné. Ke krásně sněhobílé, romantické krajině náležejí také naše chaty a chalupy v Čechách. Od nich vedou stezky které vám umožní dobře poznat okolní krajinu, ale dokonce i výlety do lázní Jáchymova i Karlových Varů nebo Aquacentra Agrikola, za shlédnutí stojí též historické jádro městečka Horní Blatná a k požitkům patří i využití Aprèsski pohoštění na místě.

Rekreační domy v Čechách, v Krušných Horách vám poskytnou překrásný rozhled po měnící se horské krajině s jejími lesy a kopci.

 

3: Boží Dar-Novako

Zimní dovolená v Božím Daru Novako v Kušných Horách

S Božím Darem – Neklid sousedí lyžařský areál Boží Dar – Novako také ležící na hranici se Saskem, který je ideální pro rodiny s dětmi a začínajícími lyžaři v době zimní dovolené v Čechách. Lehké sjezdovky pro děti od dvou let s prostory pro hraní poskytují zábavu, doplňují je lyžařské servisy a půjčovny vybavení pro snowboardisty stejně jako gastronomická pohoštění.

V Božím Daru poskytují své služby četné horské chaty a chalupy v Česku, z nichž máte přímé spojení na asi 120km udržované běžecké trati, jichž lze využívat díky rané nadílce sněhu již počátkem zimy, na kterou se ostatní lyžařské areály teprve připravují.

 

Ačkoli je Boží Dar jen nevelkým horským městečkem, je turisticky dost exponovaný. Jeho sousedství se saskými sportovními středisky, hlavně s Oberwiesenthal/Fichtelberg, zajišťuje bezhraniční kontakt pro lyžařské výlety z jedné do druhé země.

Z vašich chat a chalup v Čechách není daleko ke sjezdovkám určených pro snowtubing se speciálním vlekem, které můžete i s dětmi sjíždět v nafouklých duších pneumatik a užívat si.

Horské chaty v Čechách poskytují komfort pro náročné v uvolněné atmosféře krásné krajiny.

 

Zimní dovolená v lyžařském areálu Klínovec, ˇKrušné Hory, Česká republika

Pětihvězdičkový lyžařský areál Klínovec je největší v Krušných Horách. Je na stejnojmenné hoře tyčící se naproti německému Oberwiesenthalu/Fichtelberg. Na jeho vrcholku vysokém 1244m si vyberete jednu z horských chat v Čechách , z nichž můžete rozvinout své lyžařské aktivity, ať jde o alpské lyžování, běžkaření nebo snowboarding.

Čtyři sedačkové lanovky a další vleky vás dopraví k vrcholu, ve výcviku pomáhají školy lyžování a vyhoví vám i půjčovny lyží. Stopami protažené běžecké trati měří ca. 50km a řadí tak Klínovec k nejmodernějším lyžařským střediskům celého regionu. Zejména severní, před sluncem chráněný svah, je dobře zasněžen a určen pro náročnější milovníky sjezdu. Ostatní svahy jsou uměle zasněžovány.

 

Vyhledávaný jižní svah nabízí tříkilometrovou sjezdovku s 500m výškovým rozdílem. Sportovcům se nabízí k uvolnění jejich výkonů fun- a snowpark i snowtubing. Výbornou alternativu pro zimní dovolenou v Česku představuje miniareál s jezdícími koberci pro nejmenší a maskoty Hugo, které jim pomáhají v prvních krůčkách na sněhu. Chtějí-li si dospělí pobývající v chatách v Čechách na pár hodin oddechnout od malých miláčků, aby jezdili na náročnějších tratích, mohou se obrátit na služby těch, kdo se postarají o malé děti. Čtyři parkoviště mají kapacitu 900 stání. Různé restaurace vám nabídnou po náročných dnech sportování k posílení výběr jídel z domácí i mezinárodní kuchyně.

 

Zimní dovolená v Čechách na Plešivci v Krušných Horách

K nejnovějším a moderním zimním střediskům Krušných Hor patří oblast Plešivce nabízející ideální zimní dovolenou v Čechách. Leží ve výšce 1028m nedaleko lázní Karlových Varů a Jáchymova, na německé straně Oberwiesenthalu. V zimním provozu jezdí tři sedačkové lanovky, dvě z nich spojené a dva vleky pro náročné lyžaře i dva „kouzelné koberce“ pro děti, které všem zpříjemní radostný pobyt na horách.

Osm sjezdovek na západním i jihozápadním svahuje celou sezónu je pravidelně pokrýváno umělým sněhem a v oblasti Pstruží a Abrtamy jsou četné chaty a chalupy v Česku pro rodiny s dětmi, které vám v kruhu rodin a jejich přátel zabezpečí poklidnou dovolenou. K nočnímu lyžování se nabízí osm osvětlených sjezdovek, přes den lze využívat servisy a půjčovny lyží i snowboardů, nebo se zapsat do škol lyžování, ale také navštívit různá osvěžující střediska či restaurace. Malí hosté naleznou útulky v dětských parcích, které vedou vyškolení opatrovatelé, zatímco jejich rodiče si mohou v klidu užívat náročnějších sjezdovek.

Rekreační chaty a chalupy v Česku v Krušných Horách poskytnou příjemné zázemí k odpočinku a zotavení pro příští dny.

| Editor
(First published: )