Zimní dovolená ve Špindlerově Mlýně / Krkonoších

Zimní dovolená, Česká republika, Špindlerův mlýn/Krkonoše 

Rekreační domy v Česku nabízejí nejlepší předpoklady pro vydařenou zimní dovolenou v Česku celé rodině, ale také strávení romantických dnů ve dvou v zasněžené krajině. Krkonoše jsou nejnavštěvovanějším pohořím České republiky s nejvyšší horou Čech Sněžkou (1602m), kterou protíná hranice mezi Českem a Polskem. Jde o tradiční oblast s jedinečnými přírodními krásami využívanou k dovoleným. Užít si zde zimní dovolenou v Čechách se vždy vyplatí.

Wondering what the stars mean? Our experts use these to clarify the quality of the holiday home. It's pretty simple; the more stars, the more comfort you can expect.
Stiskněte pro aktivaci karty

Špindlerův mlýn-Krkonoše

Další části tohoto regionu jsou ještě nedotčené a pro milovníky přírody představují překrásné okolí. Celá oblast byla vyhlášena v roce 1963 za Národní park a je tak pod dohledem ochránců přírody. Jako biosférická rezervace UNESCO má sloužit k trvalému regionálnímu rozvoji. Lyžařům a běžcům jsou v mezinárodních střediscích k dispozici moderní lanovky a vleky i jiné zimní atrakce. K zimní dovolené v Česku patří i zázemí našich dobře vybavených rekreačních domů v Čechách, v jejichž dosahu jsou lyžařská střediska, ale přesto leží mimo ruch velkých hotelů. Proto jsou velice atraktivní a cenově výhodné zvláště pro rodiny s dětmi. Jedním z nejatraktivnějších lyžařských areálů v Čechách je bezesporu Špindlerův Mlýn.

Nabízí pravidelně upravované sjezdovky všech kategorií náročnosti, protahované stopy běžeckých tratí i vyznačené a preparované turistické stezky, vše napojené na krkonošskou horskou magistrálu. Nedaleko Špindlerova Mlýna pramení ve výši 1346m největší řeka Čech – Labe. Zimy jsou zde studené s bohatým zasněžením, na hřebenech vanou silné větry. Proto se tu vytvořila tradice stavění horských boud, které byly původně určeny jako útulky pro pastevce dobytka a ke skladování sena. Dnes se proměnily při zachování stylu v útulné restaurace.

Po náročném dni lyžování nebo turistiky si můžete objednat něco z české kuchyně, i vydatná jídla, například krkonošskou cibulačku s brambory a houbami nasbíraných v okolí a k ní čerstvě načepované pivo. Vypracovaná infrastruktura a dobrá přístupnost spolu s výbornými sněhovými podmínkami činí region velmi atraktivní pro cenově výhodnou zimní dovolenou v České republice v Krkonoších, která snese srovnání s alpskými středisky.

Nasměřujte vaši zimní dovolenou v České republice do Krkonoš a prožijte v jednom z našich rekreačních domů v Česku, odkud můžete vyrážet přímo na vybraná sportoviště nebo na pěší túry.

1: Harrachov

Zimní dovolená Česko v Krkonoších v Harrachově

Lyžařská oblast kolem Harrachova leží v západní části Krkonoš a hraničí s Jizerskými horami. Leží v n.v. kolem 700m a díky svému chladnému počasí je v zimě obdařena sněhem. Harrachov je mezinárodně známé středisko jako cestovního ruchu, které leží trase mezi Eisenachem a Budapeští a je díky četným lyžařským vlekům a 110km udržovaných běžeckým trasám od lehkého až po střední stupeň náročnosti vhodné pro zimní dovolenou v Česku rodin s dětmi nebo začátečníky nadšené pro lyžování.

K jeho přednostem patří i to, že k výuce a zdokonalování v lyžování tu nabízejí služby instruktoři i půjčovny lyžařských potřeb včetně snowboardů. Jsou tu však i náročnější sjezdovky lákající ke sportovním Carvingu. Skipas zaručuje slevy při využívání jejích zařízení. Celá oblast je dosažitelná z četných rekreačních domů v Česku poskytujících příjemné prostředí pro strávení zimní dovolené Česko v Krkonoších.

Stranou od sjezdovek a běžeckých drah byl zbudován areál pro skoky na lyžích - Čerťák, se známým ve světě dosud nejvyšším Mamutím můstkem na severním svahu Čertovy hory. V areálu můžete na celkem osmi můstcích sledovat výkony skokanů. Nebo lze navštívit nedaleké Mumlavské vodopády, zvláště v zimě přitažlivé. A kdo by chtěl vyzkoušet dobré české pivo, může si v něm dát dokonce harrachovskou pivní lázeň.

 

2: Rokytnice nad Jizerou

Zimní dovolená Česko Krkonoše v Rokytnici nad Jizerou

Lyžařský region Rokytnice n.J. v západních Krkonoších náleží ke SKIREGION.CZ., k. největším lyžařským oblastem v Čechách. Idylické městečko leží v údolí Huťského potoka, který ústí do Jizery, v úpatí hory Kotel ca. 7 km jižně od Harrachova. Na více než 16km sjezdovek se vyžijí jak pokročilí lyžaři, tak i začátečníci.

K vrcholu horských svahů mezi 660 až 1315m je dopraví bez dlouhého čekání dvě čtyřsedačkové lanovky a různé lyžařské vleky. Naleznete zde svahy pro výcvik dětí, široké preparované sjezdovky Carving, ale též prudké svahy nabízející potěšení zkušeným lyžařům. Rekreační domy v Čechách jsou v dosahu lyžařskému okolí Horní domky, Studenov a Modrá hvězda, přičemž posledně uvedená lokalita je vhodná pro ty nejmenší.

Výhodné ceny a dobré podmínky pro servis jsou jako stvořeny pro zimní dovolenou v Česku v Krkonoších jak s rodinou, tak i s přáteli. Běžkařům je k dispozici 60km dlouhá síť tratí, které je spojují i s jinými lyžařskými regiony. A kdo hledá změnu, může se pobavit při snowtubingu, a to na speciálně připravených zasněžených sjezdovkách. Nebo se nabízí možnost podnikat pěší túry krásnou lesnatou krajinou, aby si výletník večer mohl odpočinout v jedné z horských chat a chalup v Čechách.

Prožijte jedinečnou zimní dovolenou v České republice, v Krkonoších v jednom z rekreačních domů cz, z nichž bude nadosah i Německo, a uvidíte, že budete nadšeni.

 

3: Paseky nad Jizerou

Zimní dovolená cz Krkonoše v lyžařském areálu Paseky nad Jizerou

Lyžařský areál Paseky n.J. leží v n.v. kolem 700m, je tradiční lyžařskou oblastí v Čechách patřící k podobným střediskům jako je Harrachov, Rokytnice n. J., Příchovice a Rejdice v regionu mezi Krkonoši a Jizerskými horami ležících uprostřed Národního parku. Pro lyžaře jsou k dispozici preparované sjezdovky s 5 moderními vleky, při nedostatku přírodního sněhu zasněžovány. Dobrý servis poskytují při zimní dovolené v České republice, v Krkonoších rodinám s dětmi půjčovny lyžařského vybavení i školy lyžování, které pomáhají hostům k zvládnutí jízdy na sněhu. Snowboardisté zde mají možnost rozvíjet své zkušenosti a těm, kdo chtějí poznat širší okolí se nabízí prostor více než 500 km udržovaných i přírodních běžeckých tratí spojujících všechna horská střediska.

Pro zdatnější běžkaře jsou vhodné trasy z obce Paseky n.J. přes horské hřebeny a obec Studenov k chatě Dvoračky a jsou lehce dosažitelné. Všechny běžecké stezky a sjezdy procházejí v blízkosti rekreačních domů v Čechách. Gastronomie patří k nejlepším typům pro zimní dovolenou v Česku, Krkonoše, vyniká bohatou ale i cenově výhodnou nabídkou jídelníčku české kuchyně.

Krásný výhled do zasněžené přírody obklopené horami slibují lyžařské chaty a chalupy v Čechách s výhledem na lyžařské oblasti a běžecké dráhy.

4: Jablonec nad Jizerou

Zimní dovolená cz v Jablonci nad Jizerou

Lyžařská oblast Jablonec n.J./Kamenec leží na úpatí severočeských Krkonoš ve výšce ca. 500m. Je známá bohatým zasněžením, jištěným sněhovými děly, které zabezpečuje pěknou lyžařskou pohodu. Lyžařský areál je relativně dobře přehledný a proto ideální pro rodiny s dětmi, které by zde chtěly prožít zimní dovolenou v Čechách. Služby poskytují 2 lanovky a různé Carvingové úseky. Pravidelně je umožňováno noční lyžování. Novinkami jsou slalomové jízdy, Snow-Fun-Park i dětské hřiště přímo v areálu.

Skipasy platí také pro 5km vzdálený areál Šachty-Vysoké n.J. K tomu se nabízí další sportovní aktivity a možnosti využití volného času přispívající k vydařené dovolené v lyžařských oblastech. Parkování je bezplatné. Kromě toho lyžařské cesty mají napojení na kolem ležící areály s dobře vyznačenými běžeckými dráhami. Zažijete krásnou horskou krajinu s preparovanými sjezdovkami i běžeckými stezkami. Večer nabízejí rekreační domy v Čechách příjemný útulek k odpočinku. Vedle lyžařských zážitků nabízí místo mnohé pozoruhodnosti, například kostel sv. Prokopa a barokní hřbitovní kapli nebo pohled na tradiční dřevěné domky.

Využijte možnosti pro výhodnou zimní dovolenou v Čechách v Krkonoších v jedné z chat a chalup v Česku.

 

5: Vysoké nad Jizerou

Zimní dovolená cz ve Vysoké nad Jizerou

Lyžařský region Vysoké nad Jizerou se nachází asi v 700m výšce na západě Krkonoší. Jde o velmi vhodný areál s rekreačními domy v Česku, který si oblíbí jak dospělí, tak i začátečníci. Díky své severní orientaci nabízí dostatek sněhu i překrásnou vyhlídku na panorama okolních hor i Sněžku. Řidičům se doporučuje užívat sněžných řetězů. Blízkost dalších krkonošských lyžařských regionů slibuje různé možnosti využití zimní dovolené v Čechách i proto, že mohou kombinovat různé skipasy.

V krásné přírodě najdou uspokojení i běžkaři na horských trasách v zalesněné přírodě a využít i pohoštění v blízkosti místních lanovek. Četné restaurace nabízejí typická vydatná a dobrá krkonoštská jídla, která vám dají sílu na příští sportovní den. Školy lyžování a půjčovny lyží zajišťují odborný servis. Dlouhé a vyznačené běžecké trati přispívají k poznání krajiny. Od čilého turistického ruchu si můžete pohodlně odpočinout v odlehlejších rekreačích domech v Čechách.

Na zimní dovolenou v Čechách hned tak nezapomenete.

Zotavte se na čistém horském vzduchu a užijte si v kolem ležících rekreačních domech cz příjemnou zimní dovolenou v Česku v Krkonoších.

6: Spindleruv Mlyn

Zimní dovolená Krkonoše ve Špindlerově Mlýně

Lyžařský areál Špindlerův Mlýn patří k okresu Trutnov ležícím ve východní části Krkonoš ve výšce 700 – 1300m a se svými širokými a ploššími sjezdovkami nabízí jak začátečníkům, tak i náročnějším lyžařům na 3,2km černě vyznačených tratí příhodné prostředí pro zimní dovolenou v Česku v Krkonoších. Skoro 25km sjezdovek je rozčleněno do různých částí areálu, mezi nimiž zajišťují spojení bezplatné lyžařské autobusy. Pravidelně preparované sjezdovky mohou být uměle zasněžovány a tak je zabezpečen během zimy hezký zážitek se sněhem. Funpark Hromovka je ideální pro milovníky freestylu a Svatý Petr provozuje největší halfpipe Česka.

Chaty a chalupy v Čechách jsou stvořeny pro malý a útulný domov pro rodiny s dětmi nebo okruh přátel. Své první kroky v lyžování se tu mohou učit ti nejmenší ve čtyřech dětských parcích. Speciální pásové dětské vleky přinášejí pohodlnou a bezpečnou cestu do kopce. Z vrcholů Krkonoš lze přehlídnout během zimní dovolené v Čechách celou krásnou okolní krajinu. Nadšeni budou ale také milovníci běhu na lyžích. Zimní dovolená Česko ve Špindlerově Mlýně nabízí 125km běžeckých tratí překrásnou zasněženou krajinou a také pro pěší turisty. V celém okolí poskytují horské restaurace regionální speciality a k tomu dobré české pivo.

Chaty a chalupy v Česku v Krkonoších jsou kompletně vybaveny, jsou položeny poblíž sportovních středisek a nabízejí během zimní dovolené Česko útulný domov.

 

7: Benecko

Zimní dovolená Česko v Benecku

V srdci Krkonoš se ve výši 850m nachází na rozmezí tří států – Česko, Německo a Polsko – Benecko, malá lyžařská oblast. Jde o oblíbený cíl lyžařských výletů z oblasti Špindlerova Mlýna a poskytuje zejména rodinám s dětmi podmínky pro krásnou zimní dovolenou v Čechách v Krkonoších. Široce rozprostírající se plochy nabízejí možnosti pro s lyžováním začínající děti i dospělé. V dětském areálu Havrland se nejmenší mohou naučit prvním jízdám na lyžích nebo si jen tak hrát ve sněhu.

Jedna sedačková lanovka a 11 vleků dopraví návštěvníky ke sjezdovkám a v jednom snowparku se mohou vyřádit ti, kteří preferují volný styl a jízdu na snowboardu. Jižní svah nabízí mnoho slunečních paprsků a krásný výhled na kolem ležící hory. Zasněžení zajišťují moderní sněžná děla a o osvěžení zase starají Skibary. Užijte si zimní dovolenou v Čechách. Osvětlená sjezdovka umožní lyžování do pozdního večera, poté můžete nové síly pro příští dny nabrat ve zdejších chatách a chalupách cz. Ti, kdo upřednostňují běhání na lyžích najdou vyžití na dlouhých a upravených tratích vedoucích do oblasti Špindlerova Mlýna, Horních Míseček a ke Krkonošské magistrále. Nebo se pobavte sáňkováním v zasněžené krajině. Již nyní Vám přejeme hezkou zimní dovolenou v Čechách.

Pronajměte si kompletně vybavené rekreační domy v Česku a užijte si vaši zimní dovolenou v České republice s rodinou v soukromé atmosféře.

8: Horní Mísečky-Medvědín

Zimní dovolená v České republice ve Špindlerově Mlýně v oblasti lyžařského regionu Horní Mísečky-Medvědín.

Sjezdovky kolem Horník Míseček-Medvědína přináleží k Špindlerovské oblasti Krkonoš a ke stejnojmennému parku. Výborné spojení lyžařského regionu Horní Mísečky- Medvědín a Špindlerův Mlýn zprostředkovává sedačková lanovka až do výše 1270m. K pohodovému propojení s kolem dostupnými lyžařskými areály –H. Mísečky, Medvědín, sv. Petr, Labská bouda a Hromovka stačí skipas, v provozu jsou i lyžařské školy, půjčovny lyží a servis, které zajišťují vydařenou zimní dovolenou v Čechách v Krkonoších.

Pro rodiny a začátečníky se nabízejí široké cvičné sjezdovky, spojení s rekreačními domy v Čechách zabezpečují centrálně zbudované autobusové zastávky s pravidelními spoji. Denně ošetřované a vyznačené běžecké trati splňují nároky pro horské túry běžců pro klasický styl i skating. Zimní dovolená v Česku ve Špindlerově Mlýně ovšem nabízí i jiné zábavy bez prkýnek na nohou. Poskytuje až čtyřkilometrové sáňkařské dráhy 3m široké, otevřené v zimě i v létě. K dobře prožité dovolené patří i využití squashe, kuželek, paragliding, plavání i příjemné sauny během zimní dovolené v Čechách v Krkonoších.

Navštivte Krkonoše, užijte si odpočinkovou a pestrou lyžařskou dovolenou v jedné z mnoha horských chat a chalup v Čechách.

 

9: Herlíkovice-Bubakov

Zimní dovolená v Čechách, v Krkonoších v lyžařské oblasti Herlíkovice-Bubákov

Na ca 700 m n.v. se nachází lyžařské prostředí Herlíkovice-Bubákov, součást jižní části Krkonoš, ležící poblíž města Vrchlabí. Má všechny předpoklady dobré zimní dovolené v Čechách, poněkud odkloněné od hlavních turistických tras. Vždyť lyžařský region Špindlerova Mlýna odsud leží 12km. Sjezdovky jsou tu ošetřovány i umělým sněhem a jedno z větších lyžařských středisek zajišťuje pro rodiny 9 vleků a na 14 sjezdovek v jedné z větších oblastí lyžování v Čechách. Před očima se vám objeví krkonošské hory s monumentálním vrcholem Sněžky. Dobře zbudovaná infrastuktrura zabezpečí vaše nároky na užítí si lyžování. Pokud se vaše rekreační chaty a chalupy v Čechách nacházejí v dosahu 10km od lyžařského regionu, mohou vám k návratu pomoci autobusy. Obchody s lyžařským náčiním, jeho půjčováním a servisem jsou dostupné.

Běžcům stojí k dispozici 28km opečovávaných tratí vedoucích k Benecku, Kněžicím a Horním Mísečkám. Moderní velký snowboardpark s lanovkou nabízí zájemcům dobrodružnou zábavu sněhových jízd. Je postaráno i o babysitting. K pohoštění mezinárodní kuchyně náleží i vegetariánská jídla, pokud si po náročném sportovním čase chcete dopřát trochu odpočinku v jednom z rekreačních domů v Čechách.

Lyžařská dovolená ve Špindlerově Mlýně je určitě vhodná pro rodiny s dětmi nebo přátelský kruh, hledající příjemné prostředí k odpočinku.

10: Vrchlabí

Zimní dovolená cz ve Vrchlabí

Lyžařská oblast Vrchlabí Kněžický vrch a Žalý je vzdáleno pouhých 10 min od centra horského městečka Vrchlabí. To leží ve výši ca. 500m n.m. na horním toku Labe a bývá označováno za “bránu Krkonoš“. Lyžařský areál je ideální pro rodiny a začátečníky, charakteristické spíše svěžími a přehlednými sjezdy, nabízí ale přesto mnohostranně využitelnou zimní dovolenou v Čechách.

Sjezdovky jsou pravidelně preparovány a podle potřeby zasněžovány. Areál nabízí různé služby jako školy lyžování, výuku snowboardingu, půjčování lyží i jejích údržbu, k dispozici jsou parkoviště. Běžkaře potěší výběr protažených stop na stezkách vedoucím k jiným zimním střediskům. Rekreační domy v Česku se nacházejí v příjemné dosažitelnosti sjezdovek a běžeckých tratí, ale v okolí naleznete i restaurace, pohoštění s vínem a pivem. Vedle lyžařských sportů poskytuje město jiné aktivity jako snowtubing a bowling, ale také pozoruhodnosti, např. historické jádro, Muzeum Krkonoš a v roce 1927 restaurovanou radnici. To vše nabízí vydařenou zimní dovolenou v Čechách v Krkonoších. Mimo to vás zve k výhodným nákupům řada obchodů, k občerstvení pak kavárničky a restaurace.

To vše hovoří proto, abyste navštívili pohledné horské městečko Vrchlabí a strávili v jeho rekreačních domech v Čechách perfektní lyžařskou dovolenou v Krkonoších.

 

11: Pec pod Snìžkou

Zimní dovolená v České republice, v Krkonoších - Pec pod Sněžkou

Správný „tajný“ typ pro lyžaře a snowboardaře jsou lyžařské oblasti Česka ležící nedaleko malého horského městečka Pec p.S. na úpatí slavné Sněžky (1603m), nejvyšší hory Čech, tyčící se ve východní části Krkonoš. I zdejší lyžařský region patří do SkiResortu Černá Hora – Pec. Je lehce dostupná se svými skoro 10km sjezdovkami a bezplaným využíváním Skibusů Pec-Trutnov a Pec - Janské Lázně přispěje k vaší krásné zimní dovolené v Čechách v Krkonoších. Díky kontinentálnímu klimatu je toto pohoří bohaté na sníh až do konce dubna, případné výpadky vyřeší sněžná děla. Celý areál je vhodný pro rodiny s dětmi, protože disponuje širokými cvičnými svahy a lyžařskými školami, vleky pro nejmenší a možnostmi prostorů pro hraní dětí s jejich opatrováním, když si rodiče chtějí sami vyrazit na sjezdovku. Rodinná dovolená v Čechách bude nezapomenutelným zážitkem.

Velká kapacita trojsedačkových lanovek a 12 vleků zajišťuje nádhernou zimní dovolenou v Čechách v Krkonoších. Spojení s dalšími areály zabezpečují lyžařské pasy. Snowboardisté naleznou mimo to funpark a další backcountry pasáže pro svoji hezkou zimní dovolenou v Čechách. Pro noční lyžování nabízejí výborné podmínky široké tříkilometové sjezdovky určené i nočnímu lyžování. Pro přátele vysokohorské lyžařské turistiky je k dispozici běžecký areál kolem Sněžky s preparovanými stopami, krásnými výhledy a napojením na další tratě hřebenové magistrály. Zimní dovolená v Čechách zde slibuje mnohostranné zážitky v Peci pod Sněžkou v blízkosti sjezdovek a večerního uvolněni.

Využijte nabídku zimní dovolené v Krkonoších na úpatí Sněžky v jedné z našich kompletně vybavených horských chat a chalup v Čechách, nepochybně se sem znovu vrátíte.

12: Černý důl

Zimní dovolená v Čechách, v Černém Dolu

V lyžařském areálu Černý Důl ležícím v Krkonoších mezi 600 až 1000m a přináležícím k SkiResort Černá Hora- Pec platí stejné skipasy. Dvě sedačkové a 6 lanovek dopraví návštěvníky na lehké až středně těžké sjezdovky. Možnost dopravy hostů zajišťuje bezplatná busová doprava a sněžná rolba, kterou můžete vyzkoušet. Nabízí se různé možnosti zimní dovolené v Česku. Ve sněhovém parku naleznou snowboardeři a fanoušci volných stylů jízdy speciání překážky a jumps.

Kdo nevlastní své vlastní prkno, může si je vypůjčit. Ideálně se osvědčí pro rodiny s dětmi moderně vybavený Kidspark se školami lyžování a opatrováním dětí. Pohyblivé pásy „Sundkind“ dopraví nejmenší k jejich minisjezdovkám. V nejbližší blízkosti stojí útulně zařízené rekreační domy v Česku, takže se lze rychle dojít ohřát „domů“. Pokud by nebyl dostatek přírodního sněhu, nahradí bílou nadílku moderní sněžná děla, aby vám zajistila hezkou zimní dovolenou v Čechách v Krkonoších. Osvětlené sjezdovky poskytují chuť pro večerní lyžařskou zábavu do pozdních hodin. A kdo chce čas využít jinak, může si zasáňkovat nebo provozovat snowtubing. Malé muzeum hornictví v regionu nabídne výstavu unavenějším návštěvníkům.

Využijte příležitosti návštěvy Černého Dolu a najděte zotavení v krásné zimní přírodě v jednom z rekreačních domů v Čechách.

 

13: Černá hora (Janské Lázně)

V Jánských Lázních, ca. 600m n.m., leží lyžařká oblast Černá Hora. SkiResort Černá Hora-Pec sestává s areálů Černá Hora, Pec pod Sněžkou Černý Důl, Velká Úpa a Svoboda nad Úpou. Zvláštní novinkou je sněžná rolba „SkiTour: která převáží návštěvníky mezi areály Černá Hora a až na vrchol (1260m) Peci.p.S. Jízda rolbou je spojena s hezkými zážitky a nezvyklými výhledy začleněnými do zimní dovolené v Čechách. Užívání lyžařského busu mezi ostatními středisky je bezplatné, skipas lze využívat ve všech 5 areálech, což je předpokladem pro výhodnou dovolenou v Čechách. Pro náročnější lyžaře a snowboardisty je určeno na Černé Hoře asi 15km sjezdovek a na měřící stanici si můžete ověřit své nejlepší časy.

Hřebenová lyžařská turistika spojuje lyžařské oblasti tak, aby byly lyžařům k dispozici nejlépe preparované běžecké dráhy. Po dlouhém lyžařském dnu na sněhu přijde určitě vhod odpočinek v některém z rekreačních domů v Čechách. Na tříapůl kilometrovém svahu pro sáňkaře, nazývaném cesta zvonů, projedete bezplatně překrásnou zasněženou krajinou. Jinou zábavu je možno během zimní dovolené v Česku užívat v Aquacentru v Jánských Lázních včetně bazénů, whirlpoolů, saun a jiných léčebných možností. Kdo se nevyčerpá během dne, ten si může užít nočního lyžování na 3km dlouhé osvětlené sjezdovce.

Lyžařská dovolená v Krkonoších nabízí kompletní servis v útulných lyžařských chatácha chalupách v Čechách.

14: Velká Úpa

Zimní dovolená v České republice ve Velké Úpě

V bezprostřední blízkosti Pece p.S. leží ve výšce ca 700m lyžařská oblast Velká Úpa. Navazuje na SkiResort Černá Hora –Pec s pěti lyžařskými regiony, v nichž platí skipas a které jsou spojeny lyžařskými busy. Rozdílná náročnost sjezdovek nabízí hezkou zimní dovolenou v Čechách v Krkonoších. Na sjezdovky dopraví lyžaře sedačková lanovka na Portášovy boudy a další čtyři vleky. Služby nabízejí školy lyžování a lyžařské servisy. Ti, kteří si chtějí užít dobrodružství v zorbingově kouli, se nechají spustit ze svahů.

V okolí není zvláštností tří metrová nadílka sněhu, v případě jeho nedostatku ji doplní sněžná děla. Krásná krajina je vhodná pro rodiny s dětmi, které mohou využít předností a pohody v dobře položených chatách a chalupách v Česku. Nejen výhodná pro sport je zimní dovolená v Čechách. Krkonošská magistrála je spojena s dalšími středisky a nabízí spojení s jinými lyžařskými centry. Tradiční horské boudy, také nazývané Portášky, nabízejí dobré občerstvení. Se sněžnícemi se dá projít bílá přírodní oblast s idylickými vesničkami a samotami, nebo můžete zdravé ovzduší využít při sáňkování. A pokud vás denní túry unaví, stravte večer v prostředí krbu a příjemného občerstvení.

Okolí Velké Úpy umožňuje mnohé využití volného času dle vašich představ. Zimní dovolená v Čechách v Krkonoších se vždy vyplatí!

 

15: Svoboda nad Úpou

Zimní dovolená v Čechách ve Svobodě nad Úpou

Lyžařský areál Svoboda nad Úpou leží v 600m v Krkonoších a je součást oblasti SkiResort Černá Hora – Pec. Ve vrcholné sezóně tu mohou užívat sportovní zážitky alpinisté a běžci na lyžích jen se skipasem a bezplatnou autobusovou dopravou, která spojuje místní střediska sportu při zimní dovolené v Čechách. Také zimní areál Svoboda n.Ú. je vhodný pro rodiny s dětmi, které se tu mohou radovat z lehčích tratí. Na širokých sjezdovkách se tu ale mohou vyžít i snowboardeři a zájemci o volný styl, slalomáři si mohou měřit na preparovaných sjezdovkách své nejlepší časy. Lze si vypůjčit lyžařskou výzbroj a využít bezplatných parkovišť.

Údolí slibují krásné běžecké dráhy s výhledem na zalesněné horské svahy. Chaty a chalupy v Čechách leží v nádherné horské krajině, kterou je možno poznat též jízdou na saňích tažených koňmi. Après-Ski zařízeních naleznete povzbuzení a četné obchody i restaurace, ve městečku vám vyplní přání při nákupech a kulinářských požitcích. Zdravé prožitky volného času v kavárnách a vinárničkách doplní přírodní krásy okolí a slibují výborné zázemí pro hezkou zimní dovolenou v Česku v Krkonoších.

Útulné prostředí pěkně vybavených rekreačních domů v Čechách si připravíte krásnou zimní dovolenou v České republice.

16: Mladé Buky

Zimní dovolená v České republice, v Mladých Bukách v Krkonoších

Pětihvězdičkový lyžařký park Mladé Buky leží ve východní části Krkonoš blízko Trutnova a je zvláště příhodný pro rodinné lyžování v mírné výšce, je součástí SkiResort Černá Hora Pec. Sedačkový výtah a 7-lanovek dopraví návštěvníky denně preparovanými sjezdovkami na Pekelný vrch.

Rekreační domy Česko představují ideální východisko rodin s dětmi, které se bez dlouhého čekání chtějí dostat na lyžařské dráhy. Jediný skipas platí pro všechny z nich a i pro skibusy. Kidspark nabízí dvě lanovky pro děti, pohyblivý pás pro ně, malépřekážky v jízdě a další zvláštnosti, které tvoří pro malé lyžaře hezkou kulisu. Profesionální péče o děti umožní rodičům bezstarostně lyžovat a využít zimní dovolenou v České republice v Krkonoších. Areál je výborně vybaven školami lyžování, půjčovnami a servisy lyží. Skoro na všech sjezdovkách je vybudováno silné osvětlení a moderní sněžná děla umožňující využívat sjezdovky i za nepříznivějšího počasí až do pozdního večera. Na své si přijdou i vyznavači volných lyžařských stylů a snowboardisté.

Hledá-li někdo jiná dobrodružství, nalezne je jistě na sáňkařské dráze. K posílení a pobavení přijdou vhod lyžařské bary i občerstvovací budky. U horských stanic výtahů se spojují běžecké dráhy vedoucí nedotčenou krajinou. Večer vám poskytnou v okolí příjemný útulek horské chaty a chalupy v Čechách, kde lze posedět i u krbu.

Přijďte navštívit horské městečko Mladé Buky a zvolte si pěkný rekreační dům v Čechách pro pěknou zimní dovolenou v Česku.

 

| Editor
(First published: )