Zimní dovolená na Šumavě

I mimo sjezdovek si můžete užít jinou zábavu, proběhnout se po 150km běžeckých tratí nebo zvolit lázeň v aquaparku. Přímo od chat a chalup v Čechách podnikejte nedotčenou přírodou výlety po okolí, při kterých můžete využít zastávek k občerstvení v četných chatách a restauracích s typickou kuchyní česko-německo-rakouského „trojúhelníku“.

Wondering what the stars mean? Our experts use these to clarify the quality of the holiday home. It's pretty simple; the more stars, the more comfort you can expect.
Stiskněte pro aktivaci karty

Zimní dovolená, Česká republika, Šumava

Oblast Šumavy lze charakterizovat jako středně vysoké pohoří na česko-německé hranici tvořící asi 120km dlouhý a 50 km široký pás hřebenů a kopců, jimž dominuje na německé straně 1454m vysoký Velký Javor. Národní Park Šumava vytváří spolu s blízko ležícím Nationalpark Bayerischer-Wald největší lesní oblast střední Evropy. Přesto jsou obě oblasti dobře propojeny a nabízí návštěvníkům lyžařské zážitky i turistiku v nejlepších a krásných podmínkách.

Rekreační domy v Čechách jsou připraveny pro rodiny s dětmi i skupiny přátel v krajině plné luk, lesů a mnoha hor, které dají zapomenout na ruch všedních dnů. V lyžařských oblastech jsou moderní sedačkové lanovky i řada vleků, které návštěvníky dopraví na sjezdovky různé náročnosti, takže jsou vhodné pro rodiny s dětmi.

 

Ocitnete se i blízko Lipenské přehrady, kde si můžete obout brusle a volně si zajezdit. Lyžařská oblast Zadov/Churáňov Česká republika zůstala dosud uchráněna od četných zahraničních turistů a oplývá svěžím zimním vzduchem, slibuje klidnou zimní dovolenou v Čechách.

A tak se těšte na zimní dovolenou v Čechách na Šumavě a užijte si místní nádhernou krajinu a kulturu!

 

1: Lipno-Kramolín

Zimní dovolená Lipno-Kramolín na Šumavě

Lipno Kramolín je známá lyžařská oblast rozprostírající se v okrese Český Krumlov v blízkosti německých i rakouských hranic.

Jde o jednu z nejmodernějších a krajinně nejkrásnějších pětihvězdičkových lyžařských oblastí s četnými rekreačními domy v Česku , zajímavou především pro rodiny.

O provoz v areálu se starají 3 sedací lanovky, 3 vleky, dětské vleky, k dispozici je 40km běžeckých tratí, spojení uzavírá Lipno-expres. Skipas je zajištěn jak pro začátečníky tak pro pokročilé! Pro děti je zvláštností Fox-park, moderní hřiště, překážkové a slalomové trati i sněhový tunel.

 

Bambinipark poskytne nejmenším první seznámení s lyžičkami na sněhu. K zahřátí se po svých dobrodružstvích ve sněhové nadílce je k dispozici vyhřátá dětská herna. Vaši zimní dovolenou v Čechách můžete příjemně strávit v našich komfortních rekreačních domech v Česku s dostatečnými stáními pro auta. Stranou sjezdovek jsou k dispozici aquapark, bobová a bowlingová dráha. Skoro 11km dlouhá a upravovaná běžecká trať, na kterou si můžete vypůjčit i brusle, spojuje na Lipenské přehradě obce Lipno n. Vltavou a Frymburk a patří k oblíbeným zimním zážitkům. Poblíž stojící restaurace naplní vaše kulinářské chutě a při pěkném počasí je můžete prožít i na terasách s krásným výhledem.

Neváhejte a pronajměte si jeden z našich rekreačních domů Česko v Lipně nad Vltavou s výhledem na obrovské jezero a s nabídkou širokých možností volných aktivit v blízkém okolí.

 

2: Zadov

Zimní dovolená Česko v oblasti Zadov/Churáňov

Lyžařský areál Zadov/Churáňov leží při bavorské hranici nedaleko hraničního přechodu Strážný/Philippsreuth v n.v. 900-1000m a patří tak k nejzasněženějším územím České republiky. Obslouží vás jediná sedačková lanovka a sedm vleků, napojíte se na asi 95km běžeckých tratí a ocitnete se i se svými rodinami v zimním prázdninovém ráji, ve kterém vám poskytnou útulek a odpočinek chaty a chalupy Česko. Zarezervujte si včas vaše ubytování v Čechách.

Až do deváté večer jsou sjezdovky osvětleny v areálu „Kobyla“, takže se máte kde pobavit. V zimě zasněžené pláně a lesy patří k uzavřenému areálu určenému k alpskému lyžování i běhům na lyžích a připravují krásné zážitky až do večerních hodin, ale na své si přijdou při procházkách i pěší turisté na svých výletech.

 

Daleko od jiných středisek masového turismu zde v krásné přírodě můžete užít v horských chatách a chalupách v Čechách klidnou rodinnou dovolenou, školy lyžování se postarají o to, aby vaše dítka podnikla první kroky a jízdy na sněhu. Pro vaši rodinu je zimní dovolenou v České republice v Zadově/Churáňově velmi vhodná jak pro dospělé, tak i pro děti.

Rozhodněte se pro to, abyste zimní dovolenou Česko strávili v našich chatách a chalupách v Čechách.

| Editor
(First published: )