Zimní dovolená na Slovensku

Ubytování na Slovensku

K největším vrcholům Slovenska patří Vysoké a Nízké Tatry, dosahující výše až 2655m, tyčící se v severní části země u hranic s Polskem. Právě zde se nacházejí oblasti podobné alpským podmínkám, tedy nejstudejnější, ale i nejzasněženější regióny, které poskytují lyžařské zábavy až půl roku. Na ně navazují v západním směru krásná pohoří Velké a Malé Fatry, dosahující výšky 1500, osídlená řídce v údolích, vzdálená živému turistickému ruchu a přesto nabízející příjemnou zimní dovolenou Slovensko.

Slovensko, ležící v srdci Evropy, poskytuje zdaleka netušené prostory pro lyžování a překvapivě rozmanité příležitosti pro pěstování zimních sportů. Je svojí rozlohou přib

Wondering what the stars mean? Our experts use these to clarify the quality of the holiday home. It's pretty simple; the more stars, the more comfort you can expect.
Stiskněte pro aktivaci karty

Pobyt na Slovensku

Nízkou Fatrou prochází atraktivní mezinárodní turistická stezka spojující německý Eisenach s maďarskou Budapeští. Severní Slovensko je se svými menšími lyžařskými oblastmi propojujícími v trojúhelníku Čechy, Polsko a Slovensko snadno dostupné také z Německa a je díky svým přírodním krásám označováno jako slovenská Kanada. Nalézt tu je možno mnohé obce, kde se v odloučení a vlastní intimitě od živého turistického ruchu vychutnává klid zimní dovolené Slovensko, naproti tomu větší lyžařské alreály nabízející i mezinárodní lyžařská setkání, např. obří slalom v Malé-Fatře-Trophy ve Vrátné nebo ve Skiweltcupu v Jasné. Opravdu, zimní dovolená Slovensko vás nezapomenutelně okouzlí překrásnou horskou krajinou.

Velké možnosti prohánět se na běžkách vytvářejí preparované, ale i nestopované běžecké dráhy protínající celou rozsáhlou krajinu i stezky k procházkám. Přitom vám nabízejí své služby pěkně zařízené a komfortně vybavené rekreační domy Slovensko také chaty a chalupy Slovensko, které vždy nabídnou místa pro ubytování na Slovensku pro několik lidí a jsou v dosahu lyžařských oblastí.

 

Zcela nezávisle na časových zvyklostech pobytů v hotelech si můžete užít volnou a soukromou zimní dovolenou Slovensko. Vždyť své možnosti nabízejí turistické stezky propojující celkem devět národních parků, řadu chraněních území a přírodních oblastí, ale uvidíte také ledovcová jezírka, vodopády i jeskyně, např. Demänovskou jaskyňu slobody. Shlédnutí si zaslouží určitě skalní město Súlovské skály s pozoruhodnými vápencovými útvary, kupříkladu s „Gotickou bránou“. Lázně a termální koupele přispějí k uvolnění se od náročného zimního sportování, návštěva středověkých hradů a zbudovaných zámků i měst doplní kulturní obraz země kavárny i restaurace a vyvolají dojem jeho začlenění do někdejší rakousko-uherské atmosféry.

Užijte si nezapomenutelnou rodinnou dovolenou v horských chatách na Slovensku.

Slovensko oplývá z velké části nedotčenou přírodou a mnohými historickými pamětihodnostmi, které odrážejí proměnlivé osudy jeho země a mnohým kulturním dědictvím, jež se zapsalo i do seznamu UNESCO. Nabízí při tom za výhodné ceny komfort, který je měřitelný s alpskými zeměmi, a je proto předpokladem pro hezkou zimní dovolenou Slovensko.

| Editor
(First published: )