Zimní dovolená v Nízkých Tatrách

Kulinářské dobroty přímo v lyžařském areálu poskytují známé restaurace z nichž lze výběrem jmenovat Rotundu na vrcholu Chopku nebo na jižní straně hory Kosodrevinu. Nákupy můžete uskutečnit v blízkém městečku Liptovský Mikuláš nebo v Bánské Bystrici, ale lze tu shlédnout i různé pamětihodnosti, například v Bánské Bystřici nabízí šikmá věž nádherný výhled na město, navštívit se vyplatí i kostel sv. France Xavera i jiné památky města.

Wondering what the stars mean? Our experts use these to clarify the quality of the holiday home. It's pretty simple; the more stars, the more comfort you can expect.
Stiskněte pro aktivaci karty

Zimní dovolená, Slovensko, Nízké Tatry

Nízké Tatry tvoří asi pětadevadesáti kilometrů dlouhý horský pruh táhnoucí se západovýchodním směrem a ležícím jihozápadně od Vysokých Tater a také náleží ke Karpatům. Pohoří, jemuž dominuje 2045m vysoký vrchol hory Ďumbier je velmi skrovně osídleno a naleznete tu jen málo původních hospodářských stavení (salaší) a samot Díky tomu je tu mnoho nedotčených ploch a v zimním období rozlehlé sněhové pláně – ideální pro zimní dovolenou Slovensko. Přesto tu v posledním období vznikla turistická střediska zajišťující bezpečí a pohodlí návštěvníků, především v oblasti kolem horského masivu Chopok (2033m) a horskému pasu Donovaly (až 1400m).

Díky síti lyžařských i turistických stezek jsou dostupné různé části Nízkých Tater, kde vám hezké zázemí poskytnou tradiční rekreační domy Slovensko i chaty a chalupy Slovensko, které tu hrají velkou úlohu pro vytvoření útulné atmosféry k pohodě hostů. Nejdůležitější lyžařská střediska se všemi potřebnými servisními středisky v Demänovském Údolí (Jasná) a v Bystrém Údolí (Chopek jih). Všude lze obdivovat krásná panoráma horských svahů. Mimo zimní sportování se nabízejí četné varianty pro vytvoření individuálního programu zimní dovolené Slovensko. Například Demänovské jeskyně přinášejí působivé svědectví poslední doby ledové a jejich prohlídky lze uskutečnit při pravidelně pořádaných prohlídkách. Zážitky také poskytuje návštěva wellnesscenter nebo termálních lázních v údolích, kupříkladu aquaparku Tatralandia, kde si můžete dopřát odpočinek po náročném sportování.

 

 

Není snad nic lepšího než ubytování na Slovensku.

Všechna místa, zejména v turistických oblastech, jsou pospojována pravidelnými autobusovými linkami a vedle toho ve velkém prostoru mezi Žilinou a Košicemi na severu a na Jihu mezi Červenou Skalou a Margecany fungují pravidelná vlaková spojení. Paralelou k hlavnímu železničnímu tahu Žilina Košice je dálnice D1. Zimní dovolená Slovensko v Nízkých Tatrách nabízí nedotknutou přírodu a útulné rekreační domy Slovensko v moderních a dobře vybavených lyžařských oblastech.

 

1-Donovaly

Lyžařská oblast Donovaly náleží ke stejnojmenné obci v horském pasu Nízkých Tater ležícím ve výšce 960m. Lyžařský areál zahrnuje na 11 km sjezdovek a 16 lanovek, které dopraví příznivce lyžování až do výšky 1400m. Devatenáct sjezdovek je podle náročnosti označováno modře nebo červeně a mohou být zasněžovány uměle. Park Snow Donovaly nabízí sjezdovky v překrásné krajině , vysoký servisní standard i výborné sněhové podmínky. Pro snowboardisty představuje sněhový ráj vůbec krásnou zimní dovolenou na Slovensku.

Milovníci volných stylů lyžování se mohou také vyřádit v Ridersparku a zasněžené horské panorama si lze užívat též při nočním lyžování na osvětlených plochách. Běžkařům jsou k dispozici četné upravené dráhy mezi kterými si mohou vybírat. Ten, kdo chce den strávit klidněji, může krajinu obdivovat ze saní tažených koňmi. Ideální je zimní dovolená Slovensko v Donovalech také pro rodiny s dětmi.

 

Patty-Ski-Funpark poskytuje malým, aby se pod dohledem zkušených instruktorů naučili hrou první obloučky na sněhu i jízdu na dětských vlecích. Pravidelně tu probíhají různé soutěže, při kterých děti mohou zažít vzrušení a získat pěkné ceny. Navíc rekreační domy Slovensko vítají hosty, kteří tu najdou pohodlí, uvolnění po náročném lyžování i příležitost odpočinku v klidu rodinného kruhu.

Pro ty, kteří upřednostňují individuální zásobování se otevírají nákupní možnosti v supermarketech, stravování v restauracích a hospůdkách nabízejících regionální slovenskou kuchyni. K dalším atrakcím patří pro velké i malé snowrafting a snowtubing, sjíždění svahů na nafukovacích člunech nebo pneumatikách! Tradičně jsou pořádány jízdy na saních tažených psím spřežením a odpovídající soutěže. Štěkání smečky a razantní jízda připraví skutečný zážitek. Zimní dovolená na Slovensku slibuje potěšení z lyžování a využití četných atrakcí za výhodné ceny.

 

2-Jasná

Lyžařská oblast Jasná v Nízkých Tatrách je známým lyžařským střediskem uprostřed Národního parku Nízké Tatry, které leží na severní straně horského masivu Chopku. Disponuje více než čtyřmi kabinovými lanovkami, 8 sedačkovými lanovkami, 18 vleky a třemi kouzelnými koberci pro děti. Jako jedna z největších lyžařských oblastí Slovenska dosahuje výšek mezi 1000m a 2024m a nabízí pro zimní dovolenou Slovensko celkem 28 dobře preparovaných sjezdovek různých náročností.

Dovolená na Slovensku bude plná nezapomenutelných zážitků.

Díky intenzivní modernizaci náleží celá oblast k nejlepším místům vhodným pro zimní sporty na Slovensku a navíc je propojena s areálem Chopku na jeho jižní straně. Sjezdovky jsou podle náročnosti vyznačeny na příkrých svazích horského masivu modře, červeně a černě, do areálu je zařazen Snowpark, tři Freeride-zóny a několik out-of-areas, k tomu 3 Maxiland arény pro nejmladší lyžaře, nechybí ani půjčovny lyží i snowboardů a nabídka dalších služeb.

 

Celým údolím prochází udržované běžecké tratě. Rekreační domy Slovensko nebo chaty a chalupy Slovensko nabízí cenově výhodné ubytování v lyžařské oblasti a jsou lehce dostupné. Právě kvůli krásné krajině, dobrým možnostem lyžování a výhodným cenovým podmínkám snese toto území mezinárodní srovnání. Nejbližší větší město s dobrými nákupními možnostmi i příležitostí návštěv různých podniků je asi 20 km vzdálený Liptovský Mikuláš s jezerem Liptovská Mara. V okolních termálních lázních v Bešeňová a Liptovský Ján najdete jiný způsob zbavit se únavy ze sportování a nabrat síly pro příští dny, která chcete strávit na sněhu při zimní dovolené Slovensko.

Odvážní mohou vyzkoušet zimní paragliding a prohlédnout si tak zasněžené hory ze vzduchu –highlight lyžařské oblasti Slovensko. Změnu během dovolené nabízí návštěvy pozoruhodností v okolí, např. Demänovská jaskyňa Slobody a Demänovská ľadová jaskyňa. Lyžařská oblast Jasná patří k nejpopulárnějším v Nízkých Tatrách a slibuje ideální prožití zimní dovolené Slovensko.

 

3-Chopok Jih

Lyžařská oblast na Chopku (2024m) je rozdělena mezi dva lyžařské areály – Chopok sever (Jasná) a Chopok jih (to jsou jižní svahy Chopku a Derešova). Oba areály jsou vzájemně propojeny a skipasy platí pro obě území. Novinkou je, že lze skipasy objednat přes internet, což šetří čas a nenutí stát dlouhé fronty.

Přitom je areál Chopok jih poněkud menší a méně frekventovaný než severní strana hory a je proto jako stvořený pro klidnou zimní dovolenou Slovensko s dětmi. Nabízí se tu výborné podmínky pro sjezdy alpského lyžování i snowboarding, ale i několik běžeckých tratí. Z desíti kilometrů sjezdovek může být většina uměle zasněžována, takže i na jižní straně hory jsou zaručeny dobré sněhové podmínky.

 

Vrcholová stanice na Chopku byla kompletně zmodernizována a propojena s dolní částí hory kabinovou lanovkou, která začíná a končí v krytých halách. Na vrcholu Chopku byla zbudována restaurace Rotunda, která nabízí panoramatický, 360stupňový rozhled na Nízké a Vysoké Tatry i na Liptovské hory, ale také možnost vybrat si některou z dobrých slovenských specialit, prostě požitek na zimní dovolené Slovensko.

V údolním wellnesscentru se mohou hosté uvolnit i potěšit po sportování v lázních a objednat si masáže. A potom mohou v klidu a teple odpočívat v některém z rekreačních domů Slovensko. Nízké Tatry poskytují v některém ze svých chat a chalup Slovensko základnu pro vydařenou zimní dovolenou Slovensko.