Dovolená na severním Slovensku

Zimní dovolená-Slovensko-Severní Slovensko

Lyžařská oblast Snowparadise Veľká Rača Oščadnica leží v Kysuckých Beskydech nedaleko česko-polských hranic na severu Slovenska. Pro svou polohu mezi třemi sousedními státy je lehce přístupná a nabízí cenově výhodné možnosti pro zimní dovolenou Slovensko. Na počátku tohoto století byl celý región zmodernizovaný a vybavený nejnovější technikou.

Wondering what the stars mean? Our experts use these to clarify the quality of the holiday home. It's pretty simple; the more stars, the more comfort you can expect.
Stiskněte pro aktivaci karty

Severní Slovensko

Hornatá krajina severního Slovenska je částí západních Karpat, členěná úzkými propastmi a údolími, nad nimiž se tyčí vysoké hory. Nedosahují sice vrcholů alpských velikánů, ale během zimy jejich bohaté sněžení a přírodní krásy jsou takové, že jsou nazývány slovanskou Kanadou. Na Hranici mezi Slovenskem, Českem a Polskem jsou hory Javorníku a pískovcové pohoří Oravská Magura, jižně od žilinské kotliny vyrůstá Malá Fatra a východněji se tyčí Velká Fatra. Nejvýznamnějším vodním tokem je bezpochyby Váh, který vytvořil hluboká koryta mezi horami.

V této oblasti se střetávají čtyři národní parky a tři přírodně chráněné oblasti, které nabízejí překrásné pohledy do přírody a umožňují poznat při různých sportovních i turistických aktivitách krásy zimní dovolené na Slovensku, k níž zvou hosty mnohé rekreační domy Slovensko i malé a útulně zařízené chaty a chalupy Slovensko, lehce dosažitelné přes své pronajímatele k lyžařským a běžeckým areálům.

 

Lyžařské oblasti ve Veľké Rače Oščadnica nebo Ski-Park Kubínská hoľa jsou vyhledávané pro své dobré technické vybavení a výhodné cenové podmínky v rekreačních domech Slovensko. Blízko ležící městská střediska Dolní Kubín, Ružomberok a Žilina poskytují možnosti k nákupům i prohlídkám historických a kulturních památek i procházkám. V místních restauracích a hospůdkách je výběr z nabídek místních specialit, např. bryndzových pirohů či pirohů plněných ovčím sýrem. Stará lesní železnice Vychylovka má rozchod kolejí 760mm a vede v blízkosti Nové Bystrice na dráhu 5km pro turistický cíl, návštěvu skanzenu Kysucké vesnice s jejími památkami na staré horské domy – salaše. K dalším atrakcím okolí patří např. ropný pramen v obci Korňa v okresu Čadca a malé poutní místo na hoře Živčáková nad městem.

Proto, že je Slovensko bohaté na termální prameny, můžete využít četných lázní, které zpříjemní vaše uvolnění a hezkou zimní dovolenou Slovensko. Cesty po severním Slovensku jsou krátké, lyžařské areály leží poblíž, takže rekreační domy na Slovenskuposkytují příjemná střediska pro zimní dovolenou Slovensko

 

 

1-Veľká Rača Oščadnica

 

Patří do něj tři rozdílné, přesto navzájem propojené lyžařské areály, totiž Dedovka, Marguška a Lalíky, které mají všechny stupně náročnosti, takže si je mohou při zimní dovolené Slovenskoužívat jak zkušení lyžaři, tak i rodiny s dětmi. Skoro na 15km sjezdovek, pravidelně udržovaných, si lze užívat lyžování i na uměle zasněžovaných úsecích až do 20.00 hodin, dokud jsou osvětlovány.

 

Pro malé je připravena škola i školka lyžování, všem slouží servis lyží a jejich půjčovna, zážitky přináší také bobová a sáňková dráha. Běžkaři se mohou těšit asi z 5km neprotažených tratí, které směřují ze stanice sedačkové lanovky Dedovka, odkud vedou k 60km dlouhé magistrále horami.

Komfortní chaty a chalupy Slovensko zvou ke krásné dovolené v kruhu rodin i přátel, při níž se dokážete dobře pobavit. A kdo by si chtěl oddychnout od lyžování a podívat se např. za nákupy, může se vydat 17km do města Žilina. Panenská příroda a četné možnosti pěstování zimních sportů činí Veľkou Raču Oščadnici k oblíbeným cílům zimní dovolené Slovensko jak pro domácí, tak i zahraniční návštěvníky.

 

2-Kubínská hoľa

SKI PARK Kubínská hoľa, ležící v pískovcovém pohoří Oravská Magura poblíž měst Ružomberoku a Žiliny, patří k nejvíce navštěvovaným lyžařským areálům severního Slovenska. Ve výšce mezi 720m až asi 1400m očekává návštěvníky panoráma krásného okolí, totiž výhled na Velkou a Malou Fatru a zčásti i na vrcholy Tater. Na jižních svazích Oravské Magury je až 14km sjezdovek poskytujících rodinám s dětmi neobyčejné lyžařské zážitky při zimní dovolené Slovensko.

KIDS PARK, provozující i školu lyžování, nabízí dětem kouzelný koberec, který je doveze na jejich věku úměrné sjezdovky, a pokud dítka fandí sáňkování, je tu pro ně vyhrazen svah k snowtubingu i s překážkami. Větší děti si mohou na sjezdovky vyrazit z údolí pomocí kratších vleků. Rekreační domy Slovensko i chaty a chalupy Slovensko nacházejí příznivce u rodin s dětmi stejně jako skupin přátel, které si chtějí v soukromí užít krásy hor.

 

Asi v polovině horského svahu je s vlastním vlekem k dispozici snowpark pro příznivce snowboardingu a lyžování ve volném stylu, na kterém si začátečníci jumps mohou zvolit skoky 2m až 5m výšky, pokročilí až 7m a 10m, ale vyzkoušet si i jiné překážky jako C-Box, Straight Box nebo Street Rail, což zajišťuje dobrou zábavu při zimní dovolené Slovensko. Ve vyšších oblastech lze zvolit mezi sjezdovkami různého stupně náročnosti, mnohé jsou vyznačeny červeně nebo modře, ale také pro náročné sjezdaře černě.

Přímo v areálu se nacházejí restaurace a horské chaty, kde se lyžaři mohou zastavit a doplnit své síly výběrem z rozličnou nabídkou kulinářských produktů. A co by byla zimní dovolená Slovensko bez odpočinku v teplé vodě? Jen pár kilometrů od lyžařského areálu, v Dolním Kubíně, pomůže těla unavených lyžařů osvěžit AquaRelax. Zimní dovolená Slovensko v oblasti Kubínské hoľé nabízí četné cenově výhodné a příjemné ubytování v rekreačních domech Slovensko i pobyt v krásné zasněžené krajině.