Zimní dovolená ve Vysokých Tatrách

UNESCO vymezilo toto 113 000 hektarové rozlehlé území za biosférickou rezervaci. Jinou zvláštností Vysokých Tater je nečekaný vzestup hor z nížiny bez prostřednictví nízkého podhůří. Hranice zalesnění dosahuje až 1550 m, tedy podobně jako v Alpách. Také proto je možno například z města Popradu pozorovat krásné panoráma Vysokých Tater.

Wondering what the stars mean? Our experts use these to clarify the quality of the holiday home. It's pretty simple; the more stars, the more comfort you can expect.
Stiskněte pro aktivaci karty

Zimní dovolená-Slovensko-Vysoké Tatry

Zimní sporty v nejmenším vysokým pohořím Evropy.

Horské hřebeny Vysokých Tater jsou součástí masivu severních Karpat a náleží k nejmenším vysokohorským pohořím Evropy. Hlavní hřeben se táhne v severní části Slovenska a dosahuje délky jen 27 km, jeho dominantním vrcholem je Gerlachovský štít tyčící se do n.m.v. 2655m. Část hor leží také na polském území a jak Slovensko, tak i Polsko toto pohoří považují za národní parky.

Zarezervujte si co nejdříve rekreační chaty a chalupy na Slovensku.

 

Lyžařská oblast Vysokých Tater leží v okruhu 40 km, takže se můžete pohybovat mezi jednotlivými lyžařskými areály, což je ideální pro zimní dovolenou Slovensko. Stranou masové turistiky v zimních centrech Alp poskytují Vysoké Tatry výborně preparované sjezdovky i běžecké tratě a přesto také čilá après-ski a noční život při zimní dovolené Slovensko.

Příznivé horské klima zajišťuje dostatek sněhu a toto prostředí lze doporučit zejména lidem žijícím ve velkých městech k tomu, aby si mohli prodýchat plíce a posílit krevní oběh. Příkré hory, vysoce položená údolí s četnými jezírky a s menšími malebnými horskými městečky i vesničkami dotvářejí překrásnou kulisu zimní dovolené na Slovensku.

 

Přitom poskytují cenově výhodná a pohodlná ubytování rekreační domy Slovensko a chaty a chalupy Slovensko. Opominout nelze ani ceny skipasů ať pro jednotlivce, tak pro rodiny, jaké si můžete pro své aktivity zvolit. V lázeňských místech jsou nabízeny četné možnosti k zotavení, příjemné termální lázně, jízdy na bobech, bruslení, jízdy na saních nebo se psími i koňskými spřeženími, ale též diskotéky na sněhu. K pohoštění dobrými slovenskými specialitami včetně dobrého pití přitahují četné restaurace, hospůdky a bary.

Ubytování v Maďarsku bude ničím nerušeným relaxem.

Každý region Vysokých Tater je v zimních měsících bohatý na sníh a nabízí mnoho možností strávit zde, dál od hektiky všedních dní, zimní dovolenou Slovensko.

 

1-Tatranská Lomnica

Zimní dovolená Slovensko v Tatranské Lomnici ve Vysokých Tatrách.

Lyžařská oblast Tatranská Lomnica je jedním z tajných typů mezi slovenskými lyžařskými středisky lyžování. Rozprostírá se ve výšce od 850 až 2632m n.m. na úpatí horského masivu Lomnického štítu (druhé nejvyšší hory Vysokých Tater). Proto nabízí nejvýše položené sjezdovky s nejlepšími sněhovými podmíkami vhodnými pro zimní dovolenou Slovensko. Sportovce vyveze gondolová lanovka přímo na Lomnický štít, ať už s lyžemi, snowboardy nebo s lyžařskými boby.

 

Nížeji položené sjezdovky jsou určeny pro rodiny s dětmi, velikou oblibu si získaly dobře osvícené sjezdovky a až dvouapůlkilometrové sáňkařské dráhy. Všechny sjezdovky jsou pravidelně preparovány a podle potřeby uměle zasněžovány. Stejnojmenná oblast spadá pod správu Tatranského národního parku, který byl spolu s Polským národním parkem z protilehlé strany roku 1992 prohlášen za Biosférickou rezervaci.

K dalším významným atrakcím zimní dovolené Slovensko patří kaskádové vodopády na „Studeném potoce“ poblíž Tatranské Lomnice. K příjemným večerům v přátelském kruhu je možno zvolit některý z rekreačních domů Slovensko, mimo to nabízejí občerstvení i původní salaše k posílení après-ski.

Nelze opominout, že k uvolnění a poznání přírodních krás příspívají jízdy sáněmi taženými koňskými spřeženími, ale žádané jsou také termální lázně kolem Popradu, v nichž dohoníte i potřebnou teplotu.

Neváhejte přijet do Tatranské Lomnice a užít si pěknou příjemnou zimní dovolenou Slovensko mezi ledovou sněhovou nadílkou a útulným teplem našich výborně vybavených rekreačních domů Slovensko.

 

2-Štrbské Pleso

Zimní dovolená Slovensko v lyžařské oblasti Štrbské Pleso.

Lázeňské město Štrbské Pleso je spojeno se stejnojmenným lyžařským areálem ležícím ve Vysokých Tatrách v nadmořské výšce 1351m a je proslulé svými léčivými prameny i terapiemi dýchacího ústrojí. Z popudu severských mistrovství ve skocích na lyžích tu bylo v roce 1970 vybudováno sportoviště se dvěmi můstky, zubatkou a lanovou dráhou.

Ač není tato lyžařská oblast příliš rozsáhlá, je neobyčejně dobře opečovávána a svým jedinečným servisem náleží k nejlepším místům vhodným pro lyžařskou dovolenou Slovenskou.

 

Na pravidelně upravovaných sjezdovkách vám obsluhu zajistí sedm moderních vleků. Stupeň náročnosti sjezdovek je především střední, avšak najdete i lehčí svahy. Pro nejmenší jsou připraveny dva cvičné vleky a jeden pro začátečníky, které začínají ve stanici v údolí. Velmi oblíbená je oblast kolem Štrbského Plesa také pro běžkaře, jimž se tu otevírá na třicet kilometrů ošetřených stop.

Četné rekreační domy Slovensko najdete v nejbližším okolí areálu Štrbské Pleso, takže není třeba se k němu dostávat dlouhými oklikami. Fun- a Snowpark, vybavené rozmanitými jumps a bariérami, přilákají fanoušky snowbordingu a volnostylařů. Vynikající atmosféru přináší možnost využití nočního lyžování i sáňkování.

 

Horské restaurace s výbornou slovenskou i mezinárodní kuchyní nabízejí pozorování překrásného panoráma Štrbského Plesa a po dni plných sportovních zážitků v zasněžené krajině příjemný odpočinek v útulných horských chatách a chalupách Slovensko, umožňujících za výhodné ceny ubytování s rodinami nebo vašimi přáteli.

Všechny sjezdovky této oblasti poskytují nádherné výhledy do zimní krajiny kolem Štrbského plesa, které jistě podnítí milovníky přírody k různým procházkám. Zimní dovolená Slovensko znamená odpočinek i lyžařskou zábavu a je i zajímavou a cenově výhodnou alternativou k alpskému prostředí.

ý Smokovec

Zimní dovolená Slovensko v oblasti Starého Smokovce.

Slovenské městečko Starý Smokovec je součástí města Vysoké Tatry a leží ve výšce skoro tisíce metrů. Je jedním ze zdejších nejstarších turistických středisek celého okolí, což se vtisklo do tradiční a skutečně pozoruhodné architektury. Příjemné je, že není přeplněno množstvím zahraničních návštěvníků. Malé a klidné lyžařské centrum naleznete pod mohutnou horou Slavkovského štítu (2452 n.v.) a opravdu nabízí zotavující zimní dovolenou Slovensko.

Dobře preparované sjezdovky a výborné sněhové podmínky slibují v různých lyžařských areálech vydařenou lyžařskou dovolenou Slovensko, jistě splňující vaše nároky. Jako stvořené jsou tu k dispozici pro vaši dovolenou s celou rodinou rekreační domy Slovensko.

 

Přátelům turistiky se v celém okolí nabízejí vyznačené stezky zasněženou krajinou. V lyžařské oblasti je na 2,5 km dlouhá sáňkařská dráha, snadno dosažitelná vlekem, která je ve večerních hodinách osvětlená, takže nabízí pobavení i v hodinách po setmění. Těm, kdo holdují bežkařským výletům je k dispozici celá řada tras k poznání krásné přírody.

Kdo miluje trochu dobrodružství, může si pod vedením zkušených instruktorů vyzkoušet i lezení po ledovcových stěnách. V hostincích a restauracích jsou podávána typická slovenská jídla a nápoje, abyste si doplnili po náročném sportovním dni před odpočinkem síly.

Dobrým východiskem pro perfektní zimní dovolenou Slovensko jsou chaty a chalupy Slovensko v bezprostřední blízkosti lyžařské oblasti Starý Smokovec.