NOVASOL pomáhá

Srdce na dlani

Odpočinková dovolená v Evropě představuje pro člověka uvolnění a odpoutání se od každodenních starostí. Kde jinde bychom se nabažili nezapomenutelných zážitků a dodali si tak sílu do náročných dní? Jen málokdo se zamyslí nad tím, že někteří lidé nemají takovou životní úroveň, aby si mohli dovolit skvělou rekreaci se vším všudy.

NOVASOL pomáhá a je spojena s konáním dobra. Jak řekl Laotse: „Wen es gut geht, der sollte Guts tun.“ Charitativní projekty nejsou významné společnosti cizí. Pravidelně pomáhá a snaží se vykouzlit úsměv na dětských rtech. Vždyť děti jsou to nejcennější, co máme!

Prázdninové domy pro všechny

Ne všichni mají takové štěstí, aby si užili dovolenou. Mnoho lidí v Albánii, kde se nacházejí nádherné rekreační domy, nemají podmínky pro normální život. NOVASOL se zaměřuje na tento problém a pomáhá v nejrůznějších projektech, jako jsou Brücke Rendsburg- Eckernförde, Christlichen Hilfsverein Wismar anebo Sclerose Foreningen.

Zkušení cestovatelé vědí, že je Albánie země mnoha kontrastů. Zatímco vládne Tiraně lesk a luxus, jsou obyvatelé regionu Mokra zasaženi bídou a chudobou. Albánské hory jsou nevyzpytatelné jako životní úroveň obyvatel. Městský život přináší pocit blaha a skvělé rekreace, ale albánské hory trpí chudobou. Děti nemají snadný přístup ke vzdělání.

V chalupách Albánie najdete nový tep dovolené

Christian Association Relief Wismar dbá na vzdělání dětí a jejich rozvoj. Díky zřízeným školám jim umožňuje výborný vstup do života, a to i ve velmi dalekých vesnicích. Díky vánočním koncertům, darům a výtěžkům z dalších akcí vzniká přístup k financím, které jsou použity pro blaho nejchudších oblastí a podporují Albánii. NOVASOL se podařilo vybrat 14 000 eur, které byly předány do správných rukou.

Oblíbenou destinací cestovního ruchu je Německo a Dánsko. Za podpory Kooperation mit der Brücke e.V. a Kronprinzessin Mary vzniká další přísun peněz pro potřebné. Od roku 2007 spolupracuje NOVASOL s dánskou organizací MS-Gesellschaft Scleroseforeningen a pomáhá rodinám, jejichž členové trpí roztroušenou sklerózou. Vždyť každý člověk má právo na dovolenou a NOVASOL pomáhá všemi možnými prostředky ve Village Dronningens Feriby v Grena.