Pláže na Istrii

Pláže na Istrii, to je pohoda, klid a zábava

Vždy prosluněná Istrie nabízí nádherné písčité i oblázkové pláže, u kterých se nacházejí rekreační domy, ale i překrásné přírodní úkazy a památky. Délka istrijského pobřeží činí zhruba 600 km. Třetina z toho připadá na východní část, která zároveň tvoří břehy Kvarnerského zálivu. Asi 80 km vyplňují pláže na Istrii, na mnoha místech se do pobřeží zakusují výrazné zálivy. Během ubytování na Istrii si můžete vybrat pláž přesně dle své chutě.

Pláže na Istrii

Podél istrijských břehů došlo vlivem rostoucího turistického ruchu k úpravě spousty hezkých pláží. Jsou většinou oblázkové a do průzračného Jaderského moře mají často velmi pozvolný sestup, mnohde navíc kvůli pohodlí doplněný betonovými panely. Pláže se tady díky své kvalitě často pyšní Modrou vlajkou.

Počasí typické pro pláže Istrie

Údajně nejlepší, nejproslulejší a nejnavštěvovanější úseky pobřeží se táhnou na jihu a západě ostrova kolem známých letovisek Novigrad, Poreč, Rovinj, Rabac a Pula. Patří mezi ně Plaza Maslinica, Plaza Kanova v Umagu anebo Plaza Ambrela. V jejich blízkém okolí vždy najdete pestrou nabídku ubytování na Istrii, rozsáhlé sportovní a zábavní možnosti, dostatek gastronomických zařízení a vůbec slušnou infrastrukturu. Pro děti jsou jako stvořené.

Na dosah všech prázdninových domů Istrie a na přilehlých ostrůvcích ovšem narazíte mezi útesy také na nepřeberné množství liduprázdných romantických zátočin. V nich si při vodních radovánkách, plavání a opalování užijete naprostý klid.

Průměrná celoroční teplota na Istrii se pohybuje kolem 15 °C. V létě s mnoha slunečnými dny a chladivým větrem mistralem samozřejmě převažují vysoké teploty průměrně překonávající 24 °C, což milovníky odpočinkové, plážové dovolené na Istrii doslova nadchne.

Zábava a aktivity na plážích Istrie

Přímo na pláži můžete vyzkoušet řadu aktivit, jako je plážový volejbal, vodní pólo nebo budování hradů s dětmi. Ale také v moři existuje mnoho možností. Například můžete najít vynikající podmínky pro surfování nebo plachtění v blízkosti vašeho rekreačního bytu Istrie a můžete také podniknout výlety lodí.

Skutečným vrcholem jsou plavby na ostrovy, které můžete navštívit nebo využít příležitosti k potápění a šnorchlování. Potápěčské školy se zkušenými instruktory vás doprovodí při dobrodružství v rozmanitém podvodním světě. Na útesech lze pozorovat různé ryby a rostliny a dozvědět se mnoho odborných znalostí. Dokonce i na ostrovech u pobřeží se můžete vydat na malé túry, včetně pikniků, či pozorovat západ slunce na pláži.

Nejlepší pláže na Istrii: Valdaliso

Obzvláště populární je na Istrii pláž Valdaliso. Tato malá, romantická zátoka se nachází severně od města Rovinj a je dlouhá asi 400 m. Dobře odsud budete pozorovat tyrkysově modrou vodu, zelený ostrov, četné lodě a dech beroucí západ slunce. Mělké dno je vhodné pro děti. Vybavení zahrnuje sprchy, šatny a dvě restaurace. Stromy poskytují stín k odpočinku od slunce.

Nejlepší pláže na Istrii: Mala Kolombarica

Nejjižnější bod Istrie, půvabnou zátoku na poloostrově Premantura, zabírá pláž Mala Kolombarica, která je oblíbená zejména mezi milovníky přírody. Dá se tu velmi dobře opalovat, jezdit na kole i provozovat pěší turistika. Při plavání se doporučuje opatrnost kvůli silnějším mořským proudům. Pokud si chcete dát něco k pití nebo k jídlu, hledejte bambusový bar Safari v horní části svahu mezi mnoha keři a stromy.