Snadný pronájem vašeho rekreačního domu

Ať už máte chatu, chalupu, byt nebo rodinný dům, pronajímat ho znamená velké rozhodnutí. Přečtěte si vše o prázdninových pronájmech a o tom, co vám můžeme nabídnout jako váš zprostředkovatel pronájmu. 

Lokální zkušenost a globální síla
Více než 50 let zkušeností
Pojištění domu zdarma

Získejte nabídku bez závazků na pronájem vašeho domu

Kliknutím na „odeslat“ dáváte souhlas společnosti NOVASOL, aby Vás kontaktovala buď telefonicky, nebo e-mailem s dalšími informacemi o pronájmu Vašeho rekreačního objektu. Váš souhlas můžete kdykoli odvolat tak, že nás budete kontaktovat na následující e-mailové adrese: datainformation@novasol.com

Proč byste měli pronajímat svůj rekreační dům s námi

Globální reklama
Váš rekreační dům se prodává po celé Evropě skrze rezervační portály, e-lettery, sociální média, cestovní agentury a naši webovou stránku, která je k dispozici v 19 jazykových mutacích.
Pronájem v klidu
Zařizujeme vše od rezervace po příjezd a odjezd. Zpracováváme též veškeré transakce a kryjeme náklady v případě zrušení objednávky, aby nedošlo ke ztrátě nájemného.
Péče o klienty
Zajistíme, aby vaši hosté měli úžasný zážitek z dovolené a chtěli se k vám vrátit. Otázky a žádosti řešíme před, během i po jejich pobytu u vás.

Kolik můžete vydělat pronájmem svého rekreačního domu?

Příjem z pronájmu vašeho rekreačního domu závisí na řadě faktorů, jako jsou jeho velikost, umístění, vybavení a stav. Níže uvádíme příklady příjmů z pronájmu různých typů rekreačních domů. Kontaktujte nás a získejte odhad, kolik můžete vydělávat pronájmem nemovitosti vy.

Jak vám můžeme pomoci zvýšit váš příjem z pronájmu

  • Propagace: Váš rekreační dům bude nabízen stovkám tisíc potenciálních hostů na celém světě. Postaráme se o vše od popisu a fotografií domu přes online marketing až po jednání s partnery.
  • Správná cena: Stanovení ceny pronájmu není jednoduché a špatné ceny jsou jedním z hlavních důvodů nízké obsazenosti. Na základě našich zkušeností a rozsáhlých analýz trhu určíme cenu vašeho rekreačního domu a nabídneme její průběžné přizpůsobení poptávce.
  • Více hostů: Nabízíme výběr konceptů pronájmu (wellness domy, domy pro aktivní a rekreační domy vhodné pro rodiny s dětmi). Tyto koncepty jsou navrženy tak, aby zajistily co největší počet rezervací a oslovily nové skupiny zákazníků. Můžeme vás také informovat o vylepšeních, která můžete sami udělat pro zvýšení nájemného.

Vzájemná důvěra a spolehlivost

Jaroslav Chronak

Dlouhodobý korektní partner v oblasti pronájmu nemovitosti

Jana Cerna

Seznamte se s našimi specializovanými náborovými pracovníky

Spojte se s lokálním náborovým pracovníkemZůstat v kontaktu

Lokální zkušenost a globální síla

Prostřednictvím našich kanceláří a lokálního zastoupení je NOVASOL vždy blízko vás a vašeho rekreačního domu. Máme množství zkušeností z oblasti pronájmu rekreačních domů a vždy se s námi můžete o svém pronájmu pobavit. Získáte stálého lokálního poradce, který bude odpovídat za váš rekreační dům.

 

Czech and Slovakia

Ušetřete 25 % při další dovolené

Pokud pronajmete svůj rekreační dům s námi, získáte slevu 25 % na dovolenou v našich téměř 50 000 rekreačních domech v 22 zemích.

Prozkoumejte evropské metropole, relaxujte na pláži u Středozemního moři nebo se vydejte za lyžařským dobrodružstvím v Alpách. Nabízíme široký výběr rekreačních domů a bytů v oblíbených i méně známých, vždy však fascinujících destinacích. 

50 000 rekreačních domů v 22 zemích

Chcete se zeptat?

Jaký je rozdíl mezi soukromým pronájmem domu a využitím specializované společnosti? Kdy může být můj dům rezervován? A kolik si mohu vydělat z pronájmu své chaty či chalupy?

Níže najdete řadu otázek a odpovědí týkajících se pronájmu vašeho rekreačního domu a toho, jak všechno funguje, když využijete našich služeb. V případě dalších dotazů nás kdykoli kontaktujte.

Stiskněte "+" a uvidíte otázky.

Váš příjem z pronájmu
Kolik mohu vydělat pronájmem svého rekreačního domu přes NOVASOL?

Váš příjem bude záviset na celé řadě faktorů, jako je umístění, standard a vybavení interiéru i exteriéru vašeho rekreačního domu. Důležitý je i počet týdnů, po které svou chatu či chalupu zpřístupníte klientům.

Připravíme realistický rozpočet na základě vybavení domu a vašeho přání ohledně doby pronájmu. Poradíme vám, jak sami můžete udělat svůj rekreační dům ještě více konkurence schopný na trhu s prázdninovým pronájmem.

Jak a kdy dostanu zaplaceno?

Platba bude provedena bankovním převodem přímo na vámi vybraný účet. Platba bude provedena na začátku měsíce, ve kterém váš host dorazí. Budeme platit plnou cenu pronájmu, i když host dosud nepřijel, s výjimkou uvedenou ve smluvních podmínkách.

Potřebný čas na provedení platby se v jednotlivých zemích liší v závislosti na době zpracování. Pokud je rezervace na poslední chvíli, obdržíte platbu v následujícím měsíci.

Co se stane s mojí platbou, pokud hosté zruší svou rezervaci?

Pokud host zruší potvrzenou rezervaci do určeného počtu dní před plánovaným příjezdem, uhradíme 80 až 100 % ceny pronájmu. Počet dní před příjezdem a procento krytí závisí na konkrétní zemi.

Jak zjistím, že za pronájem nemovitosti dostávám správnou cenu?

Na základě našich zkušeností a rozsáhlého průzkumu trhu určujeme sezónní ceny, které nejlépe vyhovují vašemu rekreačnímu domu. Neustále sledujeme prázdninové trendy po celém světě a využíváme znalosti a zkušenosti, které jsme v oboru získali za posledních 50 let. Zajistíme tak, aby byl váš rekreační dům co nejvíce konkurence schopný – včetně správné rovnováhy cen.

Pronájem s NOVASOL
Jaký je rozdíl mezi pronájmem mého rekreačního domu u společnosti NOVASOL a pronájmem ve vlastní režii?

Pronájem vašeho rekreačního domu zabere hodně času a úsilí. Vyžaduje spoustu administrativy, tvorbu vhodné cenové hladiny během celé nájemní sezóny, zajištění co nejvíce rezervací za nejlepší cenu, propagaci prostřednictvím řady marketingových kanálů, vyřizování rezervací, řešení otázek klientů a potenciálních problémů před, během i po době pobytu a ještě mnohem více.

Pokud si nás vyberete jako svého partnera, postaráme se o vše. Kromě toho využíváme 50 let zkušeností, průběžné analýzy a znalost trhu s pronájmy. Uděláme vše pro to, abychom zajistili váš maximální prožitek i užitek z pronájmu. 

Kdy po podpisu smlouvy bude můj rekreační dům v nabídce online?

Jakmile je podepsána nájemní smlouva, trvá obvykle tři až sedm pracovních dnů, než se váš rekreační dům dostane do nabídky online na našem webu a lze ho zarezervovat.

Je pro mě NOVASOL správným řešením, pokud chci pronajmout svůj rekreační dům jen pár týdnů v roce?

Záleží to na počtu týdnů a ročním období. Chcete-li se dozvědět více, prosím kontaktujte nás.

Kdy si hosté mohou rezervovat můj rekreační dům?

Naše období pronájmu obvykle trvá od soboty do soboty. Pokud však chcete svým hostům nabídnout větší flexibilitu, můžete si vybrat konkrétní koncepty, které umožňují kratší období rezervace a volitelné datum příjezdu.

Jak dlouho platí smlouva o pronájmu mého domu?

Pokud s námi uzavřete partnerství, uzavíráte smlouvu platnou pro aktuální a následující rok. Poté se dohoda automaticky prodlužuje vždy o jeden rok. Pokud si přejete, můžete svou smlouvu samozřejmě ukončit na konci každého smluvního období.

Propagace vašeho rekreačního domu
Kdo vyfotí můj rekreační dům a vytvoří jeho prodejní prezentaci?

Všechny aspekty propagace vašeho rekreačního domu řešíme na našich multijazyčných webových stránkách a u mnoha našich rezervačních partnerů. Postaráme se o fotografie a naši copywriteři vytvoří prezentaci, která společně s vysoce kvalitními obrázky představí váš rekreační dům turistům. 

Odkud pocházejí hosté?

Váš rekreační dům nabízíme na celém světě prostřednictvím webových stránek, sociálních médií, reklam a sítě více než 10 000 rezervačních partnerů. Naši zákazníci proto pocházejí z celého světa, například z Dánska, Německa, Francie, Nizozemska, Švédska, Chorvatska, Norska, Polska, Rakouska, Itálie, Španělska, Spojeného království a mnoha dalších zemí.

Jako majitel domu máte v NOVASOL přístup na svou osobní stránku, kde můžete sledovat stav pronájmu a přesně uvidíte, odkud vaši hosté pocházejí.

Rezervace a hosté
Co se stane, když proběhne rezervace mého rekreačního domu?

Obdržíte oznámení e-mailem, textovou zprávu či obojí. Podrobnosti o všech rezervacích najdete na osobní webové stránce, k níž máte přístup v případě pronájmu domu s námi.

Mohu ponechat osobní věci ve svém rekreačním domě během pronájmu?

Ano, samozřejmě. Doporučujeme, abyste své soukromé věci uchovávali v jasně označené a uzamčené místnosti, skříni apod.

Pojištění vašeho rekreačního domu
Co se stane, když host můj rekreační dům poškodí?

Je pro nás důležité, abyste se při pronájmu svého rekreačního domu cítili v pohodě. Naše pojištění domů tedy automaticky kryje majitele domů NOVASOL. Pojištění slouží jako doplněk k vašemu vlastnímu pojištění.

Pojištění majitele domu kryje*:
  • fyzické poškození domu a souvisejících movitých věcí hostem NOVASOL,
  • ztracené příjmy z pronájmu, pokud oprava škod znamená zrušení stávajících rezervací,

… a mnohem více! 

Kromě toho v rámci našeho konceptu drobných škod kryjeme náklady na opravu menších škod až do výše 135 EUR. Tímto způsobem jste dobře chráněni proti nepředvídaným škodám a výdajům v souvislosti s pronájmem vašeho rekreačního domu. 

* Za určitých podmínek

Účtuje NOVASOL hostů zálohu?

Obecně platí, že hostům se účtuje záloha při pronájmu rekreačních domů s bazénem a velmi velkých rekreačních objektů. U jiných rekreačních domů místo toho nabízíme „Koncept drobných škod“.

To znamená, že pokud host během svého pobytu náhodou způsobí drobné poškození vašeho rekreačního domu, vrátíme vám náklady, které mohou vzniknout v souvislosti s opravou nebo nákupem nového materiálu, až do 135 EUR za pobyt*. Naším cílem je chránit vás před nepředvídanými výdaji v souvislosti s pronájmem vašeho rekreačního domu a zároveň zabránit tomu, aby si naši hosté odnesli špatné zážitky účtováním náhrady za drobné a náhodné škody.

Koncept slouží jako doplněk k našemu pojištění majitele domu, které kryje většinu škod na vašem rekreačním domě (včetně inventáře), které provedl host NOVASOL. Platí v případě poškození přesahujícího 135 EUR, pokud vaše vlastní pojištění takovou škodu nepokrývá.

* Za určitých podmínek.