Ubytování v Albánii

Albánie – tajemná exotická kráska, která se pomalu dostává do podvědomí jako prozatím nedotčená turistická destinace. Ačkoli se její tvář postupně mění, můžete na dovolené v Albánii strávit příjemné chvíle rekreací u moře nebo u rozlehlého Ohridského jezera, které Albánie sdílí se sousedním Makedonií. Ubytování v Albánii naleznete v komfortně zařízených apartmánech, které se nalézají v hlavních střediscích se základní turistickou infrastrukturou jako je Dürres (Drač), Vlora či Saranda nacházející se přímo naproti ostrovu Korfu. Kolem Sarande naleznete několik antických památek, z nichž nejznámější je město Apolónia. Ohridské jezero není ekvivalentem českého Máchova jezera, naopak se jedná o poklidnou destinaci s průzračně čistou vodou.

Dovolená v Albánii

Za pozornost stojí i druhá tvář Albánie – malé pobřežní zátočiny a horské vesničky. Automobilová doprava, nejlépe typu 4x4, je nejpohodlnější způsob, jak Albánii poznat a kulturně se na dovolené u moře povznést. Apartmány a rekreační domy v Albánii se nacházejí na hlavních silničních tazích vedoucích podél pobřeží, které lemují zapomenuté rybářské vesničky s vlastními plážemi. Máte zde poměrně velkou šanci narazit na běle písčitou pláž, na které strávíte den zcela o samotě. Nemusíte podnikat náročné treky; autem, které lze pronajmout za poměrně slušnou cenu, se můžete dostat do podhůří Albánských Alp známých pod názvem Prokletije již poměrně snadno a večer se vrátit zpět do pohodlí apartmánu. Nedaleko od Sarande se nachází tzv. „Modré oko“ – křišťálově čisté jezírko utvářené vyvěrajícím podzemním pramenem, které nabízí příjemné osvěžení.

O Destonaci

O místních obecně platí, že jsou k turistům velmi přátelští a nápomocní, na druhé straně se najdou i ti, kteří se rozhodli z turistického ruchu za každou cenu vytěžit co nejvíc albánských lek. Pokud jste již byli poučeni o obchodních tricích balkánských kšeftařů z Bulharska či Rumunska, platí to samé i zde. Asi největší starost ohledně dovolené v Albánii působí turistům otázka bezpečnosti. Turisty mají Albánci v oblibě, ti nejprostší se chovají k turistům velmi uctivě a proto, pokud se s nějakými dáte do řeči, neodmítněte pozvání do jejich skromného příbytku na šálek kávy nebo oběd. Dovolená u moře či u Ohridského jezera v Albánii se stává pro turisty jedinečným zážitkem a mnozí se do Albánie ráda vracejí. Pronájem rekreačního bytu nebo apartmánu Albánie začíná na 5,5 tisících/týden a je tak příjemných startem pro perfektní dovolenou u moře či dobrodružství v tomto dosud neprobádaném koutu Evropy.