search

Ubytování u jezera Ohrid

Dovolená Ohridské jezero

Oblast ostrova Ohrid s rozlohou více než 83 000 hektarů byla klasifikována jako zvláště bezpečná oblast UNESCO. Od roku 1979 je region zařazen jako přírodní a albánské kulturní dědictví UNESCO, čímž se odhaluje jedinečnost krajiny a přírody tohoto regionu. Více než 200 druhů rostlin a živočichů, včetně různých druhů ryb, jako je pšenice, pstruh a ptačí život bohatý na druhy. Během své dovolené v Albánii tato krásná oblast určitě stojí za návštěvu - pokud jste si v této oblasti vybrali jeden z našich rekreačních objektů.

Jezero Ohrid je jedním z největších na Balkánském poloostrově a jedním z nejstarších na světě, je známé svým jasem a sladkovodními perlami. Jak uvidíte během svého pobytu ve vybraných prázdninových vilách v Albánii, zde se mísí kulturní vlivy, protože řecké a makedonské hranice jsou blízko. Větší část jezera patří do Makedonské republiky, menší do Albánské, kde leží město Pogradec. Celkově žije více než 200 000 lidí kolem jezera. Nabízíme vám apartmány a rekreační domy v Albánii, ať už v Pogradeci nebo na jiných místech, jako je Dürres.

Ohridské jezero lodě

Kam na výlety v okolí jezera 

Jakmile přijdete do půvabného města Pogradec, navštívíte nádhernou oblast Toplec, která připomíná Toskánsko. Z vašeho bytu v Pogradeci se můžete vydat na výlet do vesnice Lin, severně od Pogradecu. Najdete zde archeologický výkop na kopci, starobylé mozaiky a stěny, které odhalují poklady albánských dějin a dávných dob pod nohama. Navštivte také Národní park Drilon, který je vzdálen pouhých 10 minut jízdy autem. Vaše dovolená v Albánii je vhodná také na výlet lodí, Ohrid jezero a rozsáhlé procházky po břehu vás zvou jak k relaxaci tak i k aktivnímu odpočinku. Zkrášlete si večer vynikajícím místním červeným vínem a zkuste pečený Korani (pstruh z Ohridského jezera).

Albánie s vlastním stravováním - proč zvolit NOVASOL?

Každá z našich prázdninových vil a apartmánů k pronájmu v krásné zemi Albánie byla ručně vybrána a zkontrolována zástupcem naší společnosti, aby bylo zajištěno, že splňuje naše náročné normy kvality. Nabízíme řadu nemovitostí, včetně rekreačních domů a apartmánů v oblastech po celé zemi. Proč neobjevit Albánie s vlastním stravováním? Jsme přesvědčeni, že je to jedinečná a fascinující prázdninová destinace - bez nedostatku fantastických pláží, okouzlujících měst a vesnic, stejně jako krásné a památné kulturní nabídky.