search

Ubytování Saranda

Prozkoumejte krásné město Saranda

Saranda je neoficiálně hlavním městem albánské riviéry. Najdete zde apartmány NOVASOL s výhledem na Jónské moře a přístup k tomu, co vypadá jako pláž v Karibiku. Saranda je koupací a večírkové město, kam každoročně letí turisté, aby si užívali teplé klima a krásné písečné pláže. Sledujte nábřeží s křišťálově čistou vodou na jedné straně a s restauracemi, kde můžete ochutnat některé typické albánské kuchyně na straně druhé. Stará Saranda ztratila trochu svého kouzla, ale nově zrekonstruované město má tolik charisma, že nad ztrátou převyšuje.

Saranda

Saranda je obklopena naprosto úžasnými plážemi, krásnými pohořími a patří mezi 3 nejlepší turistické destinace v Albánii. V Sarandě bude váš apartmán jen pár set metrů od vody nebo s výhledem na krásné moře. Pokud jste na dovolené v Sarandě, máte možnost trávit dovolenou na pláži, procházením míst s množstvím vzrušující historie, obdivovat krásné scenérie a samozřejmě relaxovat. Ubytování v Albánii nabízí čas a prostor každému, pro strávení ideální dovolené podle vlastních představ. Záleží jen na vás, zda budete chtít ležet s dobrou knihou na slunci nebo vést konverzaci v místní kavárně až do pozdních nočních hodin.

Albánská riviéra

Zažívá období roustoucího zájmu a stává se uznávaným turistický místem. Jsou zde malé útulné horské městečka s krásnými výhledy a historickými pozůstatky po tisíce let. Je to skvělá příležitost vidět albánskou kulturu a přírodu. Sedíte-li příliš dlouhou dobu v autě, zastavte se na překrásných plážích, které jsou proslulé albánským západním pobřežím a načerpejte čerstvého vzduchu.

Pronajměte si apartmán v Sarandě s krátkou vzdáleností k vzrušujícím atrakcím, vyberte si dům nebo vilu v Albánii, kde jsou relaxace a zážitky s rodinou špičkou na seznamu priorit. Pamatujte ale, že žádná dovolená zde nebude kompletní bez malé albánské kultury, poblíž vašeho ubytování bude jistě několik zajímavých památek s dobrými příběhy o minulosti Albánie.

Památky a tipy co neminout

Prohlédněte si Etnologické muzeum, které se nachází ve staré celní budově v přístavu. Muzeum zde vystavuje zajímavé fotografie od doby, kdy Albánie podléhala komunistickému režimu. Zvláště jsou to fotografie 20. století, které ilustrují městský vývoj Sarandy v posledních desetiletích. Ať už jste nadšenec přírody nebo ne, Albánie oplývá nádhernými národními parky. Jižně od Sarandy leží úžasný národní park Brutrint, který působí na ploše více než 9 000 hektarů. Na strmých svazích a na rozkvetlých lesních plochách je skryté moře archeologických a historických nálezů, které se datují do doby bronzové. Mnoho různých poznatků nabízí spoustu jedinečných zážitků, což také vedlo k tomu, že velký národní park se stal světovým dědictvím UNESCO. Pokud prostě nemůžete dosáhnout albánského středověku, vydejte se na hrad Lëkurësi. Je z něj ucelený dobrodružný výhled jak na letovisko, tak na krásnou krajinu s Jónským mořem, které jakoby se rozprostíralo do nekonečna.

Albánské letovisko s sebou přináší spoustu zajímavých zážitků, neváhejte a rezervujte si svou příští dovolenou s prázdninovým pronájmem od NOVASOL.