search

Ubytování Tirana

Dovolená v hlavním městě Albánie

Zvažujete dovolenou v Albánii? Země patří ještě pořád k méně známé turistické destinaci, i přesto, že nabízí mnoho skvělých zážitků, které čekají na ty z vás, kteří by rádi prozkoumali trochu neznámou Evropu. Vhodným místem k zahájení zkoumání je právě město Tirana.

Není žádným tajemstvím, že Albánie by chtěla opustit komunistickou minulost, ale jedinečná historie minulosti je tím, co dělá město zajímavým evropským turistickým cílem. I když je země severním Evropanům známá jako jedna z nejchudších zemí Evropy, rychle si všimnete stále rostoucí globalizaci albánského kapitálu, kterou vidíte ve velkém počtu Mercedesů a západoevropských šatů. NOVASOL nabízí nepřeberné možnosti ubytování v Albánii.

Objevte historické poklady Tirany

Pokud se rozhodnete strávit nějaký čas v rušné Tiraně během svého pobytu v jednom z našich ubytování s vlastním stravováním, doporučujeme začít na obrovském prostoru Skanderbegova náměstí (albánsky Sheshi Skënderbej), které se nachází v srdci Tirany. Uprostřed náměstí je socha albánského Skanderbega, po kterém je místo pojmenováno. Když u sochy otočíte hlavou doleva, zjistíte, že je naproti vám Edhem Beyova mešita - nejstarší dochovaná stavba ve městě. Zde si musíte vzít speciální přezůvky před vstupem do monumentálních pokojů zdobených nejkrásnější architekturou a dekoracemi. Vedle mešity je zvonice z roku 1820, která vám poskytne výhled na Skanderbergovo náměstí. Je vzácné, že tolik zajímavých památek je tak blízko u sebe.

Skanderbeg Square

Objevte oblíbenou nákupní ulici a poté nově zrekonstruovanou pěší ulici Rruga Murat Toptani doprovázenou krásnými restauracemi a kavárnami na obou stranách, kde můžete zjistit jak chutná tradiční albánské kuchyně. Na konci ulice je hlavní a neuvěřitelně obrovské obchodní centrum Toptani Shopping Center a budova albánského parlamentu. Po malém nákupu doporučujeme vydat se po ulici k řece, kde najdete za restauracemi a budovami ukrytý zachovalý malý chodníček Ura e Tabakëve z 19. století.

Při pronájmu prázdninového domu v Tiraně, nezaváhate návštěvou historického muzea Bunkr Art, který byl otevřen v roce 2014. Muzeum je postaveno po bývalém albánském diktátorovi Enveru Hoxhaovi. Bunkr má 5 podlaží se 106 pokoji, které byly dnes přeměněny na historické muzeum umění. Muzeum v tomto režimu obsahuje znalosti o albánské komunistické armádě a životě. Pokud si myslíte, že je to zajímavé, pokračujte v návštěvách muzea v Bunkr Art 2, které představuje historii albánského ministerstva vnitra z let 1912 až 1991 a odhaluje tajemství tehdejší politické policie Sigurimi. Pokud se chcete dozvědět trochu víc o albánských dějinách, navštivte galerii umění Galeria Kombëtare e Arteve, která je považována za jednu z nejoblíbenějších atrakcí v Tiraně. Nejvyhledávanější výstavou galerie je albánský sociální realismus zobrazující chudou albánskou společnost v komunistickém režimu.

Tirana Albanie

Jeden ze zajímavých způsobů, jak strávit odpoledne, je také návštěva největšího trhu Tirany na Pazari i Ri (New Bazaar), který se nachází nedaleko hlavního kruhového objezdu východně od Skanderbergova náměstí. Zde najdete albánské speciality, čerstvé ovoce a zeleninu, maso, sýry, olivy a mnoho, mnoho dalšího. Nakupte si na trhu nebo si připravte si chutnou svačinku a můžete se vydat na procházku do největšího parku města, parku v Madhu, kde obyvatelé hlavního města nachází oddych od každodenního stresu. A pokud přece jen toužíte víc po přírodě, doporučujeme ubytování u Ohridského jezera v Albánii.