search

Ubytování Vlora

Ubytování Vlora

Zažijte nádhernou Albánii ve Vlorě

Prozkoumejte možnosti zážitků, které na vás čekají, když se rozhodnete strávit svou příští dovolenou v našich prázdninových domech s vlastním stravováním v Albánii. Albánie se nachází v teplém mírném podnebí s průměrnou teplotou kolem 30 stupňů v letních měsících. V krásném přístavním městě Vlora máte možnost trávit dovolenou na pláži, ale také i poznávat město. Přístavní město Vlora je druhým největším přístavním městem v Albánii a je obklopeno krásnými písečnými a oblázkovými plážemi. Ve Vloře je krásný přístav, kde se prolínají silnice ze severní, jižní a východní části země. Z přístavu se návštěvníci Vlory mohou vydat na nákupy, jít na pláž, navštívit místní restaurace nebo také odplout trajektem do přístavních měst na východu Itálie.

Dovolená v Albánii s celou rodinou

Poblíž chráněného pohoří na poloostrově Karaburun a ostrova Sazan leží překrásné město Vlora. Město je vstupní branou k vyhledávané albanské riviérě, využijte svůj první prázdninový den v albánském letovisku a projděte se po obou stranách širokým bulvárem s palmami. Na procházce se můžete nechat okouzlit krásnou horskou krajinou na východní straně. Na této ulici najdete také různé obchody a restaurace, kde si můžete pochutnat na tradiční albánské kuchyni. Zabalte si plážovou tašku a vyzkoušejte jednu z krásných pláží Jaderského moře. Zejména Vlorský záliv je tou nejhlubší, nejdelší a nejkrásnější pláží na albánském pobřeží, má 19 km a zapůsobí i na náročnější návštěvníky, kteří milují křišťálově čistou a modrou barvu moře. 

Albania beach

Prozkoumejte přírodu kolem rekreačních domů ve Vlorě

Zde budete přivítáni nádhernými scenériemi, kde zelené stromy, útesy a jasné Jaderské moře poskytují úžasné přírodní zážitky. Na sever od města Vlora sledujte cestu zelenou mírně kopcovitou krajinou k vodě. Zde přijedete na lávku, která vás zavede na ostrov Zvërnec, který se nachází v laguně Narty. Ostrov je pokryt borovicemi a je významnou turistickou atrakcí a poskytuje bohatý pohled na albánskou historii, jelikož se nachází zachovalý byzantský klášter Zvërnec ze 13. století.

V případě, že jste přesvědčeni o tom, že chcete navštívit Albánii, ale nemáte ještě jasno v tom, kam přesně to bude doporučujeme dovolenou u Ohridského jezera.

Co neškrtat ze seznamu návštěv?

Velmi oblíbenou budovou Vlory je mešita Muradie, albánská kulturní památka postavená v roce 1537 pod tureckým režimem. Mešita je zvláště jedinečná, protože má stejného autora jako velkolepá mešita v Istanbulu. O hradu Kanina, který se nachází na břehu řeky Shushica se říká, že hrad by měl být postaven na základě všech pěti národů - Illyů, Římanů, Benátčanů, Byzantů a Osmanů. Vlora byla prvním městem v Albánii, které dosáhlo nezávislosti. Proto využijte jeden z vašich dní dovolené na návštěvu "Muzeu Kombëtar v Pavarësisë", který nabízí dobrou představu o těžkém boji Albánců za svobodu a nezávislost, který skončil v roce 1912. Na vaší městské procházce nesmíte minout také památník nezávislosti, zastupující vůdce albánského národního hnutí a zakládajícího člena nezávislé Albánie Ismala Qemaliho.

Po návštěvě ostrova Zvërnec věnujte čas objevování přírody u laguny Narty s jedinečnou flórou a faunou, které na jiných místech Evropy neuvidíte. Laguna je obzvláště známá svou biodiverzitou a výrobou soli a vína. Při exkurzích v přírodě se doporučuje sbalit plavky, protože nikdy nevíte, kdy půjdete okolo opravdu nádherné albánské pláže. Během pobytu v prázdninovém ubytování v Albánii ve Vlorě je třeba navštívit nejkrásnější pohled z nejvyššího bodu Vlory - Kuzum Baba. Na přírodní terase máte výhled na celé město i okolní krajinu včetně zálivu. Místo je pojmenováno podle duchovního vůdce Bektashi, Quzum Baba, který měl být pohřben na místě.