Zábava v Belgii

Atomium

Atomium je jedinečnou, grandiózní, ohromující, a snad i nejvýjimečnější atrakcí celé Belgie. Během Světové výstavy v Bruselu v roce 1958 se podařilo v tomto městě napodobit nejmenší částici světa v mnohonásobném zvětšení a vzniklo tzv. Již nyní Vám přejeme hezkou dovolenou v Belgii. Atomium. Tato památka byla nedávno zrekonstruována a každopádně stojí za návštěvu. Pomocí výtahů a po schodech lze přejít z jedné koule do druhé. Vstupné stojí od € 4,50 do € 9,00, děti mají vstup zdarma.

Nejmenší město na světě

Ačkoli je Durbuy snad „nejmenším městem na světě“, roste jeho přitažlivost každým rokem stejně rychle jako seznam jeho atrakcí. Všech 41 vesnic a statků, z nichž se Durbuy skládá, dbá na to, aby neztratilo nic ze své Ardenské duše. Mezi památky patří Musée des Mégalithes ve Wérisu, kde se každoročně koná speciální představení s důrazem na tradiční aspekty regionu.

Domaine de Hottemme má zase fantastické didaktické představení o místní floře a fauně a tradičním způsobu života venkovanů. Najděte si ideální ubytování v Belgii.

Pivovary

Belgie je nepochybně ZEMÍ piva. Která jiná země má 450 různých druhů piva? Stejně různorodé jako místní krajina je také zdejší pivo: Belgie může nabídnout jedinečnou rozmanitost nejrůznějších druhů, nejrůznějších chutí a vůní tohoto prastarého moku. Pivo je hluboce zakotvené v kultuře a tradicích, a je mnohem více než jen pouhým nápojem. Existují nesčetné druhy různých chutí počínaje klášterním pivem až po obyčejné pivo plzeňského typu, od třešňového piva po pšeničné svrchní pivo, od těžkého piva Trapist po červenohnědé pivo... Spousta obcí ve Valonsku stále má svoje kláštery a pivovary, ve kterých se odjakživa vaří pivo. Příkladem takového řemesla je podnik v opatství obce Chimay. Apartmány v Belgii Vás jistě nezklamou.

Folklor a kulturní akce v Belgii

Belgie není rozdělená jen politicky, nýbrž i kulturně. Vlámové mluví holandsky a hájí svůj jazyk proti vlivům ostatních jazyků. Vlámové odjakživa žili hlavně z obchodu a měli dokonce vlastní umělecký směr. Mají vlastní pivní kulturu, dají si na čas, aby v klidu a pohodě jedli, žijí prostě svým vlastním způsobem. Valonští obyvatelé oproti tomu mají sklon ke kultuře francouzských sedláků, stejným způsobem hájí svůj jazyk a svou kulturu a identifikují se s Francouzy. Obvykle žijí v menších obcích a soustředí se hlavně na zemědělství. Prohlédněte si naše prázdninové domy v Belgii.

Průvody hudebníků a dechových kapel

Jak ve Flandrech tak i ve Valonsku má téměř každé město včetně těch nejmenších osad vlastní průvod hudebníků a pěvců či dechovou kapelu, které vystupují na veselicích nebo náboženských slavnostech. Bleší trhy se těší v Belgii velké oblibě stejně jako slavnostní trhy se zpěvem a tancem. V Belgii je rovněž stále celá řada útulných hospod a hospůdek, ve kterých lidé nacházejí klid a mohou na chvíli zapomenout na starosti všedního dne. Hudba hraje důležitou roli i na náboženských slavnostech jakými jsou karneval, na oslavách Svátku práce 1. května, svátku Všech svatých či Dušičkách. Dovolená v Belgii Vás jistě okouzlí.

Comics a dětské programy

Belgičané měli odjakživa obrovskou oblibu v comicsech. Z této země pochází mnozí hrdinové comicsů jako např. Tim a Struppi, Suske & Wiske a Kabouter Plop. Zábavným pořadům pro děti je věnována velká pozornost. Příkladem jsou Samson & Gert či popová skupina K3. Rekreační domy a ubytování v Belgii jsou to pravé pro Vaši dovolenou v Belgii.