search

Dovolená v Bruselu

Brusel okouzlí svým půvabem

Brusel je veselým, živým městem, které bylo; jak praví legenda, zachráněno mladíkem, jenž uhasil oheň tím, že se na něj vyčůral. Dnes je tento mladík světoznámý pod jménem Manneken Pis ( čůrající chlapeček ).

  • Hlavní město Belgie a Evropské unie, hlavní sídlo NATO a sídlo belgického krále Alberta II. – toto všechno znamená Brusel.

Dovolená v Belgii umí vyčarovat spoustu zážitků. Mezi nejkrásnější patří majestátné, ale i velmi zábavné hlavní město Brusel. Domluvíte se zde snad všemi světovými jazyky, zejména francouzštinou a nizozemštinou. Sídlo Evropské Unie i NATO je považováno za hlavní centrum Evropy.

Dovolená v Belgii, ubytování ve Valonsku

Najdete ho v srdci Belgického království. V období dvou světových válek se naštěstí pamětihodnosti města výrazně nepoškodily, proto je můžeme obdivovat dodnes. Pohodlí najdete v rekreačních domech v Belgii. Symbolem tohoto všestranného města je Manneken Pis, socha čůrajícího chlapečka. Tento unikát vytvořil v 17. století sochař Jerome Duquesnoy. Šatník čůrajícího chlapečka se pyšní více jak 800 oblečky a kroji. V roku 1987 vznikla i socha čůrající holčičky Jaeneke Pis. Jedna z legend vypráví o záchraně města před zničením výbušninami, na jejich zápalnou šňůru se malý bruselský chlapec vymočil a odvrátil požár.

Rekreační domy si rychle oblíbíte

Největší lákadlo města představuje náměstí Grand-Place, které je rovněž historickým jádrem zapsaným v kulturním dědictví UNESCO. Podle spisovatele Victora Huga je hodnoceno jako nejkrásnější na světě. Mezi cenné klenoty patří gotická radnice z 15. století. Její 96 metrů vysoká věž se sochou svatého Michaela, patronem Bruselu, je gigantická. V 17. století byly domy postavené ze dřeva zničeny děly francouzských vojsk. Nahradily je cechovní kamenné domy, které spolu tvoří dokonalou harmonii. Romantiku květinového koberce Tapis de Fleurs vystřídá poznání památky Maison du Roi neboli Královského domu, kde se nachází muzeum. Na chvíli zapomeňte na smršť historie a oddechněte si ve venkovních zahrádkách u kávy a vaflí anebo na nákupech. Kulturu si můžete naplno užít v divadle a Národní opeře La Monnaie. Skutečný monument, gotickou katedrálu sv. Michala a Guduly, patronů města, najdete na pahorku Treurengerg. Brusel se může chlubit mnohými klenoty architektury. Zarezervujte si co nejdřív ubytování v Belgii a vyrazte na průzkum po těchto pamětihodnostech.

Pronajměte si apartmán v Belgii

Brusel je protkán parky, divadelními scénami, hudebními kluby, ale hlavně muzei. Jedinečné je Muzeum piva, Židovské, Dinosauří, Komiksů anebo Hudebních nástrojů. Mezi perly patří Atomium. Nejlepší nákupy zažijete na exkluzivní třídě Luisa. Obrovskou podívanou slibuje ulice pokreslená komiksy. Noční život a Brusel k sobě neodmyslitelně patří. Ať už vyrazíte na diskotéku, do rybí restaurace či pivnice, dbejte na slušné oblečení, zde si na elegantní oblečení potrpí. Nejlépe poznáte hlavní město pěšky, lze si pronajmout i vůz. Velmi zajímavou podívanou slibuje Mini Europe, asi 350 budov vytvořených v pěkných zmenšeninách. Okouzlující je i Place de la Bourse, novoklasicistní budova s korintskými sloupy a reliéfy. Potěšení najdete v Bruselském parku s fontánami, květinami a sochami. V létě se zde konají koncerty. Ochutnejte osvěžující pivo, omamné pralinky anebo chutné vafle. Odpočiňte si v apartmánech v Belgii i ve společnosti svých zvířecích miláčků.

Dovolená v Belgie

Je to živé město s cca. 1 milionem obyvatel, kde jazyková hranice zdánlivě prochází uprostřed Velkého náměstí. Již ve středověku bylo město hlavním městem Brabantska (provincie Nizozemí) a ukázalo se jako důležitá bašta během belgické revoluce. Většina budov v barokním stylu se v Bruselu nachází na náměstí, když se město po úplném zániku obnovilo v rámci velkého urbanizačního projektu. Bylo také útočištěm proslulých vyhnanců jako např. Viktora Huga a Karla Marxe. Není snad ani lepšího místa pro dovolenou v Belgii. Město se podrobilo velkorysé renovaci, v jejichž rámci vznikly půvabné stavby, široké aleje, paláce a parky. Okolo 1900 se v Bruselu zrodil umělecký styl Art Nouveau. V minulém století se z Bruselu stalo město mezinárodního významu s muzei, kostely, Atomiem a útulnými místy, kde se jen stěží lze vyhýbat burgundské atmosféře. Prohlédněte si naše nabídky rekreačních domů v Belgii.