V Bruselu se rozhodně nudit nebudete

Řekne-li se Brusel, vybaví se většině lidí nejspíš Evropská unie, která má v tomto hlavním městě Belgie své sídlo, pak soška Manneken Pis,Čurajícího chlapečka, možná i budova renesanční radnice v centru města nebo Atomium. Plánujete odpočinkovou dovolenou v Belgii? Nezapomeňte se podívat do s nadsázkou zvaného hlavního města celé Evropy, Bruselu. Pronajměte si vilu poblíž nesmírně zajímavých památek, muzeí, galerií, parků, divadel, obchůdků anebo barů a užívejte si naplno atrakcí dechberoucího hlavního města. Počítejte s tím, že vám na prohlídku města jeden den stačit jistě nebude. Kroky turistů vedou k největší atrakci, Atomium. Najdete ho na severním předměstí, kde se tyčí od roku 1958. Jeho výška je 102 metrů. Tento klenot byl postaven Andrém Waterkeyem pro světovou výstavu Expo a představuje 165 miliardkrát zvětšenou molekulu železa a připomíná počátek atomového věku. Obyvatelé Bruselu si svého Atomia velmi váží, jako Pařížané Eifelovy věže. Poblíž najdete i zábavnou oblast Bruparck umístěnou v příjemném lesoparku. Obdivovat zde můžete i Mini Europe, zmenšeniny známých evropských staveb

Vyzkoušejte si pohodlí apartmánů, dovolená a pobyt v Belgii

Mezi skutečná lákadla patří budova Evropského parlamentu stojící poblíž parku Leopold. Dominantou je i Burza, stavba navržená Léonem Suysem postavená roku 1873. Při pohledu na ni se přeneseme do antického Řecka. Hlavní město Belgie žije i nakupováním. Nejvěhlasnější butiky najdete v pasáži sv. Huberta. Utrácet penízky zde mohou lidé od roku 1847, tento dům patří k nejstarším na světě. Belgie láká svou výjimečnou kuchyní. Díky tomu, že je Brusel srdcem evropského dění i gastronomie voní všemi barvami. Narazíme zde na mušle a mořské plody, hranolky, čokoládu, bramborovou kaši, wafle anebo vaječnou omáčku. Vše skvěle doplní výtečné pivo Gueuze či Kriek. Chuť výborných pralinek Hans Burie, Guilian anebo Jagues vás příjemně naladí. Pohodu a báječnou hudbu si užijete na přehlídce jazzových hudebníků. Tento maraton má dlouholetou tradici. Ubytování v Belgii je skvělým zážitkem, a to nejen gurmánským.

Pronájem v Belgii? Volba s mnoha výhodami

Milovníci krásna si přijdou na své v botanické zahradě v lokalitě Bouchout. Její založení v roce 1958 ji řadí k největším zahradám na světě. Noční pobavení žije v tempu diskoték, barů, tanečních klubů, divadel, kin, ale i kasin jako je Casino de Namur. Bohémský život se tomuto městu nezapře. Bruselané milují zábavu, kulturu a život. Brusel se chlubí svým pokladem, čůrajícím chlapečkem, Manneken Pis, který zachránil město před požárem i nepřáteli. Socha si našla i svou družku, čůrající holčičku a psa, může se pochlubit stovkami kostýmů. Úchvatné památky, v čele s městskou radnicí, se nacházejí na náměstí Grand-Place. Rekreační domy v Belgii vás zcela pohltí svým pohodlím a vymoženostmi.

Dovolená v Belgii

Atomium, symbol světové výstavy z roku 1958 a poválečného průmyslového boomu, má pro Brusel stejný význam jako Eiffelova věž pro Paříž, Palác admirality pro Leningrad, Kreml pro Moskvu a Hradčany pro Prahu. Je vidět zdaleka, vítá cestující dopravních letadel i automobilisty na dálnici. Představuje 165miliardkrát zvětšený model molekuly železa a tvoří ho devět navzájem propojených koulí o průměru osmnácti metrů, z nichž šest je přístupných veřejnosti. Poblíž Atomia se nachází Mini Europe se zmenšeninami známých staveb. Pronajměte si některý z našich apartmánů v Belgii a navštivte místní skvosty.