search

Pronájem chaty a domů ve Wachtebeke

Pobyt na belgicko-holandském pomezí ve Wachtebeke

Nenápadná víska Wachtenbekke leží v belgických Východních Flandrech těsně za hranicemi s Nizozemskem. Jedná se o ideální základnu pro ničím nerušenou, relaxační dovolenou v Holandsku spojenou s objevováním přírodních krás a památek, zejména v malebném regionu Zeeland.

Nejjižnější nizozemský kraj Zeeland  spolu s Brabantskem a Limburskem tvoří územní celek zvaný Jižní Holandsko. Od středověku byl, na rozdíl od protestantského zbytku země, tradiční katolickou baštou pod vlivem nejprve Španělů, později belgických Valonů a Habsburků. Pyšní se nebývalým množstvím monumentálních sakrálních památek a nádhernou přírodou.

Náměty na pestré prázdniny v jižním Nizozemí

Z rekreačních domů ve Wachtebeke jsou dobře dostupná oblíbená dovolenková letoviska na severomořském pobřeží. Oplývají kilometry nádherných pláží a během léta skýtají fantastické podmínky k vodním radovánkám. Neméně pozoruhodné je i pobřeží Western Scheldt, rozsáhlé delty řeky Šeldy do Severního moře, roztínající Zeeland přesně v polovině.

Rozmanitou venkovskou krajinu větrných mlýnů a také význačné historické památky objevíte v centru a okolí Middelburgu, příjemné metropole Zeelandu. Toto malebné město je protkáno typickými vodními kanály, na jejichž březích vás oslní zejména honosné měšťanské domy z 15. a 16. století, lemující známou promenádu Londense Kaai.

Vyzkoušejte ubytování ve Wachtebeke

Opravdu ojedinělý technický skvost kousek do rekreačních objektů ve Wachtebeke představují takzvané Deltawerken. Monumentální vodní dílo bylo vybudováno jako protizáplavové opatření v deltě tří největších řek Rýna, Mosely a Šeldy do Severního moře. Jedná se o gigantickou soustavu přehrad, hrází a stavidel, s pravidelným přečerpáváním přebytečné vody do moře.