search

Dovolená v Henegavsku

Rodinná dovolená v Henegavsku se vyplatí

Jste příznivci sportovních zážitků, kulturního života a romantiky? Vydejte se na letošní dovolenou do Valonska! Okamžitě vás zaujmou letní domy Henegavska, které slibují exkluzivní rodinnou rekreaci i radovánky ve dvou. Pohleďte do očí skutečnému pohodlí a rozhodněte se pro relaxaci v prázdninových bytech v Belgii a s vlastním stravováním. V belgické provincii lze pronajmout nesčetné rekreační domy různých velikostí a vybavenosti. Jestliže prahnete po nevšedním ubytování v Belgii, vsaďte na unikátní pronájmy s vlastním bazénem, saunou a pěknou terasou se zahradním nábytkem. Rodiny s malými dětmi ocení chalupy umístěné na venkově, odkud je jen malý krůček od přírody a čerstvého vzduchu.

Komfortní luxusní vily vás potěší svou cenou

V Henegavsku, belgické provincii ležící v západním Valonsku, se dočkáte výborné zábavy na vesnici i ve městech. Hlavním městem je Mons. Procházka tímto drahokamem vás potěší příjemnou atmosférou. Nesmíte minout kolegiální kostel St Waltrude, kláštery, kaple a opatství. Kdysi poutní místo má skutečně, co nabídnout. Když se vydáte jihovýchodně od Mons, narazíte na památku světového dědictví UNESCO, neolitické Flint Doly u Spinners. Perlou architektury je Beloeil Castle, který patří k nejkrásnějším a největším belgickým zámkům. Podívejte se s dětmi do ZOO a botanické zahrady Brugelette, Pairi Daiza. Velkolepá zoologická zahrada vytvořila domov pro 4000 zvířat. Henegavsko je rájem na zemi!

V chatách Belgie se budete cítit jako v bavlnce

Máte rádi originální architekturu? Navštivte Antoing, famózní belgický zámek. Smělou podívanou zajišťuje zámek Attre ležící poblíž města Ath a postavený v 18. stotetí. Pokud máte dost historie, zúčastněte se velkolepého festivalu v Binche. Čtyřdenní slavnost známá po celém světě vás odvede od každodenních povinností. Nahlédněte do hradu Chimay anebo zabruste za vznešeností zámků Enghien, Le Roeulx, Tournai či Seneffe. Všude počítejte s hlubokým poznáním dějin. Obdivujte také svěží přírodní rezervace, parky, zahrady, lesy, rybníky a jezera, která jsou lemována stezkami turistiky. Poznejte sílu odpočinku v rekreačních domech Belgie za vynikající ceny!

Zadejte si dovolenou Belgie v Hainaut

Ubytování ve Valonsku, rekreační domy v Belgii 

Hainaut je rozmanitou krajinou s nádhernou kopcovitou přírodou, porostlou lesy a přírodní rezervací Basse-Nimelette. Zadejte si chalupu Belgie poblíž Mons, které je hlavním městem v Hainautu. Podnikněte procházku přes hlavní náměstí, jemuž dominuje krásná radnice s pocitem, že prožíváte různé historické doby. Navštivte Belfry a Sv. Waltrude, kostel, jehož konstrukce nebyla nikdy dokončena. Poblíž Mons můžete navštívit zámek Beloeil, umělecké dílo obklopené krásnými zahradami.

Zajímavosti poblíž Vašich chat Belgie v okresu Hainaut

V případě nepříznivého počasí vyšlete Vaše děti do krytých hřišť, do Dinolandu, který se nachází v Gozée. Máte-li chuť si zaplavat, zajeďte si do Le Point d'Eau v La Louvière. Velký krytý bazén Vám nabídne koupel s umělými vlnami, pomalu protékající řeku, vodní skluzavku, posezení ve vířivkách, saunu a další možnosti k pobavení. Bude to jistě příležitost k velkému pobavení celé rodiny.

V okrsku Hainaut je celá řada dalších městeček a vesnic, které se vyplatí shlédnout. Je zcela jednoduché dosáhnout je z Vašeho ubytování Belgie. K nim patří například Carleroi, Mons, La Louvière a Tournai. Poslední z uvedených míst, Tournai, je druhým nejstarším městem Belgie. Projdete se malebnými náměstím, krásnými starobylými kostely a radnicí na okraji městského parku. Od Vašeho apartmánu Belgie můžete navštívit Thuin, kde jsou převislé zahrady. Jiná zajímavost na Vaši dovolené v Belgii je Ath, známé pro svou věží, Burbant a Chimay, kde se čepuje výborné pivo Trappist. Kraj Hainaut sdílí hranici s Francií, takže můžete podnikat denní výlety do sousední země.

Vyražte si do města Lille, kde si můžete užít francouzských specialit i módy. Nebo navštivte velký přírodní park, Scarpe-Escaut, jako expedici do hezkého okolí.

Dopřejte si všechny výhody dovolené Henegavsko

Hodně architektury, přírody a příjemné atmosféry ukrývá jedna z turisticky nejméně známých provincií v Belgii, valonsky zvaná Haunaut. O to důvod navíc, proč věnovat dovolené v Belgii dostatek času. Malebná krajina o rozloze 3 786 km2 se vám odmění mnoha nezapomenutelnými panoramaty a zhruba 1 300 tisíc obyvatel se svou pohostinností postará o klidné prožití dnů odpočinku. Nejzápadněji položená a nejvíce zalidněná provincie Valonska se nachází na belgickém jihozápadě. Východně od ní se rozkládá region Namur, jihozápadním směrem se táhne Francie a na severu jsou hranice Západních a Východních Flander a Vlámského a Valonského Brabantu. Do metropole Bruselu to z administrativního centra Monsu dělá zhruba 70 km po dálnici. Doprava z ČR přes Frankfurt n. M. a Kolín n. R. zabere asi 8 hodin (v případě plynulé, nepřerušované jízdy).

Zkuste naše rekreační domy v Henegavsku

Území Henegavska vyplňují z velké části nížiny, pouze jihozápad se trochu vlní zásluhou ardenských kopců. Přesto ani zde, v okolí městečka Chimay, nemůžeme hovořit o horách, spíše o půvabné krajině plné říček, jezer a zapadlých vesniček s krásnými rekreačními domy. Henegavsku na zbývajícím území udávají ráz velké řeky jako La Haine, la Sambre nebo la Sennette. Směrem na sever také přibývá vodních kanálů, které jejich toky propojují. Najdete zde také trojici přírodních parků: Hauts Pays, Pays des Collines a Plaines de l'Escaut s kanálem canal Pommerœul Antoing.

Ubytování Henegavsko ve víru historie

Předchůdcem Henegavska byl až do revolučního kvasu na konci 18. století kraj Jemmapes. Belgickým se území stalo po revoluci v roce 1830. Z těchto a ještě dřívějších dob si během ubytování v Henegavsku můžete prohlédnout naleziště neolititických pazourků u obce Spiennes (UNESCO) a řadu nádherných zvonic středověkého původu (UNESCO). Největší města jsou Mons (náměstí Grand Place, radnice a chrám sv. Valtrudy), Charleroi (kolébka komiksu s náměstím Karla II. a mnoha muzei), Ath či Tournai s katedrálou Notre Dame. V Louviere mají hydraulické lodní výtahy na Canal du Centre (UNESCO).