Dovolená v Belgii

Máte spadeno na dovolenou v Belgii? Lákají vás historické klenoty, přírodní a kulturní památky této země? Není se čemu divit. Tento stát je pokladnicí architektonických divů a zajímavých kulturních skvostů. Belgické království leží v západní Evropě a hraničí s Francií, Lucemburskem, Německem, Nizozemskem a severovýchodně je omýváno Severním mořem. Nacházejí se zde komfortní apartmány Belgie. Belgie je členskou zemí Evropské unie a NATO. Domluvíte se zde nizozemsky, francouzsky a německy. Samotný stát se dělí na dvě ohromná společenství, Vlámy a Valony. V zemi je také početná německá skupina obyvatel. Kultura v Belgii je velmi rozmanitá a funguje v každém společenství jinak, proto stojí zato poznat všechny dominanty.

Pronajměte si pěkné apartmány

Půvabná země má královskou vojenskou akademii, ale nemůže se pochlubit dvojjazyčnými univerzitami, jednotnými médii a dalšími společnými kulturními anebo vědeckými institucemi. Zato je tento královský stát známý výtvarným uměním a unikátní architekturou. Právě zde se rozvíjely všemožné evropské umělecké styly, románský, barokní, renesanční i gotický.

Zajistěte si co nejdříve své ubytování v Belgii.

Jedním z nejslavnějších rodáků Belgie byl Pieter Brueghel starší, proslulý malíř žijící v 16. století. Nesmíme opomenout další osobnosti z odvětví sportu, vědy i techniky. Vzpomeňme na Adolphe Saxe, vynálezce fenomenálního saxofonu. Jistě jste někdy slyšeli jméno César Franck, byl to hudební skladatel, který žil v 19. století. Sice se narodil se v Lutychu, ale většinu života pobýval v Paříži.

Konečně super ceny rekreačních domů Belgie

Jistě jste se setkali s komiksovou postavičkou Tintina, jehož tvůrcem je belgický kreslíř Hergé. Tento umělec se jmenoval ve skutečnosti Georges Remi a žil ve 20. století. Mapu Palestiny, světa, Vlámska, Lotrinska i Evropy vytvořil matematik a zeměpisec Bernard Mercator v 16. století. Snad nejvíce se proslavil vlámský malíř Peter Paul Rubens, který působil v Antverpách. Jistě jste si oblíbili detektivní příběhy komisaře Maigreta, který vzešel z pera spisovatele Georgese Simeona. Mezi nejkrásnější města patří Brusel, Antverpy, Bruggy, Lutych či Gent a Melechen. A co výtečné belgické pralinky a vafle? Dovolená v Belgii prázdninových domech osloví všechny věkové generace, pojďte poznávat nepoznané a přitom lenošit v pohodlných apartmánech v Belgii NOVASOL.