search

Dovolená v Lucemburku

Romantická dovolená ve Valonsku v provincii Luxemburg

Provincie Luxemburg (valonsky Lussimbork) leží na jihovýchodě Belgie v její valonské části. Luxemburg nabízí spoustu krásných vyhlídkových bodů, ze kterých můžete obdivovat zdejší romantickou krajinu a nostalgické vesničky. Prohlédněte si naše nabídky prázdninových domů v Belgii. A jídlo je v regionu Luxemburg opravdu vynikající! Ochutnejte místní speciality z masa anebo skvělé pivo z domácích pivovarů!

Arlon

Hlavním městem provincie Luxemburg je Arlon, malé ale půvabné belgické město. A protože není klasickým turistickým cílem, stojí rozhodně za vaši návštěvu. Najdete zde nejen památky až z doby Římanů, ale konají se zde také pravidelně oblíbené folklórní festivaly. Rezervujte online naše rekreační byty v Belgii. A na terase některé z útulných kaváren nebo hospůdek musíte ochutnat typický nápoj Maitrank (bowle s intenzivním aroma svízele)! Hned kousek za městem lze absolvovat krásné procházky a vyjížďky na kole, protože údolí řeky Attert je kouzelné.

Zábavní parky v Luxemburgu

Jako jinde v Belgii, tak i v provincii Luxemburg naleznete velmi zajímavé zábavní parky, a naše rekreační domy a chaty Luxemburg se nacházejí v jejich blízkosti. Velké oblibě se těší např. zábavní park Houtopia v Houffalize, krytý areál, ve kterém se děti dozví spoustu informací o nejrůznějších tématech z běžného života. Rekreační byty v Rakousku Vás jistě okouzlí. V Euro Space Center v Transinne si můžete prohlédnout skutečnou vesmírnou stanici a na vlastní kůži si vyzkoušet tréninkový simulátor pro kosmonauty. Ve městě Barvaux-sur-Ourthe se nachází tajuplný zábavní park Le Labyrinthe - unikátní a obrovský labyrint s nejrůznějšími atrakcemi!

Ubytování v soukromí v belgii

V provincii Luxemburg najdete celou řadu autentických vesniček obklopených půvabnou přírodou. Jednou z nejkrásnějších valonských vesnic je Wéris, kde stojí typické domy řemeslníků, ale také keltské dolmeny a menhiry. Dovolená v Belgii je záruka skvělého zážitku pro každého. Rochehaut je rovněž velice hezká obec s výhledem na dvě kouzelná údolí. A také vesnice Torgny stojí za návštěvu, protože se jedná o nejjižnější obec v Belgii se známými vinicemi a díky místnímu klimatu se jí říká belgická Provence.