search

Dovolená v Lutych

Dovolená v srdci Valonska v půvabné provincii Lutych

Provincie Lutych v srdci Valonska má mimořádně bohatou historii, na jejíž cenné doklady jako např. vojenské pevnosti nebo prehistorické vykopávky zde narazíte takřka na každém kroku. A pestrá je také krajina v provincii Lutych. Rekreační byty v Belgii Vás jistě okouzlí. To nejlépe poznáte, vydáte-li se na výlety kolem Herve nebo do hor na jihu země. Vodopády u Coo a umělé jezero u městečka Bütgenbach stojí rozhodně také za vaši pozornost.

Lutych, ubytování ve Valonsku, prázdninové domy a pobyt v Belgii

Lutych je moderní a atraktivní město a naše apartmány a rekreační domy ve stejnojmenné provincii Lutych se nacházejí v jeho blízkosti. Lutych je živé a rozmanité město s nádhernými památkami. Stačí se jen posadit na lavičku na náměstí Place de la Cathédrale nebo náměstí Place du Marché. Rezervujte online naše Rekreační domy v Belgii. Přejdete-li velkolepé náměstí Saint-Lambert, uvidíte okouzlující biskupský palác ze 16. století. A nesmíte zapomenout na hypermoderní nádraží Liège-Guillemins, které se rychle stalo chloubou celého města.

Atrakce v Lutychu

Jedním z výletů z vašeho pronajatého apartmánu nebo rekreačního domu v belgické provincii Lutych by měla být návštěva světoznámého zábavního parku Plopsa Coo ve městě Stavelot. V jeho blízkosti najdete také již zmíněné vodopády u Coo. Hlavní atrakcí parku je několik rychlých horských drah, ale na své si zde přijdou i milovníci vodních radovánek. Rodinná dovolená v Belgii bude nezapomenutelným zážitkem. Ve městě Chaudfontaine stojí zábavní park Source-O-Rama, kde se pomocí unikátních virtuálních atrakcí dozvíte spoustu zajímavých informací o místních léčivých pramenech. A ve městě Huy se můžete těšit na zábavní park Mont-Mosan se zoologickou zahradou a několika menšími atrakcemi.

Chaty a rekreační domy v Lutychu

Naše rekreační domy a chaty v Lutychu se nacházejí např. u šarmantního města Huy s proslulým tržištěm. Půvabné malé město Limburg na řece Vesder stojí rovněž za vaši návštěvu, protože ukrývá opravdu krásné historické jádro. Rekreační byty v Belgii Vás jistě okouzlí. Severně od Lutychu leží městečko Gemmenich, kde můžete vyjet výtahem až k vrcholu majestátní věže a rozhlédnout se odtud hned do 3 sousedních zemí: do Belgie, do Německa nebo do Holandska!

Báječná dovolená v provincii Lutych

Tak trochu jiná Belgie, bez rovin, vodních kanálů a těsně vedle sebe umístěných měst, to je provincie Lutych nesoucí stejné jméno jako její metropole. Dovolenou v Belgii si užijí především milovníci pohodových toulek přírodou, výhledů na malebnou krajinu s kobercem pestrobarevných políček a nenápadných památek na uplynulá staletí. Rozloha Lutychu, zabírajícího nejvýchodnější částí Belgického království, činí 3 862 km2 a počet jeho obyvatel přesahuje 1 milión. Přímo sousedí s Vlámským Brabantem, s Limburkem a s Nizozemskem na severu, s Německem na východě, s Lucemburskem a s provincií Lucembursko na jihu a s Namurem a s Valonským Brabantem na západě. Do Bruselu to je z hlavního města Lutychu kolem 100 km po dálnici. Cesta z ČR je samozřejmě delší, ovšem přes Frankfurt n. M. a Kolín n. R. nezabere při plynulé jízdě více jak 8 hodin.

Hurá do přírody v horských chalupách Lutychu

Kopce, v belgickém pojetí by se daly označit za velehory, dominují velké části Lutychu. Je to zásluhou vrchoviny Eifel, zasahující sem ze sousedního Německa, a tvořící základ přírodního parku Hautes Fagnes Eifel. Jejím nejvyšším bodem je Signal de Botrange (694 m n. m.), který je zároveň nejvyšší horou v celé Belgii. Dále najdete naše horské chaty v Lutychu na svazích hor Baraque Michel (674 m n. m.), Boyel (662 m n. m.) či Stelling (658 m n. m.). Ve zdejších mokřadech také pramení důležité řeky Hoëgne a především Vesdre, vtékající ve městě Lutychu do Mázy. Důležitou přírodní rezervací je též údolí Vallées de la Burdinale et de la Mehaigne.

Vyberte si byt k pronájmu Lutych

Lutych má za sebou dlouhé a bohaté dějiny, jeho východní oblast dokonce patřila až do konce 1. světové války Prusku. Množství bytů k pronájmu v Lutychu vám umožní prohlédnout si atrakce města. Neměli byste opominout katedrálu sv. Pavla, jachetní přístav, akvárium, fontány před vlakovým nádražím Guillemins, ani obchodní galerii Médiacité. Černouhelný důl ve čtvrti Blegny je součástí UNESCO, slouží jako muzeum a během prohlídky se v něm lze dostat do hloubky 60 metrů.