search

Dovolená v Namuru

Pestrá paleta rekreačních domů v Namuru

Přirozené propojení historie a přírody, spoustu nenápadných, o to krásnějších zákoutí a příjemnou, klidnou atmosféru belgického venkova nabízí provincie Namur. Vyberte si rekreační dům v Belgii a vychutnejte si tamní pohostinnost, stinné lesíky i množství drobných památek. Tento frankofonní region se nachází v jižní části Belgického království. Na severu sousedí s Valonským Brabantem, na severovýchodě má společnou hranici s Lutychem, na východě na něj navazuje provincie Lucembursko, jižně se rozpíná francouzské Ardensko a západním směrem se táhne Henegavsko. Do hlavního města Bruselu to je ze správního centra Namuru asi 60 km po dálnici. Cesta z ČR je několikrát delší, avšak díky výtečné dálniční síti v sousedním Německu (přes Frankfurt n. M. a Kolín n. R.) se dá pohodlně zvládnout.

Zeměpis Namuru, místa vaší sladké dovolené

Severní část Namurska je vyplněná pouze mírně zvlněnou krajinou, kterou výrazně ovlivňuje řeka Máza. Do země přitéká ze sousední Francie v pohoří Ardeny, později do ní vtéká Lesse a v Namuru řeka Sambre. Řada vrcholů v Ardenách se šplhá k 500 m. Za druhé světové války se tady odehrála významná bitva o Francii. Provincie, velká 3 666 km2 a osídlená téměř půl miliónem obyvatel, se dělí na tři okresy Dinant, Namur a Philippeville. Ve všech si od jara do podzimu užijete krásnou dovolenou. Namur (110 tisíc ob.) je zároveň hlavním městem.

Z apartmánů v Namuru za jeho památkami

K hlavním turistickým magnetům metropole Namuru patří pevnost a most Jambes přes Mázu. V Dinantu mají pěkný chrám Notre-Dame, Couvin starému městu dominuje kostel Saint Germain de Paris. Za vidění stojí i zámek Vierves sur Viroin ve Viroinvalu, vila Bailli v Gemblouxu a hrad Fernelmont. Další význačný hrad Lavaux Sainte Anne najdete blízko Rochefortu. Ve všech se nacházejí pohodlné a dobře vybavené apartmány v Namuru. V jeho metropoli si nejen vaše ratolesti užijí zábavný Parc Attractif Reine Fabiola.