Dovolená v Bulharsku

Vzhůru za úžasnou letní dovolenou v Bulharsku! Písečné pláže Černého moře, ale i síla poznání historických měst, kulturní atrakce, moderní letoviska a hory s panoramatickým výhledem, to jsou úchvatná lákadla dokonalého státu. Odpočinek u moře i pozorování architektonických klenotů potěší malé cestovatele i dospělé turisty. Romantiku najdete v malebných uličkách a pohodlí v rekreačních domech v Bulharsku. Levnější služby a nezapomenutelné zážitky, to vše přitahuje. Turistické destinace nabízejí ohromné sportovní i relaxační vyžití. Vodními radovánkami oslní Slunečné pobřeží nacházející se asi 8 kilometrů od starobylého Nessebaru. Jachting, šlapadla, skútry, paragliding, aqvaparky, ZOO, minivláček, ale i místní speciality, turistická vybavenost a pozorování západu slunce, zde nechybí. Stejně jako noční kluby a diskotéky.

Zakousněte se do památek Bulharska

Překrásné pískové pláže u Černého moře se postarají o bezchybnou dovolenou v Bulharsku. Jejich síla a nepřeberné množství zábavy potěší především rodiny s malými dětmi, ale i studenty při cestě za poznáním a dobrodružstvím. Pronajměte si rekreační domy v Bulharsku u Slunečného pobřeží anebo u Zlatých písků a laskejte se příjemným pohlazením slunečních paprsků.

Ubytování v soukromí v Bulharsku

Nejkrásnější pláže najdete u Albeny, jsou oceněny Modrou vlajkou. Turisté se jezdí rekreovat do lesy osázené Duni Beach u letoviska Duni. Velmi populární je i pláž Mounth Beach u Sinemorce, Golden Fish Beach u Sozopoli. Mezi největší klenoty patří Nesebar, zasazený do kulturního dědictví UNESCO. Dřevěné domy na poloostrově, krámky, hospůdky, dlážděné uličky, trhy i středověké kostely, mají své kouzlo. Město Burgas je zajímavé dostupností jezer Burgas, Atanasovsko a Mandra. Uchvátí i katedrála Cyrila a Metoděje, Arménský kostel, kostel Panny Marie anebo Ivana Rilského, balet, divadlo či galerie. Typická atmosféra dýchá ze Sozopole dělícího se na starobylou a moderní část. Odpočinout si můžete na místní pláži Charmanite. Rekreační středisko a město Primorsko nabízí báječné koupání pro děti. Bulharsko je poseto i atraktivními aqvaparky.

Ubytování a apartmány v Bulharsku

Vzácné nástěnné malby, katedrálu, městský park i delfinárium představuje město Varna. Krásy přírody ochutnejte v přírodní rezervaci Ropotamo a Strandja. Najdete zde hory, lesy, faunu a flóru žijící v jedinečné harmonii. Dechberoucí pohled si vychutnejte na pohoří Rila a hluboké kaňony v Pinin. Vnitrozemí uchvátí kláštery. Procházkou se dostanete ke skalnímu Aladža, nacházející se u Zlatých písků. Nejnavštěvovanější je Rilský a Gloženský klášter, ukryté jsou v horách. Nesmrtelné památky nesmíte opominout v Sofii. Katedrála sv. Alexandra Něvského, byzantský cihlový kostel sv. Sofie, kostelík sv. Jiří, galerie, univerzity, výstavy a muzea vás naplní poznáním. Dovolená v Burgasu nejvíce zaujme u Černého moře. Slibuje koupání pro děti, vír nočního života a dokonalou turistickou vybavenost.

Rekreační domy v Bulharsku

Tento velkolepý stát není jen koupání a lenošení na pláži! Objevte i sílu Nadmořského parku, který najdete u břehu Černého moře v Burgasu. Konají se zde příjemné festivaly a stavění soch z písku. Pro milovníky starobylých památek se otevírají brány, dnes už spíše hradby, Římských lázní z 2. až 3. století. Jejich prohlídka snoubí historii s modernou.

Mezi klenoty Bulharska patří kostel sv. Jana Aliturgetose v Nesebaru, který nebyl nikdy vysvěcen. Patří do skupiny asi 80 kostelů, které se v Bulharsku nacházejí a patří do světového kulturního dědictví UNESCO. Přepychovým výletním cílem je palác Euxinograd sloužící jako vládní a prezidentské sídlo, pouze v letních měsících. Chloubou Burgasu je katedrála sv. Cyrila a Metoděje. Vstup do ní je zdarma. Rodinná dovolená ve Varně je přímo nabitá skvělými zážitky. Objevte dechberoucí turistické cíle měst Nessebar, Varna, Burgas anebo Sofia a ochutnejte dominanty tohoto kulturně bohatého evropského státu. Navštivte lidmi milované Slunečné pobřeží, kde se pobavíte na diskotékách až do rána.

Komfortní rekreační byty v Bulharsku

Turisté prahnoucí po poznání historie by neměli opomenout navštívit Archeologické muzeum ukrývající cennosti a památky zajímavého národa. Dragalevski Manastir zaujme svou ladností. Bulharského pravoslavného kláštera se můžete dosytnosti nabažit při pohoří Vitoša. Pokračovat můžete prohlídkou Bojanského kostela u Sofie a Mešitou Banja Baši ve stejnojmenném městě. Naše rekreační domy v Bulharsku Vás jistě nadchnou. Rekreační domy v Bulharsku najdete u atraktivních magnetů kulturního i zábavného dědictví. Ponořte se do vůně kebabu a silných vín. Projděte si starobylé uličky a romantická místa Nessebaru a Varny či Sofie. Užívat si na pláži anebo popíjet lahodnou kávu v četných kavárnách a vychutnávat jedinečnou zmrzlinu ve vyhlášených cukrárnách, není v Sozopolu anebo Primorsku problém. Poutavým místem pro relaxaci je Albena nacházející se asi 30 kilometrů od Varny. Tato 7 kilometrů dlouhá pláž se pyšní pomalým vstupem do vody a příjemným klidem lesíku Baltata.