search

Dovolená v Burgasu

Burgas, nejkrásnější město Bulharska

Pozoruhodnost, kam se podíváte! To skrývá čtvrté největší město Bulharska – Burgas. Strávit zde dovolenou znamená ukojit požadavky luxusu ubytování v rekreačních domech v Bulharsku, dovádění na plážích Černého moře a okusit moderní rozvoj mezinárodně uznávaného města. Burgas je sídlem černomořských flotil, námořnictva i pobřežní stáže. Toto ekonomicky významné centrum cestovního ruchu nabízí stovky přepychových momentů dovolené.

Rekreační byty umístěné v centru světového ruchu

Východní část Burgaské pláně, na východ od Gornotraskiyskeho údolí je jeho nejpřesnější poloha. Město plné zábavy a zpěvu vyniká svými univerzitami, železnicí a mezinárodním letištěm. Druhé největší město bulharského pobřeží, hned po Varně, okouzlí mnohými památkami, fontánkami, tajemnými uličkami, příjemnými restauracemi a kavárnami. Velkolepou atrakcí v Burgasu je bulvár Alexandrovska s dvěma hlavními náměstími. Na prvním z nich sídlí ve výškovém hotelu český konzulát. Druhé náměstí ohromí pomníkem se sochou ruského vojáka, říká se mu Aljoša. Senzací města je kostel sv. Cyrila a Metoděje s vyobrazenými podobiznami světců. Archeologické muzeum s akváriem a teráriem pobaví hlavně dětičky. Na druhém náměstí se nachází také synagoga. Dovolená v Burgasu utkví každému návštěvníkovi dlouho v paměti.

Rekreační domy a apartmány v Bulharsku

Uvolněte se v rekreačních domech Bulharska

Přístavní město vybízí k rekreaci. Návštěvníci využívají vlny zálivu především ke sportovnímu vyžití. Panuje zde windsurfing. Předměstí je ke koupání nevhodné, ale dále na východě si přijdete na své! Překrásný park Mořské zahrady, fontánky, stromy, květiny a rybáři holdující svému potěšení, navodí tu pravou atmosféru dovolené v jižním Burgasu. Pokud se chystáte na letní dovolenou s dětmi, máte s ubytováním v Bulharsku blízko pláže vyhráno. V dosahu jsou i dětská hřiště, sportovní vyžití, procházky po promenádách, lázeňské procedury, atrakce Nadmořského parku, kulturní představení a diskotéky i výborné autobusové spojení s mnoha letovisky Burgasu. Burgas, tak jak jej známe, byl založen Řeky, kteří mu dali název Pirgos. Atraktivní poloha se stala velmi strategickou pro vojenská tažení. Moderní přístav je okupován návštěvníky od konce 19. století. Stejnojmenný záliv je cílem mnoha turistů, kteří míří k jezerům Burgas, Atanasovsko a Mandra. Nejvyšším vrcholem je Varla Bryag, bod vyčnívající z hladiny jezera.

Dovolená v Burgasu

Burgas je druhé největší bulharské město na pobřeží Černého moře. Oblast byla v minulosti osídlena thráckými kmeny a ve středověku zde byla postavena malá pevnost s názvem Pirgos. V 17. století se sídlo rozšířilo zhruba do dnešní podoby a bylo přejmenováno na Achelo-Burgas. Základní zdi dnešního přístavu byly položeny v roce 1903. Burgas je dnes důležitým obchodním, průmyslovým a kulturním centrem. Po pádu komunistické diktatury nachází Burgas znovu svou tvář. Stejně jako ve Varně zde objevíte širokou nabídku muzejí a kostelů, zelený mořský park a krásný velký přístav. Rezervujte online naše rekreační domy v Bulharsku. Malé, ale pěkné nádraží leží přímo vedle přístavu, autobusové nádraží a taxi jen o kousek dále. Do centra města odtud vede široká ulice Aleksandrovska. V centru se poté koncentrují ty nejzajímavější památky a kulturní zařízení. Pláže pokrývá černý písek s vysokým obsahem magnetitu. Díky mělkému břehu se v okolí Burgasu vytvořila 3 jezera: Atanasovsko, Burgasko a Mandrensko.