Slunce a moře ve stínu historických památek

Dovolená v Bulharsku při Slunečném pobřeží láká turisty celého světa. Není pochyb o tom, že tato obzvlášť fenomenální oblast kypí vlnou zábavy v moři, na souši i ve vzduchu. Pokud tedy hledáte odpočinek u vody, ať už mořské anebo v jednom z aqvaparků, nechte se uchvátit černomořským podnebím. Památky jako na dlani, pláže s plachetnicemi, přímořská letoviska v luxusu, jsou jasný cíl vaší cesty.

Slunečné pobřeží poutá 8 kilometrů dlouhou a asi 200 metrů širokou pláží, je prostorná, poseta zlatým pískem. Lidé prahnoucí po vodním lyžování, windsurfingu, potápění anebo paraglidingu, se zde nadmíru vydovádí. Klidná místa pro rybáře a kolonády pro romantiky doladí příjemnou atmosféru dovolené.

Pohodlí v rekreačních domech

Nenechte se unavit jen slunečním svitem a vydejte se po stopách památek jižní oblasti. Díky městu Nessebar, které spadá do památek UNESCO, poznáte i bohatost historie. Jeho poloha je výhodná. Jen pár kilometrů od Slunečného pobřeží. Dominantou města jsou středověké domky stavěné způsobem opravdu ojedinělým. Na zděné přízemí je postupně postaveno více dřevěných pater.

Staré kostelíky, poznamenané zubem času, připomínají válečná tažení a pohnutou minulost. Pravoslavný styl, který ovládá kostely, patří ke zdejší mentalitě. Bulharský Dubrovník, jak se Nessebaru říká, dýchá dokonalou atmosférou minulosti. Apollónův chrám, který se pěkně dochoval, je zajímavým magnetem. Oblibte si staré město a studujte jeho památky, Archeologické muzeum, římské náhrobní kameny, kostely anebo Etnografické muzeum.

Slevy a akce apartmánů Bulharska

Staré město Nessebaru leží na poloostrově dlouhém 850 metrů. Asi 80 kostelů, bazilik a kaplí patří k magnetům, zejména kostel sv. Sofie, sv. Jana anebo sv. Štěpána anebo kostelík Sveti Spas či funkční svatostánek svaté Bohorodičky. Hlavně díky těmto kostelům je město zapsáno v UNESCO. Pláže v nové části centra dominují jemným pískem a vybaveností.

Pěkným letoviskem je i Pomorie s pěknými plážemi a částečně dochovaným historickým jádrem, které padlo z velké části popelem v roce 1906. Větrné počasí přeje windsurfingu. Lázeňské programy nabízí místní jezero. Jeho voda obsahuje silné složení soli, proto společně s bahnem léčí.