Rekreační domy v Bulharsku

V čem je dovolená v Bulharsku přitažlivá?

Letní domy v Bulharsku na pláži Černého moře jsou na dosah ruky!

Každoročně se tisíce Čechů vydávají za sluníčkem do Bulharska. Letecky je to kousek, autobusem a autem vás nečeká žádné dlouhé cestování. Pokud nechcete utrácet moc peněz, je pro vás letní dovolená v Bulharsku jedna báseň. V tomto státě je levně. Hlavním pozitivem je blízkost a teplé moře. Panuje zde kontinentální podnebí, což značí parná léta a mrazivé zimy. V Bansku se v chladných dnech roku lyžuje a u Černého moře probíhají vodní radovánky. Díky tomu, že je stát v EU, může být český cestoval klidnější. K vycestování postačí občanský průkaz. Snad všechny potěší minimální jazyková bariéra, jen pozor na gesta Bulharů hlavou! Pokud vyrazíte do komfortních apartmánů Bulharska od NOVASOL, počítejte s moderním vybavením a ideálním přístupem na pláže Bulharska. Milovníky chutných pokrmů osloví místní kuchyně, jež kombinuje středoevropské a orientální prvky. Jídlo je levné a jeho příprava probíhá v přísných hygienických podmínkách, kontroly jsou velmi časté.

Proč jet do rekreačních domů Bulharska?

V této zemi si přijdou na své rodiny s malými dětmi, zamilované páry, milovníci přírody a architektury a sportovní nadšenci. Určitě se vám zalíbí centrální hory Pirin okolo města Sofie. Ohromí výškou i obdivuhodnými tvary. Mořská vegetace hraje všemi barvami, hory jsou prošpikovány hustými borovými a dubovými lesy. Aktivní dovolená v Bulharsku je ideální pro cyklistiku, pěší turistiku, golf, jízdu na koni, horolezectví, adrenalinové sporty, ale také koupání, windsurfing, plachtění i potápění. Bulharsko je státem, kde si na lidových tradicích a folklóru zakládají. Tradiční pokrmy, zvyky a tance si přiblížíte na festivalech, na kterých se nic neplatí. Letní domy Bulharska od NOVASOL vás doprovodí k děsivému Ďáblovu hrdlu, nejvyššímu podzemnímu vodopádu, ale také k nejteplejšímu místu Sandaski. Užívejte si zde minerálních pramenů a wellness. Udělejte si výlet k Rilskému klášteru v horách, zavítejte do delfinária i muzeí Varny a romantiku okuste v Balčiku. Jistě vás upoutá i zdejší sbírka kaktusů a vyhlášené golfové hřiště.

Co dělat na dovolené v Bulharsku?

Největší pobřežní resort je dlouhý sedm kilometrů a říká se mu Slunečné pobřeží. Na své si zde přijdou rodiny s malými dětmi i batolata. Vstup do moře je velmi pozvolný. Dětičky si oblíbí malé vláčky, které rozvážejí po celém komplexu. Vodní park Action aquapark se pyšní nejdelší skluzavkou v zemi. Pojedete rychlostí až 60 kilometrů v hodině. Líná řeka je dlouhá 330 metrů a vine se pomaloučku celým parkem. Rodinná dovolená v Bulharsku je prostě prima! Pro náročné výletníky jsou jako stvořené přepychové Zlaté písky. Noční rej zajišťují diskotéky a varieté. V aquaparku Aquapolis najdete lezeckou stěnu, na promenádě točenou zmrzlinu. Nedaleko začíná přírodní rezervace s Hanučskými lesy a značenými trasami. Antické město Nesebar je zapsáno na seznam UNESCO. Uchvátí dřevěnými domy a středověkými kostely s freskami a ikonami. Osloví i široké pláže a vodní park Aquaparadise se skluzavkou tsunami. Ubytování v Bulharsku u Albeny přiláká pyramidovými hotely a 6 kilometrovou pláží. Plachtění a windsurfing jsou na programu dne!

Slunečné pobřeží a Zlaté písky

Poznáte dokonalost Černého moře, které vábí svými písečnými plážemi, výbornými cenami a báječnou dostupností služeb cestovního ruchu. Bezpečné koupání slibuje dovolená v Bulharsku populárního Slunečného pobřeží a Zlatých písků. Desetikilometrové Slunečné pobřeží lemuje Černé moře obklopené kavárnami, obchůdky a aqvaparky. Toto obrovské letovisko upoutá příjemnými cenami a zábavou srovnatelnou s destinacemi Chorvatska, Turecka, Španělska i Itálie. Divadlo pod otevřeným nebem nabízí pěkný kulturní odpočinek po celodenní výhni na slunci. Blízký Nesebar a letovisko Sveti Vlas, stojí za návštěvu.

Apartmány v Bulharsku

Plážové hry, občerstvení, stavba hradů z písku, pozvolný vstup do vody, představuje ideální podmínky rodinné dovolené v severním Burgasu. Jistě budete nadšeni z hodnocení Modré vlajky pro pláže. Lehátka, slunečníky a půjčovny, přijdou vhod. Cestujte do Bulharska v červenci a září, to je počasí nejpříjemnější a teploty vody také.

Nepanují zde nesnesitelná horka, což děti, seniory i handicapované potěší. Minulý režim nijak oblíbené letovisko nepoškodil. Ceny letenek, cesta autem či autobusem k místu určení pobytu v Bulharsku, jsou nanejvýš příznivé. Není divu, že se stává tento stát velmi zajímavým z hlediska rekreace u moře i historie. Nejznámější bulharské letovisko Zlaté písky se táhne podél černomořských pláží. Najdete ho asi 20 kilometrů od Varny. Dovolená ve Varně Vás jistě okouzlí.

Apartmány v Bulharsku

Rekreační domy a vily v Bulharsku

Široké pláže, z nichž ta nejdelší měří 4 kilometry, obklopují celé pobřeží až k Varně. Pozvolný vstup do moře hraje do noty malým dětem a seniorům. Zlatá barva písku je autentická. Klid rozbouří jízda vláčkem. Lehátka a slunečníky si lze pronajmout na den za nízkou částku. To platí i za ceny WC a sprchy.

Krajina lesů a moře uklidňuje. Cesta příjemným stínem stromů vede až ke skalnímu hradu Alažda. Dovolená v Bulharsku je záruka skvělého zážitku pro každého. K většině z nich patří i bazén. Perly Černého moře nabízejí příjemné klima, přírodní park, ale i horké minerální prameny. Rybí restaurace, stánky, zábavní podniky, bary, tanec, hudba, zpěv, jachting anebo aqvapark uspokojí vaše představy. Pobavte se a podlehněte opojení vynikající ceny v nabídkách all inclusive, třeba i s domácími mazlíčky.

Rekreační domy v Bulharsku

Dovolená v Bulharsku

Určitě Vám každému něco říkají Zlaté písky a Slunečné pobřeží, ale jen to není Bulharsko. Hodně věcí se od minulého režimu zlepšilo, včetně služeb a stále více a více lidí se sem každoročně vydává trávit dovolenou v jižní Varně.

Bulharské písečné pláže jsou velmi vhodné pro rodiny s malými dětmi, seniory či osoby se špatnou pohyblivostí. Písek je velmi jemný a příjemně hřeje chodidla. Jídlo i posezení v restauracích Vás taktéž nepříjde draho a ceny letenek bývají v sezoně velmi výhodné, a pokud máte auto, tak to taky není zase tak daleko a po cestě se rádi zastavíte a podíváte se do míst, které jste nikdy předtím nenavštívili. Co víc si přát – dovolená v Bulharsku je tady! Tak nečekejte a vydejte se tam taky.

Rekreační domy a dovolená v Bulharsku

Ubytování v Bulharsku

Netlačte se zbytečně se všemi ostatními v hotelovém komplexu, nebuďte otroky v případě špatného počasí, kdy Vám zruší výlety a děti se budou nudit a udělejte si dovolenou v Bulharsku po svém. Ubytování v rekreačním domě v jižní Varně je skvělou alternativou. 

Bude pány svého času a na Vámi zvolenou dobu i „svého domu či apartmánu“. Všechny naše ubytovací zařízení najdete buďto v klidných lokalitách nebo i velmi blízko moře. U většiny z nich budete mít k dispozici bazén, takže se Vaše ratolesti budou moci koupat po dozorem svých otců, zatímco vy jim můžete ve skvěle vybavené kuchyni uvařit něco dobrého k snědku.

  • Zarezervujte si ubytování v severním Burgasu a vyražte na nezapomenutelnou dovolenou.
Rekreační domy v Bulharsku

Ubytování v soukromí v bulharsku

Navštivte delfinárium ve Varně či katedrálu Nanebevzetí Panny Marie, vidět zde můžete i ruiny Varnský lázní a mnoho krásných historických budov. Pokud nechcete být přímo ve Varně, můžete si zvolit i jiné destinace jako je například Balčik, Shabla, Krapets, Kranevo, Kavalna, Albena, Rogachevo a další města či vesnice. 

Pokud Vám severní pobřeží Černého moře nevyhovuje a rádi byste strávili dovolenou v Bulharsku na jižním břehu Černého moře, určitě Vás zaujme nabídka dovolené v okolí Varně. Navštivte tolik známé a profláklé Slunečné pobřeží nebo se ubytujte v historickém Nessebaru.

Pro rodiny s dětmi máme v našem portfoliu i apartmány Obzor s obrovským bazénem a pláží hned vedle a pro klidnější povahy máme nabídku ubytování v obcích Bryastovets a Kosharitsa. Pokud by Vás přepadla nákupní horečka, udělejte si výlet do Primorska. Děti a partnery můžete nechat v místním aquaparku, kde se vyřádí a vy můžete jít do města nakoupit dárky a suvenýry pro své blízké.