search

Dovolená ve Varně

Prázdninové domy a byty ve Varně a okolí

V této oblasti, která je již po léta hojně navštěvována turisty, najdou i zákazníci NOVASOL řadu objektů k rekreaci. Varna, která je mimo jiné významným centrem kulturního života, slouží svým návštěvníkům i jako město, které má k dispozici dobře vybavené letiště. Odtud se návštěvníci vydávají do dalších míst, jako je Čajka, Sv. Konstantin nebo třeba na Zlaté pobřeží. Co si od dovolené v jižní Varně přát víc?

Varna leží v severní části Bulharska na pobřeží Černého moře a od svého založení patří k důležitým městům země. Tudy procházeli obchodníci z východu, putovali tudy i poslové náboženství a nositelé nových kultur. Již nyní Vám přejeme hezkou dovolenou v Bulharsku. Varna a okolí města hraje významnou roli ve vývoji zemědělství a v nemalé míře v pěstování vinné révy. Návštěvníci zde najdou jedny z nejstarších vinných sklepů, často i se zařízením, které pochází z doby dávno minulé. Zemědělství je hlavním odvětvím, kterému se odedávna v tomto regionu velice dařilo. Malá hnízda rozesetá po pobřeží, jako je například Sv. Konstantin patří k nejstarším místům v tomto regionu, kde čerpali nové síly a odpočívali turisté již před mnoha lety.

Nechte se omámit klenoty města Varna

Pokud jste se stále nerozhodli, kam se vydáte na dovolenou, rozhodněte se pro třetí největší město Varnu. Rozkládá se u Černého moře, a proto je i nejvýznamnějším a největším přístavem. Mořská metropole Bulharska, jak se ji říká, uchvátí konajícími se festivaly, muzei, pamětihodnostmi i perfektními podmínkami pro koupání, zejména pro rodiny s dětmi a starší občany. Pohodlí nabízejí rekreační domy v Bulharsku. Letní měsíce nespálí horkým sluncem, ale potěší příjemnými teplotami vzduchu a vody. Ruch velkého města uklidňují obrovské stromy a zeleň. Konají se zde festivaly, Varenské léto, Týden moře anebo Mezinárodní jazzový festival. Pokud toužíte shlédnout nejstarší poklad na světě, Varenskou kulturu, navštivte místní muzeum.

Rekreační domy a ubytování v Bulharsku

Potěšte se v apartmánech

Historie sahá až k neolitu. Velmi známá je pevnost Odeos. Dodnes zůstalo město důležitým dopravním uzlem, jako ve středověku při obchodování s Janovem a Benátkami. Dnešní město milují převážně mladí lidé, díky častým kulturním akcím a společenskému životu ve dne v noci. Obrovské modely lodí uvidíte Primorskij parku táhnoucím se podél celého pobřeží. Dovolená v severní Varně je záruka skvělého zážitku pro každého. Tento park založil český botanik. Najdete zde ZOO, námořní muzeum s křižníky, letadla, vrtulníky, poté akvárium. To milují především dětí díky delfináriu. Poznají jejich vzhled a podmořský život. Celodenní prohlídka parku a představení upoutají a také patřičně unaví. Magnety jsou i Letní divadlo a Planetárium Mikuláše Koperníka. Bulharsko se chlubí mnoha atrakcemi pro děti i dospělé.

Okouzlující rekreační domy Bulharska

Desítky historických památek v čele s nejdelším mostem Asparouhov, měřícím dva kilometry, stojí za vidění. Hojně navštěvovaný Palác Euxinogrd ležící asi 5 kilometrů od města, uchvátí božským parkem s tropickými rostlinami. Kdysi knížecí sídlo se stalo vládní residencí. Jeho vybavenost je úctyhodná, lékařské a sportovní zajištění, přístaviště, vinné sklepy a zábava. Prohlédněte si komplex římských lázní, četných antických klenotů a pravoslavnou katedrálu. Za návštěvu stojí Velké Varenské jezero a geologická oblast s kamennými sloupy Kamenný les. Pod Primorskym parkem najdete městskou pláž. Nabízí skvělé místo pro koupání, vodní sporty, půjčovny sportovního vybavení, ale i jezírka s horkými prameny. Naberte nové síly v rekreačních domech v Bulharsku.