search

Dovolená ve Varně a okolí

Ubytujte se v okolí Varny!

Zvolte ubytování v soukromí a nakloňte si cestu k báječné rekreaci za rozumnou cenu. Okolí Varny můžete obdivovat do nekonečna. Nabízí skvělé delikatesy, dlouhé prostorné pláže i kulturní a sportovní vyžití.

Okolí města je spjato s koupáním a letní rekreací. Pouhých 10 kilometrů od Varny najdete tak trošku lázně Svatý Konstantin. Hlavním poutačem je sirný pramen dosahující teploty 45 stupňů Celsia. Lidé ho využívají kvůli léčbě i relaxaci. Písčité pláže jsou obklopeny útesy porostlými zelení. Pokud máte zájem o klid a pěkné koupání, dostanete se zde autobusem.

Nové síly naberte v apartmánech

Vzdálenější možností ke koupání je Zlatá pláž, asi 25 kilometrů od Varny. Čtyřkilometrová dechberoucí pláž nabízí okouzlující možnosti letní rekreace vhodnou pro rodiny s dětmi a starší občany. Placené služby za půjčení slunečníků a lehátek, mírný vstup do moře a úžasná barva písku, to je Zlatá pláž. Vynikající dostupnost služeb, pěkné parky navazující na přírodní rezervaci, jistě oceníte.

Oblíbeným turistickým místem je i klášter Alažda s přilehlým přírodním parkem. Nejvíce zde přitahuje skála s přistaveným schodištěm, muzeum vystavující fotografie, předměty a modely života v klášteře a blízké jeskyně, katakomby. Odpočinek, sportovní aktivity a zábavu pro děti skýtá osada Chaika. Okolí Varny spojuje kulturní a relaxační zábavu.

Vyzkoušejte ubytování v soukromí Bulharska

Původně sladkovodní Varenské jezero dlouhé asi 15 kilometrů oceňují především místní obyvatelé. Kamenný les, geologická oblast Varny, ukrývá přírodně vzniklé kamenné sloupy staré asi 50 miliónů let. Tento úchvatný les leží asi 20 kilometrů od města.

Pro poznání chtivé turisty doporučujme výlet na mys Kaliakra, který najdete severně asi 12 kilometrů. Protáhlý vápencový tvar tyčící se z moře do výšky 70 metrů připravuje úžasnou podívanou. Scenérie krajiny a zdejší přírody bere dech. Vychutnejte si dovolenou v Bulharsku s celou rodinou.