search

Dovolená v severní Varně

Dovolená na pobřeží Černého moře , Varna sever

I zde na vás čekají známá místa s bohatou nabídkou letního slunce a pohody. Nabídka letních středisek je bohatá. Je těžké se rozhodnout mezi Balčikem nebo Kraněvem, strávit dovolenou v Orešaku nebo Rogačevu, nebo si najmout svůj dům zcela stranou mimo turistický ruch. Všechna tato místa nabízí úchvatný pohled na hladinu moře, romantické procházky kolem architektonických památek nebo odpočinek ve stínu slunečníku v malé zahradní restauraci. Rozhodně se nebudete nudit během dovolené ve Varně. Celoročně je otevřena zdejší botanická zahrada v Balčiku na obdiv se zde vystavuji sněhobílé domky obarvené vápnem, které se získává z ulit mořských živočichů. Na každém kroku vás čekají milá překvapení z doby dávno minulé i z přítomnosti.

Dovolená v severní Varně
  • Zabloudíte do blízkosti zámečku rumunské princezny, projdete po korunami starých stromů a vydáte se po promenádě dále, třeba na zmrzlinu, kterou jste slíbili svým dětem.

Poznejte klid letovisek severně od Varny

Láká vás dovolená ve Varně? Zavítejte do proslulé botanické zahrady, vyhřívejte se na písečných plážích, užívejte si slunečních paprsků a ideálního klimatu v Balčiku, sv. Konstantinu, Kranevu, Albeně anebo na Zlatých píscích. Využijte báječných pronájmů rekreačních domů v Bulharsku a zařiďte si rodinnou dovolenou lacino. Asi 47 kilometrů od Varny narazíte na Balčik. Toto bulharské město na vás okamžitě dýchne prastarou romantickou atmosférou. Jeho podoba hraje do noty zamilovaným. Klikaté uličky, starodávné domy z bílého pískovce doplněné vinohrady, připadají člověku velmi okouzlující. Moderní doba tuto pohodu potřebuje.

Dovolená v severní Varně

Výhody ubytování v soukromí

Historie Balčiku sahá do 5. století před naším letopočtem. Ze starého opevnění se vyklubalo krásné městečko. Písečné pláže si vydobudou ihned vaše srdce. Pozvolný vstup do vody přináší pocit jistoty. Působivý je i lázeňský komplex Touzlata známý léčivým bahnem. Za skvost pokládáme palác královny Marie s botanickými zahradami. Nechybí ani muzea, milé kavárničky, restaurace a koncerty hudby. Rekreační domy v Bulharsku Vás jistě okouzlí. Působivou rekreaci hledejte jedině v Albeně. Najdete ji severně od Varny a poblíž Zlatých písků. Typické jsou pro ni pyramidové hotely a pláž dlouhá 6 kilometrů. Vše je sladěno v harmonii parků a zahrad. Pláž nabírá šířky až 100 metrů. O její pohodlnosti není tedy pochyb. Zde si užijí milovníci windsurfingu, jachtingu.

Komfortní ubytování v rekreačních domech Bulharska

Rekreační domy a apartmány v Bulharsku

Jižní strana Albeny je obepnuta říčkou Batovo, která vytéká z přírodní rezervace Baltata. Procházkou se dostanete na planinu k Obročišti a k blízkému Kranevu. Tříkilometrová pláž, slunečníky, lehátka a restaurace jistě oceníte. Pěkné menší lázně s vyvěrajícím sirným pramenem, Svatý Konstantin, jsou pohostinné. Asi nejznámějším bodem severně od Varny, jsou Zlaté písky. Název je naprosto shodný s barvou písku. Letovisko ležící asi 25 kilometrů od Varny, zapůsobí svou atmosférou. Rekreační domy v Bulharsku najdete i v této dovolenkové lokalitě. Jen stěží byste hledali klidnější prostředí pro rodinnou a poznávací dovolenou v Bulharsku.

Rekreační domy v severní Varně