search

Dovolená v Černé Hoře

Černá Hora, blízká vzdálenost perfektní dovolené

Montenegro neboli Černá Hora, republika v jihovýchodní Evropě má za sebou nelehkou minulost. Naštěstí přítomnost i budoucnost přeje svěžím okamžikům a senzačním zážitkům při letní rekreaci. Pokud chcete vstoupit do překrásného neznáma, vydejte se do pohodlí rekreačních chat v Černé Hoře ,státu ležícího u Jaderského moře.

Rekreační domy v Černé Hoře od NOVASOL jsou okouzlující. Chorvatsko, Bosna a Herzegovina, Srbsko a Albánie jsou sousedními státy této země. Hlavní metropolí je Podgorica. I přes hornatou krajinu patřící k Dinárskému pohoří, kde dosahuje Zla Kolata výšky 2500 metrů nad mořem. I přesto patří Černá Hora k oblíbeným lokalitám. Příjemné klima najdete v nížinách Skadarského jezera.

Dovolená v Černé Hoře

Uchylte se do komfortního ubytování v soukromí

Subtropické pásmo se středozemním nádechem je naprosto senzační pro letní dovolenou v Boka Kotorska. Marně byste zde hledali obrovské řeky. Měli byste však vidět řeku Taru z mostu do jejího hlubokého kaňonu. Ekologický stát s pěti národními parky, Lovćen, Biogradska Gora, Skadarské jezero, Durmitor a Prokletije upoutají úžasnými místy a druhy rostlina živočichů. Černé a Zminje jezero, Titova jeskyně anebo vrchol Crvena Greda patří mezi atrakce v Černé Hoře

Nejvýznamnější lokality cestovního ruchu Černé Hory se nacházejí samozřejmě okolo moře. Budva naláká turisty nejen famózními podmínkami pro koupání na Slovenské plaži, ale i historickou podobou města. Celé je obklopené hradbami a voní zde dávná historie. Zavítejte i do Ulcinju, kde budete lenošit na 10 kilometrové pláži anebo městských lázních. Ani zde nechybí starověké perly beroucí dech. Dovolená na Budvanské riviéře je tou nejlepší volbou.

Rekreační domy v Černé Hoře

Dopřejte si pohodlí v apartmánech Černé Hory

Naprostým unikátem je Kotor, nacházející se u hlubokého zálivu Jaderského moře při hoře Lovćen. Toto středověké město je napěchováno historickými budovami, katedrálou sv. Tripuna, kostelem sv. Lukáše, Panny Marie, sv. Michala anebo sv. Anny.

Obdivovat můžete Mořskou bránu, hodinovou věž palác Bizanti a Grgurin. Exotickou relaxaci prožijete v rekreačních domech v Černé Hoře. Atraktivními letovisky jsou i Sveti Stefan, Sutomore anebo Bečići. V Pljevlje poznáte mešity a minaret. Při albánských hranicích leží oblíbené Skadarské jezero s ostrůvky, zříceninou vězení pro neplavce a největší ptačí rezervací v Evropě. Ochutnávka pleskavice, džigerice, rakie anebo pršutu jistě osvěží chuťové pohárky.

Dovolená v Černé Hoře

Perla Středomoří

Rozmanitá krajina černomořského pobřeží se vyznačuje ostrými skalnatými útesy, mezi nimiž jsou ukryty překrásné zátoky se zářícími písečnými plážemi a půvabná městečka, která vás okouzlí historií a středomořským temperamentem. 

Vydáte-li se hlouběji do vnitrozemí, potom se můžete těšit na mohutná zalesněná pohoří Komovi, Prekornica nebo Sinjajevina. Nekonečné náhorní plošiny brázdí často hluboké kaňony, největší kaňon v severní části Černé Hory se jmenuje propast Tara. Jako nejhlubší a nejdelší propast v Evropě přitahuje spoustu dobrodružných návštěvníků. Ubytování v Černé Hoře Vás jistě překvapí.

Dovolená v Černé Hoře

Dovolená v pronajatém rekreačním domě v Černé Hoře

Využijte výhody, které vám poskytuje zázemí kvalitního pronajatého rekreačního domu nebo apartmánu v Černé Hoře, a objevte s námi tuto mimořádně zajímavou zemi. Ráno si můžete vypít šálek vonící kávy s pohledem na azurové moře, v poledne si dát piknik u Biogradského jezera ve stejnojmenném národním parku a odpoledne se na krátké horské túře ponořit do magického podzemního světa jeskyní a labyrintů. 

K dispozici je samozřejmě také rozmanitá turistická nabídka s bezpočtem nejrůznějších možností a aktivit, která plně uspokojí nejen dobrodružnější povahy a milovníky sportu či adrenalinu (vysokohorská turistika, rafting, jízda na horských kolech nebo dokonce lyžování...), ale i hosty toužící po klidném odpočinku a uvolnění na čistých písečných plážích v osamělých zátokách a lagunách. Prohlédněte si naše prázdninové domy v Černé Hoře.

Dovolená v Černé Hoře

Rekreační dům v pohádkové zemi

Černá Hora je skutečně zemí, která vám v žádném případě nezůstane lhostejná. Její přirozená a úchvatná krása pramení ze hry tří barev (námořnická modř, smaragdová zeleň a šedá skalních masivů) a byla také stvrzena zvláštní deklarací v cenný ekologický stát. Tato perla středomoří je jednoduše pohádkovou turistickou destinací; zvláště, když si její krásu můžete vychutnat v soukromí našeho rekreačního domu nebo apartmánu v Černé Hoře

Nikde jinde nenajdete na tak malém prostoru tolik přírodních zajímavostí, tak rozmanitou krajinu, tolik nádherných rozlehlých pláží a tak čistá jezera, řeky a rozeklané propasti v impozantních horách. Černá Hora leží v jižní části Jadranu: na severu hraničí s chorvatským pobřežím a na jihu s jeho albánskou částí. Apartmány v Tivat jsou skvělým tipem na dovolenou v Černé Hoře.