Zábavna a zajímavá místa v Černé Hoře

 • Důležité festivaly, kulturní, gastronomické a tradiční akce
 • Leden: Zábavní, sportovní a kulturní akce najdete v zimě zejména ve městech Žabljak, Kolašin, Nikšiæ-Vučje, Bijelo Polje, Cetinje.
 • Únor: Svátek mimóz v Herceg Novi, maškarní bály a karneval ve městech Kotor, Tivat, Herceg Novi, svátek Noc kotorské zátoky.
 • Březen: Dny kamélií v kotorské zátoce.
 • Duben: HAPS-divadelní festival v Herceg Novi.
 • Květen: Jarní noc s maskami – karnevalová oslava na známé riviéře ve městě Budva; Zastřelení kohouta ve městě Perast; Čekanková slavnost ve městě Tivat („Pjat od žučenice“)

Prohlédněte si naši nabídku prázdninových domů v Černé Hoře.

Dovolená v Černé Hoře

 • Červen: Mezinárodní Glamour-festival popové hudby Budva; Den námořnictva v Kotoru; Mezinárodní folklórní festival v Budvě; Městské kulturní léto ve městech Tivat, Bar, Ulcinj, Cetinje, Podgorica, Danilovgrad, Berane, Nikšič; Přehlídka současného černohorského sochařství v Danilovgrad.
 • Červenec: Mezinárodní hudební festival Sluneční schody (Sunèane skale) v Herceg Novi; Mezinárodní festival módy v Kotoru; Divadelní město Budva ; Dny hudby v Herceg Novi - festival klasické hudby; Festival dětských divadel v Kotoru; Mezinárodní festival staré hudby a umění - Ars et musica antiqua Kotor; Festival středomořského divadla “PURGATORIJE” v Tivatu; „Barski Ljetopis“-festival divadla, poezie a umění ve městě Bar; Guitar Art Summer– mezinárodní přehlídka klasické hudby v Nikšič.
 • Srpen: Mezinárodní letní festival v Kotoru; Svátky Lastva – svátek sv. Roka v Tivatu; Noc zátoky kotorské ( „Bokeljska noč“) v Kotoru - průvod lodí plujících v kotorském zálivu; Filmový festival a Guitar Summerfestival v Herceg Novi; Dny umění a hudby Don Branko Kotor; „KLAPA“ v Perastu - festival tradiční lidové hudby; Folklórní festival v Cetinje.
 • Září: FIAT - mezinárodní festival alternativního divadla Podgorica; Mezinárodní sochařské sympózium v Danilovgrad.
 • Říjen: „DAN ŠIRUNA“ v Budvě - tradiční lidová slavnost; Kaštanový svátek (Koštanjada) ve městě Stoliv.
 • Listopad: Bazar ve městě Rijeka (Riječki pazar) - vzpomínka na největší středověký bazar v tomto regionu.
 • Prosinec: Olivový svátek (Maslinijada) v Bar; Vinobraní ve Virpazar; Silvestrovské oslavy na náměstích ve městech Herceg Novi, Kotor, Budva, Podgorica, Bar, Nikšič a Kolašin. Dovolená v Černé Hoře bude nabitá skvělými zážitky.

Zvláštní atrakce

Národní parky: Durmitor, Lovčen-Jezerski vrch, Biogradska gora, Skadarské jezero.

Rafting v kaňonu řeky Tara.

Ada Bojana: ráj surfařů a vodních sportů.

Zátoka Kotor - nejjižnější fjord v Evropě.

Budva: hlavní město divadel, festivalů a dalších akcí pod otevřeným nebem.

Pobřežní silnice Orjen-Lovčen-Rumija vede nejatraktivnějšími přírodními krásami Černé Hory.

Cetinje: navštivte mauzoleum na vrchu Lovčen, muzea a galerie, archivy a umělecká akademie, klášter, staré velvyslanecké a konzulární vily a paláce.

Klášter Ostrog: jedno z nejznámějších poutních míst v jižní Evropě pro věřící všech vyznání.

Skudarské jezero: největší jezero na Balkáně a jedno z posledních sladkovodních vřesovišť, kde hnízdí pelikáni a další ptáci - největší ptačí rezervace v Evropě a národní park pod ochranou UNESCO.

Národní park Durmitor

Záliv a oblast kolem starobylého města Kotor.

Na rodinné dovolené v Černé Hoře si chce každý přijít na své a zažít něco mimořádného. Černá Hora přitom nabízí spoustu nejrůznějších atrakcí a událostí. Ty nejznámější a nejzajímavější z nich jsme pro vás seřadily, abyste svou dovolenou v Černé Hoře mohli dobře naplánovat již od samého začátku.