search

Dovolená na Budvanské riviéře

Riviéra Budva, ubytování s koupáním

Riviéra Budva je se svým 35 km dlouhým pobřežím od města Jaz po Buljaricu centrem černohorského turismu. Nějvětší a nejhezčí, ale také nejnavštěvovanější pláže v Černé Hoře leží v zátokách mezi jednotlivými vápencovými útesy a jsou chráněny pohořím Lovčen před studeným větrem ze severu. Téměř 13 km Budvanské Riviéry tvoří pláže s nejjemnějším pískem, z nichž nejznámější jsou Mogren, Bečiči a Petrovac. Označení pláží tzv. modrou vlajkou, tj. mezinárodním oceněním kvality, je zde samozřejmostí. Dovolená v Černé Hoře je tím pravým pro Vás a Vaši rodinu.

Město Budva

Budva je exotické pobřežní město, které leží v srdci černohorského pobřeží Jadranu. Místo patří dokonce k nejdříve osídleným na celém Jaderském pobřeží. Staré historické jádro Budvy známé svými červenými střechami je písemně doloženo již 500 let př.n.l.. Z nejslavnějších památek města jmenujme alespoň katedrálu Jana Křtitele a ortodoxní kostel sv. Trojice. Ať už zamíříte kamkoliv, všude vás budou doprovázet krásné vyhlídky do okolí. Rozmanitost kulturních aktivit pro mladé i starší dělá z Budvy stále oblíbenější turistický cíl. Slavná citadela ve starém městě je místem, kde se od pozdního jara do podzimu prakticky nepřetržitě konají koncerty, divadelní představení, literární večery a umělecké výstavy. Prohlédněte si naši nabídku apartmánů v Černé Hoře.

Ostrov Sveti Stefan

Asi 8 km jižně od Budvy se nachází k městu náležející světoznámý ostrov Sveti Stefan s luxusními hotely. Sveti Stefan se proslavil nejdříve jako stejnojmenná malebná rybářská osada s domky z 15. století, která byla od 50-let proměňována v ojedinělý komplex původních uliček, střech a fasád a nejmodernějších hotelů. Krátkou hrází je toto malé hotelové město spojeno s pevninou. Na svých výletech po okolí byste neměli určitě vynechat Milocer - bývalou letní královskou rezidenci a „pláž královny“v jedné z nejkrásnějších zátok Středomoří. Užijte si perfektní relax v rekreačním domě v Montenegru. Vychutnejte si ve vašem pronajatém rekreačním bytu v Černé Hoře nebo apartmánu, a zejména při návštěvě blízko ležících malebných vesniček, okouzlující šarm a charakter původní středomořské architektury z kamene a dřeva. A zkusit musíte bezpodmínečně zdejší skvělou kuchyni stejně jako nahlédnout do místních tradic a zvyků.

Lázně a welnes

Celé černohorské pobřeží je přirozeným lázeňským střediskem. Slunce, voda, písek a vzduch s vyšším obsahem jódu působí doslova zázraky. Programy na snížení a kontrolu váhy, obranu proti stresu nebo léčivé pobyty pro revmatiky jsou čím dál oblíbenější. Nabídka je přitom bohatá a programy jsou vedeny kvalifikovanými odborníky. Dopřejte si odpočinek a uvolnění nejen ve vašem prázdninovém domě v Montenegru , ale získejte profit s mnoha místních lázeňských možností (bylinky, květy, ovoce, parní lázně, sauny...) - vždyť příroda Černé Hory je opravdu nesmírně rozmanitá a pomůže vám načerpat zpět ztracenou sílu a energii.

Zábava a atrakce

Černohorské pláže lemují samozřejmě také příjemné a vkusně zařízené bary a kavárny, kde si můžete objednat osvěžující exotický koktejl. Procházka po dlouhé a široké pobřežní promenádě Budvy je nezbytností. Vyrazte do prázdninových domů v Montenegru a máte o zábavu postaráno. Zastavte se při toulkách starým městem Budvy u zdejší citadely a vychutnejte si některé právě probíhající divadelní představení, koncert, literární čtení nebo umělecký happening. Celá řada klubů, diskoték, barů a kaváren také pulzuje nočním životem. Z mnoha akcí stojí za pozornost např. dubnová noc masek, mezinárodní karneval začátkem června, mezinárodní taneční soutěž, hudební festival „Písně středomoří“, mezinárodní folklórní festival a jiné.

Program festivalu „Město divadla“ probíhá v červenci a srpnu, zatímco říjen je věnován rybářství a jeho Dnům makrely.

Naše tipy

  • Pohodlí vám zajistí mnohé rekreační domy v Montenegru, do kterých se budete stále vracet.
  • Kostel sv. Marie v Punta
  • Klášter Podostrog blízko Budvy
  • Klášter Praskavica nedaleko Miločeru a osady Sveti Stefan
  • Citadela v historickém jádru města Budva
  • Sportovní aktivity na Budvanské riviéře: Okolí a krásná krajina nabízejí perfektní kulisy pro celou řadu sportovních možností a aktivit - pěší turistika, cykloturistika, plážový volejbal, pouštění draků, rybaření, plavání, jachtink, windsurfing, potápění, vodní lyžování, tenis a další.