Doprava v Černé Hoře

Cestujeme do Černé hory

Nejčastějším dopravním spojením do Černé Hory je letadlo, autobus, vlak anebo automobil. Nezapomeňte si vzít s sebou pas anebo jiný platný doklad totožnosti, jen tak prokážete své občanství a dostanete se k cíli pohodové dovolené v rekreačních domech v Černé Hoře. Občanský průkaz nedostačuje při přímém leteckém spojení. Vždy mějte na paměti, že jste povinni dodržovat pravidla a zákony státu, do kterého vstupujete. Pokud jde o dopravní standard, musíte mít s sebou doklad o pojištění vozidla, tj. zelenou kartu, osvědčení o technickém stavu automobilu, tj. malý technický průkaz. Je lepší mít přibaleno havarijní pojištění, tiskopis jménem Zpráva o nehodě ve více jazycích.

Cestujeme za pohodlím apartmánů

Cesta vozidlem není zrovna nejideálnější volba přepravy do Černé Hory, ale lidé ji rádi využívají. Mnohem pohodlnější je letecké spojení. Před odjezdem na dovolenou je nutné zkontrolovat platnost známek o provedení emisí a STK, které jsou umístěny na registrační známce automobilu. V Černé Hoře platí známé dopravní předpisy jako v evropských zemích. Nemusíte se proto obávat nejrůznějších útrap. Jezdí se po pravé straně a předjíždí vlevo. V případě školních autobusů se nesmí předjíždět na zastávkách. Na křižovatce se dává přednost zprava, pokud neřídí dopravu policista. Pokud se setkáte s kruhovým objezdem, upřednostněte vozidlo jedoucí zprava. Nejrychleji se do Černé Hory dostanete určitě letadlem, ale přijet můžete samozřejmě také osobním autem, autobusem nebo vlakem. Dopravní předpisy a způsob dopravy odpovídá mezinárodním standardům. Připoujte se, dodržujte předepsanou povolenou rychlost a netelefonujte během jízdy. Dovolená v Černé Hoře bude jistě bez komplikací.

Konečně dovolená v rekreačních chatách Černé Hory

Osobní auta a motocykly mohou jet v obci maximální rychlostí 60 kilometrů za hodinu. Mino obec 80 km/hod a na dálnici dokonce 100 km/hod. Připravte se na velmi časté kontroly policisty a nebojte se, většinou prohlížejí jen doklady. Policie může uložit pokutu na místě. Dejte si pozor na nepoužití bezpečnostních pásů, předjíždění kolony, použití telefonu anebo jízdu pod vlivem alkoholu. Jestliže se chystáte na dovolenou v rekreačních bytech Černé Hory poblíž hor, dejte si pozor na prudké a úzké zatáčky. To je pro Čecha dosti výjimečné a nebezpečné. Policie 122, hasiči 123, záchranná služba 124. V případě poruchy můžete vybírat se slušných služeb autoservisů. Není vhodné se uchylovat do odlehlých míst, především v nočních hodinách. Prázdninové domy v Černé Hoře jsou tím pravým pro Vaši dovolenou.

Pravidla silničního provozu v Černé Hoře

  • Jezdí se vpravo, předjíždí se vlevo. Školní autobusy se nesmí předjíždět na zastávkách.
  • Na křižovatkách je dávána přednost zprava, pokud není provoz na křižovatce řízen jiným způsobem.
  • Na kruhových objezdech mají přednost vozidla jedoucí zprava.
  • V obytných oblastech mají přednost řidiči hromadné dopravy a řidiči školních autobusů při vyjíždění ze zastávky.
  • V obytných částech a v nočních hodinách i mimo ně se nesmí používat houkačka. Výjimkou je prevence akutního nebezpečí. Prohlédněte si naši nabídku ubytování v Černé hoře.

Nejvyšší povolené rychlosti

  • Osobní auta a motocykly:
  • V obci 50 km/h
  • Mimo obec 80 km/h
  • Na rychlostní silnici 100 km/h

Dovolená v Černé Hoře Vás jistě překvapí.