Informace o Černé Hoře

Jedna z posledních oáz nedotčené přírody v Evropě

Dovolená a ubytování v Černé Hoře

Moře, jezera, propasti a horské masivy nabízejí tolikmožností, že perfektní dovolenou v Černé hoře zde může strávit opravdu každý. Během jednoho jediného dne si může zvědavý host vypít ranní šálek kávy na některé z mnoha pláží, v poledne poslouchat zpěv ptáků na Skadarském jezeře a večer se začíst do dobré knihy u příjemně hřejícího krbu v pronajatém rekreačním domě. Překotná historie tohoto malého státu zanechala bezpočet zajímavých historických památek, které jsou rozesety po celé zemi. A blankytně modré moře s nekonečnými plážemi, čisté řeky a překrásné hory dělají z Černé Hory opravdu nezapomenutelnou turistickou destinaci.

Dovolená v Černé Hoře

  • Všechna pobřežní města v Černé Hoře mají svou vlastní zajímavou historii:
  • Herceg Novi: středomořská botanická zahrada, město karnevalů a umělců.
  • Kotor: město námořníků, stavitelů a vědců, sídlo celé řady muzejních sbírek.
  • Letní jeviště divadelních a hudebních představení, město s nádhernými plážemi a pulzujícím nočním životem.
  • Ulcinj: město vícero kultur, kde se prolíná východní „západ“ se západním „východem“. Rekreační domy v Černé Hoře jsou skvělým místem kodpočinku.

Kulinářské speciality

Černohorská gastronomie nabízí opravdové místní speciality i mezinárodní klasická jídla. V horách Černé Hory můžete ochutnat např. tyto místní pokrmy: Skorup (druh mazlavého sýra z kyselého mléka), Kačamak (něco na způsob polenty se sýrem), horké chlebové placky, Raštan (jižní druh kapusty) zapečený s uzeným skopovým nebo jehněčím masem! Za pozornost určitě stojí také šunka Njeguši nebo starý slovanský nápoj Met.

U Skadarského jezera si objednejte vyuzeného kapra a k němu si dejte např. některé z domácích kvalitních vín, červený „Vranac“ nebo bílý „Krstač“.

Na pobřeží určitě ochutnejte některou z místních středomořských specialit servírovanou s olivami a bílým vínem. Prohlédněte si naše rekreační domy v Černé Hoře.

Dovolená v Černé Hoře si vás podmaní

Konečně zažijte něco nového! Dovolená v Černé Hoře vytváří pro turisty celé Evropy nepřekonatelné zážitky. Nejenže disponuje skvělým ubytováním v Černé Hoře a blankytně čistým Jaderským mořem, ale nabízí poznání fenomenálních staveb středověku, moderní i tradiční zábavy. Sourodé soužití kultur, obraz balkánských zemí, přírodní unikáty, letní i zimní radovánky, pláže jako z pohádky, prostě krajina snů. Crna Hora, původní název země s pohnutou historií, která se jen před pár lety osamostnila, vás vítá na nezapomenutelné rekreaci. Představte si, že znovu čtete řádky kovbojek Karla Maye a projíždíte rychlým cvalem roklemi, které byly jeho inspirací. To je oblast nabitá přírodními krásami, které jsou právem označeny za národní parky. Kaňon řeky Tary a Durmitor řadíme právem mezi kulturní památky UNESCO.

Konečně ten pravý odpočinek v apartmánech

Louky a pastviny střežené lidskou rukou a odháněné technikou působí snad na turisty nejvíce. Příroda se zde opravdu vyřádila. Pláže asi 294 kilometrů dlouhé dávají turistům možnost lenošit na 75 kilometrech písku a překrásných zátok. Jediný fjord středomoří, dechberoucí boku Kotorskou, jež je obehnána vysokými skalisky čnícími nad zálivem, budete zbožňovat. Milovníci divokých scenérií si přijdou na své na poloostrově Luštica s lagunami a jeskyněmi. Ubytování v Černé hoře je okouzlujícím zážitkem. Koupání, potápění i plachtění jsou v Černé Hoře dveře otevřené. Jih státu je zajímavý 13 kilometrovou záplavou písku a baštou pirátů, Ulcinjou. Vychutnejte si originální národní jídla, jako jsou pršut, pleskavica, rakie anebo džigenica. Speciality zdejší krajiny vás okouzlí smyslnou kořeněnou chutí. Poznáte blíže pravoslavné a islámské náboženství, nám známo neznámé.

Objednejte si ubytování v Černé Hory

Skaderské jezero ležící 40 kilometrů od pobřeží a zároveň největší jezero Balkánu uchvacuje excelentní faunou a flórou. Zároveň je rájem rybářů a ornitologů. Nesmíme opomenout historii a letní letoviska. Prim hraje záliv boka Kotorská a také středověké město Budva, Bečići a Sveti Stefan. Právě v těchto oblastech poznáte unikáty a naplníte se zážitky. Ekologický stát propletený národními parky a historickými skvosty uspokojí i v. Hlavní město Podgorica se vám zalíbí svou historií, mešitami u řeky Ribnica, římský akvadukt, turecké opevnění, kostelík sv. Jiří anebo muzeum tvoří úžasnou archeologickou sbírku. Ani tento stát není v pozadí v památkách UNESCO. Kotor, pohoří Durmitor, kaňon řeky Tary Risanský a Kotorský záliv.