search

Dovolená v Boka Kotorska

Boka Kotorska, ráj na zemi v Černé Hoře

Apartmány mají styl

Máte chuť na velkolepou prázdninovou jízdu? Pořád nevíte, kde strávíte svou letošní rekreaci? Vsaďte na dovolenou v Černé Hoře pod taktovkou NOVASOL a objednejte si letní domy boka Kotorska ještě dnes! Procestujte oblast kolem atraktivního zálivu křížem krážem a poznejte fantastické památky této evropské země. Pokud si myslíte, že pro vás není dovolená v Černé Hoře dost atraktivní, jste na omylu. Boka Kotorska  je vytvořena přírodními vlivy a je největším zálivem svého původu na jihu Jaderského moře. Mnozí si mysleli, že je také nejjižnějším fjordem, ale to je pouhý klam. Do této oblasti ledovec nikdy nedosáhl. Hladina moře ukrývá říční naplaveniny a pozůstatky dřívějšího koryta. 

Ubytování v Černé Hoře

Začátek boka Kotorska je vytyčen městem Herceg Novi. I zde najdete překrásné perly architektury a koupání na čistých plážích. Samotný záliv je členěn na čtyři menší zálivy, Hercegnovský, Risanský, Kotorský a Tivatský. Celková délka Kotorské riviéry je 28 kilometrů. Najdete zde mnoho historicky cenných měst a významných letovisek, Risan, Perast, Tivat i Herzeg Novi. 
Nádherný Kotorský záliv se rozléhá v Černé Hoře při Jaderském moři. Jeho název je odvozen od přilehlého města Kotor, kde vlastně Boka Kotorska končí. Kotor nabízí pohled na prastaré klenoty, proto byly zařazeny v roce 1979 na seznam světového dědictví UNESCO. Katedrála sv. Tripuna, kostel sv. Lukáše, kostel Panny Marie či středověké hradby s pevností sv. Jana vám nesmí uniknout.

Ubytování Černé Hory vás ihned zaujme

Podívejte se na relaxační i sportovní dovolenou do tohoto krásného zálivu, který je od roku 1979 zapsán na dědictví UNESCO. Spatříte zde také románskou katedrálu sv. Tripuna, kterou mnozí považují za nejkrásnější středověký klenot ve Středomoří. Pobavíte se na letních hudebních i divadelních festivalech v Kotoru či Herzeg Novi.
S dětmi si prohlédněte podmořský svět z plavidla s proskleným dnem, který je dva metry pod vodou. Romantickou náladu přinese prohlídka města Kotor a procházky po písečných plážích Jaderského moře. Nechte se unášet tajemnou historií, svěžím mořským vzduchem a pohodlím apartmánů Černé Hory od NOVASOL!