Kultura v Černé Hoře

Dovolená a ubytování v Černé Hoře

V architektuře, národních zvycích, špercích a dalších uměleckých činnostech se odráží bohaté dědictví rozmanitých kultur a národů, které se po staletí v oblasti Černé Hory střetávaly. K nejdochovanějšímu kulturnímu dědictví Černé Hory patří stavební památky z téměř všech historických epoch jako jsou např. kláštery, kostely, mešity, mauzolea a archeologická naleziště. Tento národ ctí tradice a zvyky. Potěšující je zachování oslavy MDŽ, ale to už jsme v nedávné minulosti. Černohorci milují svou rodinu a víru v Boha. Asi 75 procent obyvatel je pravoslavných, zbytek muslimů. Je však zajímavé, že vedle sebe najdete postavenou mešitu, pravoslavný a katolický kostel. Být ateistou se zde nenosí, ani nechápe. Důležité sbírky a dekadenty jsou uloženy v muzeích a knihovnách. Apartmány v Černé Hoře jsou skvělou volbou pro Vaši dovolenou.

Kultura v Černé Hoře je přirozená

Chtěli byste se vydat do evropské země ležící na Balkánském poloostrově, Černé Hory? Věřte, že jsou Černohorci pohostinní, milí, přátelští a rádi se dozvídají nové věci. Bezesporu jsou, jak se patří hrdí na svůj původ. Výjimečnost tohoto národa je vidět na první pohled. Jako turistovi se vám může zdát, že jsou tak trochu líní anebo hrdí. Ani jim není vzdálená dovolená v Černé Hoře.

Vydejte se na cestu k rekreačním domům

Tato země osloví četnými oslavami, svátky a festivaly. Vše začíná Novým rokem. Pravoslavné Vánoce připadají na 7. Leden. Den práce na 1. a 2. března. Den nezávislosti na 21. květen. Den státnosti oslavují Černohorci 13. července. Velká část obyvatel dodržuje ramadán a slaví Vánoce 25. prosince. Nejposvátnějším svatým patronem pravoslavné církve je Svatý Vávra. V tento den a na jeho počest se nepracuje na poli ani v domácnosti. V Černé Hoře nebudete ani ochuzeni o festivaly a slavnosti všeho druhu. Hned v lednu se konají ve Žabjaku celostátní závody na sněhu. Vše doprovází hudba, vynikající jídlo a pití. V únoru můžete navštívit festival mimózy, kde se snoubí rybářství, maškarní bál, karneval, soutěže a výstavy květin. V tom samém měsíci si můžete zpříjemnit v Kotoru dovolenou Maškarním bálem a karnevalem. Slavný Lyžařský pohár v Durmitoru nesmíte opominout. Ubytování v Černé Hoře je příslibem skvělé zábavy.

Odhalte své chutě v rekreačních chatách Černé Hory

Tato republika je poseta cyklistickými trasami, kterým dominují mezinárodní cyklistické závody Po cestách krále Nikoly. Pěknou zábavu slibují Dny kamélií v Kotoru. Květiny, obrazy a divadelní představení všemu vévodí. Volí se Miss kamélie. V Podgorici se koná festival dětské hudby a písně Naše radost a Zlatá sněhová koule. V květnu navštivte Mezinárodní televizní festival a slavnost Vladimírův kříž. Milovníci klasické hudby si přijdou na své v Budvě. Ubytování v Černé Hoře nabízí nejen komfort, ale i poznání síly a věrnosti národa ve správnou věc. Nechte se nadchnout kulturou, která je všestranná a zajímavá. Nezapomeňte si projít unikátní kostely, kláštery a starověké stavby. Kolem prstu si vás omotá historické jádro města Kotor a pohoří Durmitor s kaňonem řeky Tary zapsané v kulturním dědictví UNESCO.

Prázdninové domy v Černé Hoře

K tomu patří v každém případě také tradiční svátky jako jsou nejkrásnější národní zvyky a lidové tance jako např. „Oro“ nebo karnevaly a divadelní představení pod otevřeným nebem. Bohaté literární a umělecké sbírky jsou uchovávány v muzejích, knihovnách a galeriích. Důležitou součástí kulturní tradice je také epická poezie, která vypráví celou historii černohorského boje za svobodu a nezávislost. Byla tradičně ústně předávána publiku guslarem (houslistou a vypravěčem zároveň), který vyprávění příběhů doprovázel hrou na svůj hudební nástroj. Nejznámější epos tradiční ústně předávané lidové epické poezie se jmenuje „Gorski vijenac“ (Horský věnec), jehož autorem je Petar II Petrovič Njegoš.

  • První kniha - Oktoih - první hlas byla vytištěna v roce 1494 v tiskárně Djurdje Crnojevič. Jako největší básník Černé Hory je stále znovu označován kníže Petar II. Petrovič-Njegoš, který je dodnes uctíván v mauzoleu na posvátné hoře Lovčen ve stejnojmenném národním parku. Rekreační byty v Černé Hoře jistě stojí za prohlídku.