Svátky a slavnosti

Česká republika má v současné době celkem 12 památek, které patří do světového dědictví UNESCO. Kromě toho, že tato místa působí na návštěvníky svou jedinečností, často lákají i originálním způsobem v podobě historických slavností. Rekreační domy v Čechách se nachází jen krůček od všech historických památek a krás naší vlasti. Slavnost pětilisté růže v Českém Krumlově, slavnost na počest sv. Václava, se koná pravidelně v červnu. Návštěvníci se ocitnou v době renesance a mohou se zúčastnit rytířského turnaje růží. Nabídku rekreačních domů a bytů v jižních Čechách si můžete prohlédnout zde.

Dovolená v Čechách

Slavnost sv. Václava v Českém Krumlově se koná v říjnu a je oficiálním zahájením třídenní slavnosti na náměstí Svornosti, kde hrnčíři, paličkářky, kováři a jiní řemeslníci prodávají své originální výrobky. Podobně velká slavnost, slavnost Královského stříbření Kutné Hory, se koná v červnu: české královské hornické město se během dvou dnů ocitne v době před 600 lety, v 14. a 15. století. Každoroční gotická historická slavnost je symbolickým zahájením turistické sezony tohoto města, které je též na seznamu památek světového kulturního dědictví UNESCO. Zarezervujte si ubytování v České republice a navštivte tuto skvělou slavnost.

Wellness v České republice

V České republice se nabízejí četné programy v oblasti wellness a beauty programů. Nejen, že poměr cena – výkon je více než přesvědčivý, četné lázně jsou tím pravým pro požitkáře mezi námi a pro všechny, kteří chtějí zapomenout na všední den a načerpat opět novou sílu.

Nejznámější lázeňská města najdete na západě Čech. Spojte svou dovolenou v Čechách s relaxem v lázeňských letoviscích.

Toulky přírodou

Jste-li nadšenci procházek na čerstvém vzduch a v čisté přírodě, určitě velmi rádi navštívíte národní park České Švýcarsko na severu Čech. Ke skvělým vycházkám vybízí obec Hřensko, odkud se můžete dostat po parku kamkoliv. -Vidět můžete například zříceninu vodního mlýna nebo několik skalních hrádků. Zarezervujte si ubytování severní Čechy a vyčistěte si hlavu v přírodě. Česká republika ale nabízí mnohem víc. Podívat se můžete i do východních Čech do Českého ráje, kde najdete i památeční zříceninu hradu Trosky, a poté se můžete třeba vydat se svými dětmi po stopách loupežníka Rumcajse. Rekreační domy v Čechách a chaty východní Čechy se nacházejí na místech s historií a úžasnou přírodou.

Ráj cyklistů

Milovníci kol si v naší vlasti také najdou své. Nejideálnějším místem pro cyklistiku je rozhodně Šumava. Nachází se zde mnoho cyklistických stezek, které vedou překrásnou přírodou a známými místy, mezi které neodmyslitelně patří Boubínský prales, Prášilské jezero, Modrava, Kvilda, Geroltova huť, jezero Laka a další přírodní skvosty. Neváhejte a prohlédně si naši nabídku ubytování v soukromí Šumava. Rekreační domy, apartmány a byty Šumava jsou k pronájmu celoročně. Navíc to odtud v zimě ani není daleko k lyžařským sjezdovkám. V případě, že jsou pro Vás trasy na Šumavě příliš náročné, můžete zvolit pro začátek něco snažšího a možná i příjemnější a to jsou cyklistické výlety po jižní Moravě. Komu by se nelíbilo projet se na kole mezi vinicemi, vykoupat se v nějakém tom prýglu (přehrada), jak by řekli Moraváci a zažít si mraky nefalšované zábavy.

Rekreační byty v České Republice na jižní Moravě si Vás získají díky svému umístění.

Zimní radovánky

I zimu si člověk může užít. V Krkonoších si najde každý své. Ve vyhlášených ski areálech si perfektně zalyžujete nebo zajezdíte na snowboardu. Vašim dětem se budou rádi věnovat instruktoři v lyžařských školičkách a jako odměnu s nimi můžete zajít na bobovou dráhu. Pokud máte raději běh, budete potěšeni. Ski areály Krkonoše nabízejí běžečké trasy po celém pohoří. Horské chaty, chalupy, rekreační domy a apartmány v Čechách Vám pomohou překonat zimu lépe. V pozadí nezůstvájí ale ani Jizerky, protože i zde najdete nespočet lyžařských areálů a zábavních parků. Horské chaty, chalupy, rekreační domy a apartmány Krkonoše jsou skvělou volbou pro kvalitní dovolenou na horách. A že nechcete do Čech? Nemusíte, i na Moravě jsou skvělé podmínky pro zimní sporty. Navštivte severní Moravu a zalyžujte si v Jeseníkách. Ubytování na horách v Horské chaty, chalupy, rekreační domy a byty Jizerské hory se Vám jistě zalíbí. A chcete-li jet ještě dál, zbává už jen Valašsko a jeho překrásné Beskydy, kde si na své příjdou jak malí tak i velcí nadšenci zimních sportů. Objednejte si rekreační domy v České republice a poznejte místní zvyky.

Od všeho trochu

Ještě jste se nerozhodli, kde strávíte v Čechách dovolenou? Máte rádi od všeho trochu. Pokud zní Vaše odpověď ano, jeďte se podívat na střední Moravu. Najdete zde cyklostezky, propasti, vodní elektrárny, vyhlídky, muzea, skvělé místní speciality a další, co Vás jen napadne. Z rekreačního domu střední Morava můžete jezdit na výlety po celém regionu a všude to budete mít kousek. Jako skvělá alternativa nebo tip na další podobný pobyt se nabízí ještě rekreační domy Českomoravská vysočina (vrchovina), kde jste vlastně v Čechách i na Moravě. Ubytování v soukromí v Čechách je ta nejlepší volba pro Vaši dovolenou.

Stověžatá matička Praha

Opomenout ale určitě nemůžeme ani naše hlavní město, o kterém se říká, že je jedno z nejkrásnějších na světě. Praha okouzlila mnoho básníků a spisovatelů, hudebních skladatelů, politiků a turistů. Získá si určitě i Vás a to svou architekturou, atmosférou a plynulým životem. Navštivte Pražský hrad a jeho zahrady, rozhlednu Petřín, bájný Vyšehrad, muzea a parky a jiné památky. S námi máte Prahu na dosah. Apartmány a ubytování v Čechách jsou vhodné jak pro turistické prodloužené víkendy, tak i pro pracovní cesty.