search

Dovolená v Čechách

Kouzelná dovolená v Čechách

Rekreační domy a apartmány v České republice

Čechy (latinsky Bohemia) je historický region Česka a zabírá cca. dvě třetiny země: jsou to hlavní město České republiky Praha, ji obklopující Středočeský kraj a další kraje ve směru hodinových ručiček - Liberecký kraj, Královéhradecký kraj, Pardubický kraj, západní část kraje Vysočina, Jihočeský kraj, Plzeňský kraj, Karlovarský kraj a Ústecký kraj. Čechy jsou známé jako srdce Evropy. Těžko si představit, jak by mohly fungovat životní funkce našeho stařičkého kontinentu bez tolika fascinujících míst, které lze navštívit na dovolené v Čechách.

Ubytování v soukromí v Čechách

Za několik století historického vývoje se zde vytvořil bezpochyby „zemský ráj to napohled“, který nám závidí mnozí z různých koutů světa. Není se co divit, že návštěvníci se sem vracejí tak často, jak jen to jde. Důvodů jejich návštěv je opravdu mnoho. Kvalita ubytování v Česku patří k tomu nejlepšímu, co mohou evropské destinace nabídnout, obyvatelé vás zde vítají s širokými úsměvy nejen proto, že jsou na svoji zemi evidentně pyšní. Váží si své jedinečné kultury, nezapomenutelných tradic, svérázného humoru, neponičené přírody či jen toho, že mohou využít letní dovolenou v Čechách.

Ubytování Česko v soukromí pro ideální prázdniny

V každém z deseti krajů se najde něco, kvůli čemu stojí za to ho navštívit. Začít bychom měli samotným hlavním městem, který se pravidelně ocitá v první desítce nejnavštěvovanějších měst v Evropě. Láká nejen největší hradní komplex na světě Pražský hrad, ale celé centrum města s nejvýznamnějšími čtvrtěmi jako Staré Město, Nové Město, Josefov, Malá Strana, Hradčany či Vyšehrad, v jejichž okolí najdete i naše CITY apartmány v Praze. Kdo si myslí, že Prahu dobře zná, určitě časem zjistí, že je v ní vždy něco nového k objevování. Okolí Prahy a střední Čechy vybízí jak k pěším toulkám, v létě koupání v řekách, nádržích a bazénech, ale i k lehkému sportování. Pokud oprášíte svá kola, můžete na letní dovolené v Čechách vyjet podél řek, kde se nachází mnoho velmi dobře značených cyklostezek – hlavně podél Vltavy, Berounky a Sázavy. Téměř každé město ve Středních Čechách se může pyšnit starobylým historickým jádrem. Patří k nim i města Kolín, Mělník, Kladno, Mladá Boleslav, Příbram a Benešov. Oblast je mj. vstupní bránou do CHKO Český ráj. Harmonická příroda u řek Berounka a Sázava, jakožto i vodní stavby na Vltavě jsou oblíbenými destinacemi výletů a milovníků vodních sportů.

  • Rekreační domy v Česku a apartmány v Čechách se nachází nedaleko veškerých krás, které naše země nabízí.

Národní a kulturní památky České republiky

  • V Kladrubech nad Labem se nachází nejstarší hřebčinec z roku 1552. Zde se koná i nejtěžší závod steeplechase v Evropě - Velká pardubická steeplechase (každou druhou neděli v říjnu). Zde se nachází i nejvyšší bod regionu – masiv Králický Sněžník s 1.423 metry n.m.). Rezervujte online naše prázdninové domy v Čechách.
  • Mezi snad nevyčerpatelné množství kulturních a přírodních památek Královohradeckého kraje patři středověké hrady (Kost), půvabné zámky (Kuks), vojenská opevnění (Josefov) a památky urbanistické a
  • Nejvíce hradů a zámku však nabízejí bezpochyby jižní Čechy. Za návštěvu určitě stojí zámky a hrady ve městech Český Krumlov, Hluboká nad Vltavou, Červená Lhota, Jindřichův Hradec, Třeboň, Rožmberk a Nové Hrady.
  • Hradů a zámků najdeme v našich luzích a hájích ještě více. Za návštěvu proto stojí i ty na východě, především pokud se rozhodnete strávit svou dovolenou, můžete poznávat spousty památek.

Letní a zimní dovolená v nedotčené přírodě

Kraj Vysočina je známý za svoji dobře zachovalou, čistou přírodu. Typické jsou male útulné vesničky v blízkosti velkých měst. Cesta do nejbližšího města netrvá déle než hodinu. Přehrady Lipno a Orlík, známé jihočeské rybníky či Šumava jsou oblíbenými destinacemi v letních měsících. V zimě návštěvníky lákají lyžařské areály Churáňov a Zadov, které se též nacházejí na Šumavě. CHKO Jizerských u Lužnických hor a Přírodní park Krkonoše patři k Libereckému kraji. Nesčetné vyhlídkové věže z kovu a dřeva jsou jedinečné v celé republice. Region kolem města Ústí se často nazývá kolébkou českého státu: v údolí řeky Bilina se nachází vesnička Stadice, odkud dle legendy pocházel oráč Přemysl, jehož kněžna Libuše zvolila za manžela, díky čemuž přišel ke dvoru.

  • Region se rozprostírá na dvou CHKO - jsou to České středohoří a Krušné hory.

Pivo a lázně v Čechách pro zpříjemnění jara a podzimu

Město Plzeň vděčí za svoji světovou proslulost snad v první řadě pivu - Plzeňskému prazdroji. Proto si nenechte ujít prohlídku pivovaru. Ale i známý strojírenský podnik Škoda tu má své sídlo. Plzeň je dnes významným průmyslovým, obchodním, kulturním a administrativním centrem. V tomto univerzitním městě a biskupství bydlí dnes nad 163.000 obyvatelů. Karlovarský kraj se liší od ostatních krajů České republiky svou hustou sítí podzemních horkých a studených minerálních pramenů. Díky nimž se Karlovy Vary staly jednimi z největších lázní v Evropě. Ze země chrlí cca. 100 přírodních pramenů, ale jen dvanáct z nich se uplatňují v medicíně. V podzimních a letních časech byste mohli využít ubytování Česko v rekreačních domech a apartmánech v proslulých západočeských lázeňských městech – Karlovy Vary, Františkovy Lázně, Mariánské Lázně a Konstantinovy Lázně, které nabízí nejen kúry k léčbě a rehabilitaci, ale také další široké vyžití na dovolené v Čechách.

Vánoce a Silvestr na horách

Severní Čechy se vyznačují především kvalitním ubytováním v okolí Jizerských hor a Krkonoš, kde se nachází většina z nejvyšších vrcholů ČR. Například z Pece pod Sněžkou začíná mnoho cyklistických, pěších a běžkových výletů na naší největší horu Sněžku, z jejíž vrcholků je fascinující panoramatický pohled do širokého okolí. Kdybyste hodně chtěli, dalo by se snad dohlédnout i do dalších důležitých zimních středisek nabízející ubytování v Čechách jako je Josefův důl, Harrachov či Bedřichov. Pro milovníky běžek je vedena síť běžkařských stop nazývaná Jizerská magistrála, kde se odehrává závod Jizerská padesátka. Pokud tedy chcete zažít plno úžasných zážitků, na které určitě jen tak nezapomenete, Čechy jsou ta správná volba. Rekreační domy v Čechách a horské chaty v Čechách můžete využít i v nejznámějším turistickém cíli jižních Čech - národním parku Šumava, který předkládá rozmanitou škálu kulturních, přírodních i technických památek, na své si přijdou ale i ctitelé zimních radovánek. Mezi nejkvalitnější a zároveň nejnavštěvovanější určitě patří lyžařský areál Zadov a Špičák, které nabízejí několik sjezdovek, na které se dostanete i pomocí čtyřsedačkové lanovky. Ze západních Čech zase musíme zmínit lyžařský areál Boží dar a Neklid, v jejichž okolí je pak možno využít i přes 70 kilometrů běžeckých tratí.