search

Dovolená v Benešově

Rekreační domy Benešov stojí za vyzkoušení

Výhodná poloha kousek od Prahy, malebné pahorky všude kolem, krajina jako stvořená k výletům a poznávání – vítá vás Benešov, okresní město v srdci České republiky. Nachází se v nadmořské výšce 368 m n. m. ve Středočeském kraji u hlavní silnice E55 k Táboru a k Českým Budějovicím. Skvěle dostupný je z dálnice D1. Bydlí tady kolem 16 tisíc obyvatel a mezi Konopišťským potokem a Benešovským potokem zahrnuje i obce jako Baba, Chvojen, Boušice či Okrouhlice. Z našich rekreačních domů v České republice  budete mít blízko za všemi přírodními, kulturními i historickými zajímavostmi v okolí.

Dovolená Benešov vás nadchne

Kopcovitá krajina kolem Benešova doslova vybízí k působivým výhledům. Umožňují je rozhledny jako Špulka, Neštětická hora, Václavka nebo Ládví u Kamenice. Rozhodně se však vyplatí vystoupat i na další kopce Benešovské pahorkatiny: Brabenčík (401 m n. m.), Tuškov (392 m n. m.), Kozmáč (398 m n. m.) či Kalamajka (513 m n. m.). Stejné potěšení si lze užít při putování údolím Sázavy severně od města mezi Chocerady, Čerčany, Poříčím nad Sázavou a Týncem nad Sázavou. Během dovolené v Benešově samozřejmě nesmíte zapomenout na zdejší hrady a zámky, jimž kraluje jeden z našich nejslavnějších zámků Konopiště. S dětmi určitě zavítejte do zábavního Farma parku v Soběhrdech s 60 druhy zvířat, klouzačkami a jinými atrakcemi.

Apartmány Benešov jsou historii nadosah

První doklady o Benešově se datují do roku 1219 a po pozdějších majitelích Šternbercích městu zůstal znak. K jeho největším památkám je možné zařadit zříceninu středověkého klášterního kostela minoritů, kostel sv. Mikuláše se samostatnou zvonicí a starý židovský hřbitov, po kterém v parčíku zůstalo jen pár náhrobků. Z vašeho komfortního apartmánu v Benešově byste měli vyrazit i do Muzea Podblanicka, k piaristické koleji a kostelu sv. Anny a do regionálního muzea umění. Sportovní areál zahrnuje plavecký bazén, tenisové kurty, venkovní posilovnu a zimní stadion.