search

Dovolená v České Lípě

Rekreační domy Česká Lípa mají co nabídnout

Je to město kontrastů. Na jedné straně starobylé centrum a na druhé rozsáhlá panelová sídliště, na západě prudké kopce a na východě romantický kraj skalních měst, za jedním rohem romantické zátiší a hned za druhým rušná křižovatka: vítejte v České Lípě. Nachází se v nadmořské výšce 258 m n. m. zhruba 45 km od jiného okresního města Mladé Boleslavi, avšak v Libereckém kraji. Žije zde asi 37 tisíc obyvatel a spadají pod ni i místní části Častolovice, Dobranov, Dolní Libchava, Dubice, Heřmaničky, Lada, Manušice, Okřešice, Písečná, Stará Lípa, Vítkov, Vlčí Důl a Žizníkov. Protíná ji hlavní silnice do Liberce, do Děčína a do Rumburka, železniční trať a říčka Ploučnice. Z našich rekreačních domů Česká Lípa se za krásnou přírodou i historickými památkami dostanete cobydup.

Dovolená Česká Lípa je plná bohatých zážitků

Na dovolenou v České republice hned tak nezapomenete. Město obklopuje trio rezervací: Chráněná krajinná oblast Kokořínsko – Máchův kraj na jihovýchodě, Chráněná krajinná oblast České středohoří na západě a Chráněná krajinná oblast Lužické hory. Nebývalá koncentrace přírodních krás proto umožňuje v krátké době vyrazit během dovolené z České Lípy například jedinečné rokle Peklo s unikátním železničním mostem a zámkem v Zahrádkách, k Máchovu jezeru, na ornitologickou pozorovatelnu u Novozámeckého rybníka nebo na skalní hrad Sloup a navazující skalní město. Líbezné výhledy do kraje umožňuje rozhledna Špičák, rozhledna Na Stráži, Víťova rozhledna u Verneřic či rozhledna Strážný vrch. K dalším význačným vrcholům patří Kozel (598 m n. m.), Radečský kopec (504 m n. m.), Skalický vrch (484 m n. m.) a Obora (371 m n. m.).

Vily k pronájmu Česká Lípa jako základna k cestám historií

Nejstarší zmínka o osídlení lokality se datuje do roku 1263, městská práva České Líp udělil Hynek Berka z Dubé v roce 1381. K největším pamětihodnostem se řadí novorenesanční radnice, augustiniánský klášter s bazilikou Všech svatých a loretánskou kaplí, morový sloup Nejsvětější Trojice na nám. T. G. Masaryka či vodní hrad Lipý. Za vidění stojí i letohrádek Červený dům, barokní chrám Narození Panny Marie a kostel sv. Máří Magdaleny. Z vaší vily k pronájmu v České Lípě nezapomeňte ani na vlastivědné muzeum a na výlet na zámek Zákupy.