search

Ubytování České Budějovice

Apartmány v soukromí České Budějovice a okolí

České Budějovice jsou královským městem a jejich návštěva rozhodně stojí za to. Stotisícové město nabízí nepřeberné možnosti od památek přes kulturu až po sportovní aktivity a gastronomické zážitky. Naše soukromé apartmány v Českých Budějovicích nabízejí rekreaci v jedné z nejkrásnějších metropolí jižních Čech. A pokud se zatoužíte ještě trochu projít anebo příjemně vykoupat v rybníku, je tu obec Dehtáře. Tady je dovolená v ČR tím pravým odpočinkem, který hledáte. Českobudějovickou metropoli je pro začátek nejlepší shlédnout shora – Černá věž se svou výškou 72 metrů se pro to přímo vybízí. A že ten pohled stojí za to. Uvidíte pod sebou kostel svatého Mikuláše z poloviny 17. století, čtvercové náměstí s barokními i renesančními domy či barokní radnici. Uprostřed náměstí upoutá jedna z největších kašen v Čechách

České Budějovice a okolí - kam vyrazit na výlety?

Budweis nebo Böhmisch Budweis jsou statutární město Jihočeského kraje. Metropole zláká cennými šperky architektury i přírody. Rovněž zaujme ubytování v soukromí České Budějovice, které je zasazeno do tohoto nádherného města a dalších magnetů, jako jsou Český Krumlov, Třeboň či Hluboká nad Vltavou. Snad mluví za vše, že bylo historické srdce města vyhlášeno v roce 1980 památkovou rezervací. Zaujmou prohlídka barokní radnice i návštěva světoznámého pivovaru Budvar s Muzeem pivovarnictví. Na výlet do okolí Českých Budějovic vás rozhodně musíme pozvat opět do Dehtářů. Zhlédnete lidovou architekturu -  selské baroko, které k této oblasti neodmyslitelně patří. Nejkrásnější příklady lze doporučit v obcích Holašovice, Plástovice nebo Bavorovice.

Fontána České Budějovice    Fontána České Budějovice

Na soutoku Malše a Vltavy najdete České Budějovice, obklopeny rybníky, jako jsou Starohaklovský rybník, Černiš, Domin, Bor. Ke klíčovým přírodním klenotům patří přírodní památky Vrbenské rybníky, Kaliště, Vrbenská tůň, Stromovka i památné stromy a park Na Sadech. Za návštěvu jistě stojí také Jihočeské muzeum, Vodárenská věž, Muzeum koněspřežky či Jihočeské motocyklové muzeum. Místní výstaviště je dějištěm mnoha kulturních a společenských akcí. Jedná se o Gastrofest, Pivní slavnosti, FreshFestival, Hobby a koncerty hudby. Z festivalu rovnou na zámek Hluboká nad Vltavou anebo do vsi Hosín s krásným kostelem. Dovolená jižní Čechy vás zavede do hornického městečka Rudolfov a k baroknímu kostelu v Dobré Vodě.

Město založil v roce Přemysl Otakar II. a připomíná to centrální náměstí čtvercového tvaru, jež je jedno z největších v Evropě. Ubytování České Budějovice a okolí jsou co by kamenem dohodil od nádherné Samsonovy kašny. Opodál je zasazen mýty opředený bludný kámen. Rozeznáte ho podle vyrytého křížku. Dovolená v této části ČR je spojena s prohlídkou Černé věže a jejího zvonu Bummerin, jenž váží 3 700 kg. Milovníkům piva srdce zaplesá, a to díky prohlídce pivovaru a při ochutnávce lahodného moku přímo od zdroje. Doporučujeme také výlet na zříceninu Dívčí kámen vyčnívající ze skalnatého ostrohu. Metropole je domovem velkých závodů, jako jsou mlékárny Madeta, pivovar Budějovický Budvar, zdravotnický materiál GAMA i Robert Bosch - automobilové komponenty.

Za sportem a zábavou na dovolené v jižních Čechách

Výletníci hltající kulturní, sportovní i zábavné zážitky si přijdou na své. Kroky turistů vedou do hvězdárny a planetária, na lezeckou stěnu do centra Lanovka i za koupáním do krytého a plaveckého bazénu. Lanový park Máj, vodácké centrum, Laser Tag i paintball zajistí prima vyžití. Pro malé děti je připraveno hopsárium a návštěvníci prahnoucí po poznání dějin ocení Muzeum Cestopisné literatury. Nedaleko najdete další atrakce, jako jsou cyklostezky kolem Vltavy, výlety na koních, sjezdy Vltavy na raftech, koupání na plovárnách, koloběžky, lukostřelba, outdoorové činnosti. Romantické vyjížďky lodí si ihned zamilujete.